Bohu žel, potraty pro Ukrajinky i ve Varšavě !

Je-li možno, přijďte na Národní pochod pro život dnes 30.4.2022, sraz Unie otců v 14,15 v Praze u metra Malostranská.
Ani v katolickém Polsku to nemají obránci nenarozeného života snadné. Zvláště nyní v době války na Ukrajině a masové emigraci do Polska. Ukrajina patřila od rozpadu Sovětského svazu v r. 1991 k zemi s nejliberálnějším potratovým zákonodárstvím. Podle sdělení řeckokatolického velkého arcibiskupa Svjatoslava Ševčuka z r. 2012 bylo zavražděno v lůně matek během 20 let samostatného ukrajinského státu 40 milionů nenarozených dětí. Podle oficiálních zpráv ukrajinských úřadů je každoročně vykonáno v zemi 75 tisíc potratů, podle expertů je ale toto číslo hluboce podhodnoceno, neboť nezahrnuje abortivní pilulky a podomácku vykonané zákroky. Oficiální statistiky hovoří o tom, že počet obyvatel Ukrajiny v důsledku potratů klesl v letech 1993-2022 z 52 milionů na 43 miliony. Ukrajina vymírá.
Papež Jan Pavel II. r. 1997 řekl: „Národ, který zabíjí své vlastní děti, je národem bez budoucnosti.“ Polsko, jak známo, má v Evropě po Maltě, Andoře, Lichtenštejnsku a San Marinu nejpřísnější potratovou legislativu v Evropě. Potraty jsou možné pouze z důvodů ohrožení života, znásilnění a incestu. Ústavní soud nedávno zrušil údajné „právo“ zabít nenarozené dítě z důvodu poškození plodu.
Nicméně polští liberálové a neomarxisté se spolu s propotratovými organizacemi domáhají toho, aby pro ukrajinské emigrantky platily zákony jejich vlasti, tj. potraty téměř bez omezení. Za tato jejich údajná „práva“ obzvlášť aktivně bojuje největší liberální deník Gazeta Wyborcza. Svobodné potraty pro Ukrajinky! Tato hesla se lze dočíst na transparentech různých propotratových sdružení při jejich manifestacích.
Do této zločinné akce se zapojila žel i varšavská radnice ovládaná levicí. Gazeta Wyborcza informovala, že z její iniciativy se uskutečnilo setkání ředitelů varšavských nemocnic za účelem umožnění potratů v Polsku ukrajinským ženám. Aby se mohla obejít přísná polská legislativa, tak podle deníku Gazeta Wyborcza se reprezentace varšavských nemocnic spolu s varšavskou radnicí domluvily, že potraty budou Ukrajinkám poskytovány „z důvodů znásilnění“, což je v Polsku legitimní – ale bude stačit, když pouze sdělí, že byly znásilněny, nebude vůbec zapotřebí uvést nějaké konkrétnější informace, případně toto tvrzení něčím doložit. Prostě v žádosti o potrat lze pouze uvést: byla jsem znásilněná – a konec, bude jí vyhověno.
Tento fakt jen odhaluje pokrytectví doprovázející ukrajinsko-ruskou válku. Ne, v žádném případě nechceme a nemíníme zlehčovat utrpení nevinných civilistů a násilí, jemuž jsou vystaveni. Je to odporné a odsouzeníhodné. Jenže podle oficiálních zpráv, měnících se každý den a lišících se v ukrajinském a ruském podání, činí jejich počet 2-4 tisíce. Jenže plakat nad nimi a jedním dechem podporovat bestiální vraždy nenarozených, jejichž počet mnohonásobně převyšuje počet obětí tohoto ozbrojeného konfliktu, je odporným pokrytectvím. Ostatně celá tato tzv. demokratická a liberální společnost bez Boha a křesťanství je postavena na pokrytectví, zločinu, podvodu a lži.
PhDr. Radomír Malý
Zdroj:

Volné potraty pro Ukrajinky? – Duše a hvězdy
Public domain
johanika
Pán Halík, dnes ľudský život stratil hodnotu - vidíme to u nenarodených i narodených.
Ľudia zomierajú pre nezmyselné pokusy na nich, ľudia zomierajú pre biznis, ľudia zomierajú z dôvodu nedostatočnej zdravotnej starostlivosti, malý človiečik zomrel v hniezde záchrany, zomierajú nenarodené deti...
johanika
Z tohto rozhovoru som sa dozvedela, že ľudský život nemá rovnakú hodnotu, hodnota závisí od veku....
3.07 - 3:29
Biskup Bezák: Ak by znásilnili Kuffovi napríklad sestru, tiež by sa pýtal, čo by urobil Ježiš?
Libor Halik
Papežem Benediktem XVI. sesazený biskup Bezák za to, že světil homosexuály na kněze, je moderním apoštolem Jidášem.
johanika
Áno, tento rozhovor len potvrdzuje správne rozhodnutie pápeža Benedikta XVI.
johanika
Takto nás budú chrániť? Česi a Poliaci odmietli dodať slovenským cementárňam uhlie. Heger chce fórum premiérov

