ptyś
👍
wojciechowskikrzysztof
stary katol byłeś kiedyś w kościele, przecież widać że to sala konferencyjna a nie kościół. A tam jakaś konferencja a nie liturgia.
wojciechowskikrzysztof
stary katol następny ślepy i głuchy? Nie widzisz że to śpiewana Litania Pokutna. Widać tytuł i słychać co jest śpiewane. Najlepiej kłamać, kłamliwie oskarżać i osądzać, to Twoja postawa "Katolika". 🤦
ptyś
@wojciechowskikrzysztof
On może nie wie co to w ogóle znaczy pokuta. Pewnie słowo pokuta kojarzy mu się tylko z odmówieniem jakiejś formułki modlitwy po sakramencie spowiedzi. Stąd chyba to jego zdziwienie.
🙂
wojciechowskikrzysztof
TomaszBiał jesteś ślepy i głuchy? Nie widzisz że to śpiewana Litania Pokutna. Widać tytuł i słychać co jest śpiewane. Najlepiej kłamać, kłamliwie oskarżać i osądzać, to Twoja postawa "Katolika". 🤦
TomaszBiał
To jest pokuta ??????
Brat od pokuty
Pokój
Boanerges jak możesz pogodzić DN z twoim idolem ks.N bo to się wyklucza
tu pełne posłuszeństwo a tu pełne nieposłuszeństwo
Pokój Wam 🤗
Boanerges"'
Mój protest został skasowany
weteran
Strzeżenie depozytu wiary
8. Dlatego powinniście o to dbać i nad tym ustawicznie czuwać, aby depozyt wiary był ustawicznie strzeżony przeciw takiemu strasznemu spiskowi bezbożnych, aby jego nie wydarli i nie zniszczyli, na co spoglądając prawie się zalewamy łzami. Niech wszyscy pamiętają, że sąd o zdrowej nauce, którą należy głosić ludowi, oraz zarząd i szafarstwo całego Kościoła należą do …More
Strzeżenie depozytu wiary
8. Dlatego powinniście o to dbać i nad tym ustawicznie czuwać, aby depozyt wiary był ustawicznie strzeżony przeciw takiemu strasznemu spiskowi bezbożnych, aby jego nie wydarli i nie zniszczyli, na co spoglądając prawie się zalewamy łzami. Niech wszyscy pamiętają, że sąd o zdrowej nauce, którą należy głosić ludowi, oraz zarząd i szafarstwo całego Kościoła należą do Biskupa Rzymskiego, któremu Chrystus powierzył zupełną władzę pasterzowania, rządzenia i administracji całego Kościoła, i jak jednoznacznie orzekli Ojcowie Soboru Florenckiego: "Obowiązkiem każdego biskupa jest wiernie się trzymać stolicy św. Piotra, powierzonego depozytu święcie i ściśle dochowywać i paść trzodę Bożą zleconą swojej pieczy. Kapłani zaś winni okazywać posłuszeństwo biskupom" (5), których mają "szanować jak ojców duchownych", według przestrogi św. Hieronima (6) oraz pamiętać, że im: "starożytne kanony wzbraniają sprawować przyjętego urzędu i władzy nauczania, bez pozwolenia biskupa, którego pieczy lud jest powierzony, i od którego Bóg będzie się domagał zdania sprawy z powierzonych jemu dusz" (7). Jest więc rzeczą pewną, że ci którzy czynią cokolwiek przeciw temu porządkowi, są wichrzycielami spokoju Kościoła.
weteran
Kościół brzydzi się każdą nowością
7. Tego zaś najlepiej dopełnicie gdy zgodnie z obowiązkiem Waszego urzędu i zważając na Was samych i na naukę, będziecie ciągle o tym pamiętać: "że Kościół powszechny brzydzi się każdą nowością" (1) i że według przestrogi Św. Agatona papieża "co raz rozstrzygnięto, ani umniejszać, ani zmieniać ani dodawać, ale wszystko w słowach i w interpretacji należy …More
Kościół brzydzi się każdą nowością
7. Tego zaś najlepiej dopełnicie gdy zgodnie z obowiązkiem Waszego urzędu i zważając na Was samych i na naukę, będziecie ciągle o tym pamiętać: "że Kościół powszechny brzydzi się każdą nowością" (1) i że według przestrogi Św. Agatona papieża "co raz rozstrzygnięto, ani umniejszać, ani zmieniać ani dodawać, ale wszystko w słowach i w interpretacji należy zachować nienaruszone" (2). W ten sposób zostanie niewzruszona siła jedności, która się wspiera na tej stolicy Św. Piotra jak na fundamencie, i skąd wypływają prawa komunii na wszystkie Kościoły partykularne, "tam też będzie dla wszystkich obrona, bezpieczeństwo, port wolny od burz i wszelkiego dobra nieprzebrany skarbiec"
dobrzynski
weteran

Gdyby Kościół brzydził się wszelką nowością,to papież mieszkałby w namiocie,biskupi pasali by owce i kozy,a ich żony i dzieci krzątały się wokół namiotów lub domów ulepionych z gliny.
Boanerges"'
Penie coś heretyckiego jak modlitwy do Katarzyny Szymon
hahahhahahah
wojciechowskikrzysztof
Może ma taki kołowrotek z modlitwami (taki jak buddyści) i za każdym zakręceniem odmawia jedną.
ptyś
A @weteran modli się własnymi słowami do Pana Boga czy tylko korzysta z gotowców?
😲
wojciechowskikrzysztof
A ja nie polecam marnować czas na chodzenie do jakiś kaplic nie związanych z Kościołem Katolickim. Bo tam nie ma KK.
Boanerges"'
Bogu dziękuję za Neokatechumenat o jego owoce.
Boanerges"'
A ja kiedyś słyszałem, że największym tradycjonalistą jest diabeł
😀
weteran
Nie polecam nowych form modlitewnych takich jak stosuje Neokatechumenat. Są to dziwolągi mające zastąpić tradycyjne formy katolickiego kultu Boga. Z tego trzeba się spowiadać.
''Kościół brzydzi się wszelką nowością'' (Mirari vos Grzegorz XVI)
wojciechowskikrzysztof
🤗 👏 👏 👏
Boanerges"'
👏 👏 👏