Clicks869
Lech42
2

Irlandia: Dwóch heteroseksualnych mężczyzn pobrało się, by uniknąć płacenia podatku

„Małżeństwa” osób tej samej płci są w Irlandii legalne od listopada 2015 r. Pierwsze śluby par tej samej płci zawarte zostały 17 listopada 2015 r. Poprawka do Konstytucji Irlandii umożliwiająca wprowadzenie równości małżeńskiej została przyjęta w referendum 22 maja tegoż roku.

Ponieważ związki jednopłciowe mają teraz te same prawa, co dwupłciowe, doszło ostatnio w tym kraju do kuriozalnej sytuacji. Jak informuje dziennik „The Irish Times”, dwóch heteroseksualnych mężczyzn pobrało się, aby uniknąć płacenia podatku spadkowego. Matt Murphy i Michael O’Sullivan są od wielu lat dobrymi przyjaciółmi. Tak dobrymi, że postanowili w spadku zapisać sobie swoje majątki. Zdali sobie jednak sprawę, że zawiązanie węzła małżeńskiego może oznaczać uniknięcie daniny na rzecz państwa w wysokości 50 tys. euro. Współmałżonek bowiem jest z niej zwolniony.

Obaj mężczyźni identyfikują się zdecydowanie jako heteroseksualni, a O’Sullivan ma dorosłe dzieci. Związek małżeński został zawarty podczas niewielkiej ceremonii, w której „parze młodej” i kilku gościom przygrywał muzyk grający na harfie, będącej tradycyjnym instrumentem irlandzkim.

Przedstawiciele władz, pytani przez dziennikarzy, czy nie ma nic niestosownego w tym pomyśle na uniknięcie podatków uznali, że skoro mężczyźni zgodnie z prawem są „małżeństwem”, to urząd podatkowy nie widzi tu problemu.

za: irishtimes.com
PiotrM
List do Rzymian 1,25-27:

(25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobiet…More
List do Rzymian 1,25-27:

(25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

1 list do Koryntian 6,9

(9) Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,
Nemo potest duobus dominis servire !
sodoma i gomora - OGIEŃ Z NIEBA