Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks1.7K
m.rekinek
5

Uwaga! Avaaz chce zwalczać ,,negacjonizm klimatyczny" na Youtubie

Przyjaciele i Przyjaciółki!

Avaaz właśnie wykrył olbrzymi skandal: podczas gdy nasza planeta płonie, YouTube serwuje milionom widzów filmy zaprzeczające zmianie klimatu!

A co gorsza, zarabia na tym pieniądze…

Nasz raport właśnie ujrzał światło dzienne, a YouTube zaczyna czuć presję mediów. Ale internetowi giganci zareagują dopiero wtedy, kiedy poczują, że wizerunek ich marki jest zagrożony, a najwięksi reklamodawcy zaczną protestować.

Dlatego działamy!

Niech YouTube i ich reklamodawcy zobaczą, że o tym skandalu mówi cały świat. A potem zwróćmy się do WSZYSTKICH wielkich platform społecznościowych, do ich pracowników i do polityków – i nie odpuszczajmy, aż przestaną serwować kłamstwa milionom ludzi!

secure.avaaz.org/…/detox_the_algor…

Analitycy Avaaz ustalili, że kiedy na YouTube szuka się angielskich wyrażeń takich jak „global warming” (globalne ocieplenie) i „climate change” (zmiana klimatu), algorytm serwisu podsuwa filmy zawierające dezinformację – a filmy te obejrzano wiele milionów razy. Można w nich usłyszeć, że naukowcy się mylą, zmiana klimatu jest „mistyfikacją”, a obwinianie za nią ludzi to „oszustwo”!

Nie tylko YouTube ma z tym problem. Algorytmy społecznościowe zwykle są tworzone tak, by jak najdłużej zatrzymywały użytkowników na swojej platformie – nawet jeśli oznacza to, że wystawiają miliony ludzi na obłąkane teorie spiskowe i jawną dezinformację.

O naszych ustaleniach pisały już „The Guardian”, „TIME” i inne wpływowe media. Ale jeśli na tym poprzestaniemy, zainteresowanie mediów może minąć, a wtedy nic się nie zmieni. Nie możemy na to pozwolić!

Dlatego musimy zrobić coś więcej. Pokażmy serwisowi YouTube i innym platformom, że miliony ludzi żądają od nich szybkiej i stanowczej reakcji. Niech reklamodawcy i sami pracownicy skłonią zarządy tych firm do zmiany kursu. Podpisz, a potem przeczytaj nasz raport i udostępnij wszystkim znajomym:

secure.avaaz.org/…/detox_the_algor…

asz ruch to miliony obywatelek i obywateli, którzy wierzą w lepszy świat i walczą o niego. Avaazowcy z każdego zakątka planety sfinansowali nasze śledztwo w sprawie dezinformacji klimatycznej i pomogli wzbudzić zainteresowanie mediów. Teraz jest szansa na zmianę. Staliśmy się jednym z wiodących głosów w obronie prawdy – bo czy chodzi o zmianę klimatu, zdrowie publiczne czy przyszłość demokracji, potrzebujemy merytorycznej debaty. Musimy znać fakty, by znaleźć rozwiązania.

Z szacunkiem i wdzięcznością,

Flora, Alaphia, Christoph, Anneke, Muriel, Nataliya i Fadi wraz z całym zespołem Avaaz

Dowiedz się więcej:

Centrum Avaaz ds. Dezinformacji

Spidersweb.pl: Firmy płacą za filmy o przekręcie klimatycznym. Dzięki, YouTube

W języku angielskim:

Raport Avaaz: Dlaczego YouTube serwuje milionom widzów negacjonizm klimatyczny? YouTube napędza widzów twórcom propagującym dezinformację o klimacie, a płacą za to najbardziej znani reklamodawcy

Forbes: www.forbes.com/…/lawmaker-wants-…

TIME: YouTube „aktywnie propaguje” filmy szerzące negacjonizm klimatyczny

VICE: Algorytmy YouTube'a podsuwają użytkownikom dezinformacje o zmianie klimatu
Avaaz to 55-milionowa globalna społeczność, która pracuje nad tym, by przekonania i poglądy ludzi na całym świecie kształtowały globalne decyzje. („Avaaz” w wielu językach oznacza „głos” lub „pieśń”). Członkowie i członkinie Avaaz pochodzą ze wszystkich krajów na ziemi, a nasz zespół pracuje w 18 państwach i na 6 kontynentach, w 17 językach. Przeczytaj o największych kampaniach Avaaz secure.avaaz.org/page/pl/highlights/, obserwuj nas na www.facebook.com/Avaaz lub twitter.com/avaaz.