Nebuďme naivní! Žiadna solidarita v EÚ neexistuje - jedni nám ukradnú rúška, druhí vypnú uhlie... Každá normálna vláda kope za seba, za svojich obyvateľov a za nás nekope ani naša vláda ani nikto iný!
Ak si to čo najskôr neuvedomíme, veľmi zle dopadneme!
Marieta Ria
To je niečo strašné, čo hovorí biskup Bezák... akože život má byť život a nie len vegetovanie... to vyráža dych, ako hovorí o svojej matke, ako to nechajú tak... to čo tým chce povedať? Keď človek trpí, alebo zabúda (Alzheimer), tak nemá žiť, treba ho už nechať tak?? Akože "plnohodnotný" život a keď nie je a máš problémy, tak už netreba žiť... To je čo za náuku? Odkedy neplatí Desatoro??
Libor Halik
Možná chce exbiskup Bezák co nejdříve dědit po své matce, a tak chce urychlit její smrt. O spáse její a své duše vůbec nepromluvil. Jako kdyby nebylo potřebné pokání zejména před smrtí. Utrpení těla je formou pokání, protože skrze poznání slabosti svého těla se člověk může osvobodit ze své pýchy. Mnohem lehčí je pozemské utrpení než utrpení posmrtné - bylo zjeveno mnoha světcům.
Libor Halik
Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) situáciu vysvetlil tým, že Poľsko aj Česko takto reagujú na európske sankcie na dovoz uhlia z Ruska. „Robia si preto zásoby domácej suroviny, preto ich národné vlády zakázali vývoz,” priblížil. Česi a Poliaci odmietli dodať slovenským cementárňam uhlie. Heger chce fórum premiérov
johanika
Veď áno, keď je zle, prvoradá povinnosť je postarať sa o svoj národ... Iba naši zapredanci robia naopak. Všetko porozdávajú a očakávajú, že za ich zradné konanie sa všetci po... a budú nám pomáhať.
Rakúšania odmietli vyvážať pšenicu a nám ešte ani nenarástla a už je predaná... Čo je toto za logika! Oni nás chcú zrejme vedome vyhladiť... Ako povedala prezidentka, že my sme Ukrajina, tak my asi …More
Veď áno, keď je zle, prvoradá povinnosť je postarať sa o svoj národ... Iba naši zapredanci robia naopak. Všetko porozdávajú a očakávajú, že za ich zradné konanie sa všetci po... a budú nám pomáhať.
Rakúšania odmietli vyvážať pšenicu a nám ešte ani nenarástla a už je predaná... Čo je toto za logika! Oni nás chcú zrejme vedome vyhladiť... Ako povedala prezidentka, že my sme Ukrajina, tak my asi všetci máme zutekať a potiahnu hranice...
johanika
A čo sa týka Bezáka, pustila som to manželovi a ten celý deň lapal po dychu... Tam sú také protikresťanské vyhlásenia, že ak takíto vedú cirkev, tak museli zamlčať 3. Fatimské tajomstvo, ktoré je , podľa arcibiskupa Vigana, práve o rozvrate cirkvi zvnútra...
Jericho 3
Neuvažujete o tom, že nám Bezáka dáte na místo primase českého, že?
Jana V
johanika : U nás zavřeli doly.100 tis. lidí přišlo o práci a dovážíme uhlí z Austrálie . Svět se zbláznil.
johanika
Janka, ja Čechom ani Poliakom nezazlievam, že si uhlie nechávajú pre seba. Každý národ v čase krízy má myslieť v prvom rade na seba. Iba my sme tak hlúpi, že všetko "z rozmaru" rozdávame a potom očakávame, že nám všetci budú pomáhať.
A čo sa týka Bezáka, Jericho, pre mňa si ho môžete zobrať ihneď, zriekam sa aj Čaputovej, ktorú Vaši zbožňujú - v čase pápežovej návštevy mi jeden známy z Prahy …More
Janka, ja Čechom ani Poliakom nezazlievam, že si uhlie nechávajú pre seba. Každý národ v čase krízy má myslieť v prvom rade na seba. Iba my sme tak hlúpi, že všetko "z rozmaru" rozdávame a potom očakávame, že nám všetci budú pomáhať.
A čo sa týka Bezáka, Jericho, pre mňa si ho môžete zobrať ihneď, zriekam sa aj Čaputovej, ktorú Vaši zbožňujú - v čase pápežovej návštevy mi jeden známy z Prahy napísal, že aj ten pápež musí byť zamilovaný do nej... Vlastne, oni sa aj navzájom podporujú - aký išiel, takú našiel!