Dewastacja Kościoła się nie kończy a dopiero zaczyna
wp.pl

Kobiety przy ołtarzu? Zapowiada to metropolita katowicki

Kobiety przy ołtarzu? Zapowiada to metropolita katowicki - Chciałbym, byśmy niebawem rozpoczęli w naszej diecezji systematyczne przygotowanie do …
PiotrM shares this
1.2K
Dewastacja Kościoła się nie kończy a dopiero zaczyna. biskupie Galbas- nadchodzę !!!!!!!!!!
Małgorzata Jagielnik
Chcą zniszczyć kosciół od środka jak wiara protestancka
V.R.S.
Przecie kobiety przy ołtarzu w różnym wieku są już od kilkudziesięciu lat. M.in. w formie "ministrantek", które w całkowitym oderwaniu od tradycji liturgicznej Kościoła a w imię zasad modernizmu aprobował "kremówkowy papa":
Wenanty Wenanty
nie umiem podjąć dyskusji na temat kto kiedy i co aprobował. Z mojego dość bogatego doświadczenia wiem, ze pojawiły się ministrantki w niektórych parafiach zakonnych, takich jak jezuickich. Tendencje kobiet czytających w kościele zauważyłem w na przełomie wieków. Wcześniej były pewne sygnały ze takie sytuacje się zdarzają. Pierwsze jaskółki pojawiły się przy okazji wizyt papieskich. Wtedy były …More
nie umiem podjąć dyskusji na temat kto kiedy i co aprobował. Z mojego dość bogatego doświadczenia wiem, ze pojawiły się ministrantki w niektórych parafiach zakonnych, takich jak jezuickich. Tendencje kobiet czytających w kościele zauważyłem w na przełomie wieków. Wcześniej były pewne sygnały ze takie sytuacje się zdarzają. Pierwsze jaskółki pojawiły się przy okazji wizyt papieskich. Wtedy były to śladowe nadużycia usprawiedliwiane wyjątkowymi okolicznościami. Na gruncie parafii pojawiły się najpierw w środowiskach jezuickich. Z czasem w takie zmiany weszły ruchy katolickie. Dużo zła wyrządził neokatechumenat czy oaza.

We wszystkich zaistniałych okolicznościach ani ja ani żaden z nas którzy widzieli co się dzieje, nie reagowaliśmy. Komentowaliśmy ze to jezuici i ze oni to robią bez sensu. Nic więcej. Już wtedy powinnismy inaczej, ale nie wiedziałem jak. Dziś mamy do czynienia z potopem. Większość z nas chce uciekać bo jest bardzo źle. Pomimo, ze jest późno lub po ludzku patrząc nawet za późno, dziele się tylko tym co odkryłem jako sposób wyrażenia sprzeciwu. Stad moja wcześniejsza wiadomość. Mam nadzieje ze to co piszą ma sens.
Wenanty Wenanty
Zanim zejdziemy trzeba zaznaczyć teren. Np. 1) Nie dawać na tace w miejscach gdzie są nadużycia.
2) zachęta i wychowanie kobiet by odmawiały ewentualnych propozycji wchodzenia do prezbiterium
3) akcje różańcowe prowadzone przez grupy męskie i żeńskie
szary człek
Trzeba zejść do katakumb, gdzie tradycja przedsoborowa jest mocno osadzona
PiotrM
Od początku wiedziałem że ma podejście talmudyczne! Już 2. lata temu porównał Matkę Bożą do zwykłej baby! biskupie Galbas- nadchodzę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!