Jesteś częścią ruchu Avaaz i otrzymujesz od nas wiadomości od momentu dołączenia do naszej kampanii „Stop epidemii gwałtów” w dniu 2014-06-11 za pomocą tego adresu e-mail: karpinski.mr@gmail.com. Aby nasze wiadomości nie trafiały do spamu, dodaj avaaz@avaaz.org do swojej listy kontaktów. Jeśli chcesz zmienić swój adres e-mail, język otrzymywanych wiadomości lub inne dane, secure.avaaz.org/page/pl/contact/, lub po prostu secure.avaaz.org/page/pl/unsubscribe/.

Jeśli chcesz skontaktować się z Avaaz, nie odpowiadaj na ten e-mail. Zamiast tego napisz do nas tutaj: secure.avaaz.org/page/pl/contact/ lub zadzwoń +1-888-922-8229 (USA).
„Człowiekowi jest bardzo trudno zrozumieć prawdę, gdy jego pensja zależy od jej niezrozumienia”...
Edward7
www.twojapogoda.pl/…/juz-ponad-50-kr…
Klimat naturalnie raz się oziębia - okresy zlodowacenia, raz się ociepla - co jest naturalne - przemysł człowiek ma niewielki wpływ na to , jednak ostatnio poprzez geoiżynierie i opryski chemitralis człowiek dąży do-zniszczenia ziemi , niby zasiewanie chmur z samolotów (które każdy widzi) ma na w celu oziębienia ziemi a w rzeczywistości jej destrukcje i …More
www.twojapogoda.pl/…/juz-ponad-50-kr…
Klimat naturalnie raz się oziębia - okresy zlodowacenia, raz się ociepla - co jest naturalne - przemysł człowiek ma niewielki wpływ na to , jednak ostatnio poprzez geoiżynierie i opryski chemitralis człowiek dąży do-zniszczenia ziemi , niby zasiewanie chmur z samolotów (które każdy widzi) ma na w celu oziębienia ziemi a w rzeczywistości jej destrukcje i depopulacje - jak się ziemia gwałtownie ociepla to jest wynikiem manipulacji pogodą i klimatem .
Doprawdy dziwię się ludziom, którzy dają wiarę w ingerencję człowieka w widoczne zmiany klimatu na świecie, a brak im wiary, że to sam Bóg trzęsie światem bo ludzie taplają się w grzechu obrażając Majestat Boski...

A powoływanie się na naukowców, którzy to deklarują
To wiedzmy, że jest taka sama liczba /o ile nie większa/ tych naukowców, którzy dzięki NAUCE wiedzą, że to nie z powodu działalnośc…More
Doprawdy dziwię się ludziom, którzy dają wiarę w ingerencję człowieka w widoczne zmiany klimatu na świecie, a brak im wiary, że to sam Bóg trzęsie światem bo ludzie taplają się w grzechu obrażając Majestat Boski...

A powoływanie się na naukowców, którzy to deklarują
To wiedzmy, że jest taka sama liczba /o ile nie większa/ tych naukowców, którzy dzięki NAUCE wiedzą, że to nie z powodu działalności człowieka mamy to, co mamy...

Jedyna ingerencja człowieka w zmiany jakie widzimy to chemtrails, GMO, chemia w żywności, i wiele temu podobnych...
wlowoj
Ekologiści powołują się na dane że 90% naukowców popiera ich teoria o ludzkim źródle ocieplenia klimatu. Jak powiedział pan Michalkiewicz dziwne jest raczej to że nie 100%, bo tzw naukowcy prowadzą badania takie, które przynoszą pieniądze, a aktualnie kasa płynie na potwierdzanie takich właśnie tez. Ci którzy próbują robić coś przeciwnego mogą pracować tylko za pensje - wszystkie granty (gruba …More
Ekologiści powołują się na dane że 90% naukowców popiera ich teoria o ludzkim źródle ocieplenia klimatu. Jak powiedział pan Michalkiewicz dziwne jest raczej to że nie 100%, bo tzw naukowcy prowadzą badania takie, które przynoszą pieniądze, a aktualnie kasa płynie na potwierdzanie takich właśnie tez. Ci którzy próbują robić coś przeciwnego mogą pracować tylko za pensje - wszystkie granty (gruba kasa) idą na wspieranie "walki z klimatem".