Clicks124
lv.news

Franciska komisāri tikko nogalināja vēl vienu mūķeni

Seši Porto Viro nabadzīgie Klēri, Itālija, atteicās no Vatikāna komisāra un tika izraidīti no viņu klostera, ziņo LaNuovaBq.it (3. decembrī).

Klosteri 23 gadus līdz 2017. gadam vadīja māte Marija Džuliana Ravagnana. Kopš astoņdesmitajiem gadiem viņa cīnījās, lai saglabātu ordeņa sākotnējo ievērošanu. Vatikāns viņu atbalstīja.

Ar Franciska vēlēšanām viss mainījās. Čioggia bīskaps Andriano Tessarollo 2016. gada septembrī veica apustulisko vizīti, beigās mātei sakot, ka viss ir kārtībā.

Bet vairākus mēnešus vēlāk viņa saņēma dekrētu, kurā apsūdzēja viņu par "autoritāru". Klosteri pakļāva komisārei māsai Ivanai Assolīni. Viņa apturēja mātes darbību 2017. gada augustā, atviegloja noteikumus, samazināja lūgšanu apjomu un apsekoja visu ar kolsteri saistīto.

Jautājumi, kas veltīti Franciskam un Reliģiskās kongregācijas prefektam kardinālam Džo Brazam de Avizam palika neatbildēti. Francisks nekad nav zvanījis māsām.

2017. gada decembrī Vatikāns apstiprināja Džulianas apturēšanu, apsūdzot klosteri par "pārāk daudz" attēlu un svēto lietošanu, it īpaši Svētā Miķeļa statujas aktīvu lietošanu.

Komisārs sāka saukt māti par "neprātīgu", mēģinot viņu ievietot garīgās veselības klīnikā. Māte Džuliana tika izmesta no klostera un atbrīvota no solījumiem 2018. gada februārī. Viņai sekoja piecas mūķenes, bet septiņas palika, no kurām trīs kopš tā laika ir mirušas.

Pašlaik māte Džuliana grupa dzīvo privātmājā, kkur viņa dzīvo kā nabaga Klēra.

Zemāk redzamajā 2018. gada februāra videoklipā redzams, kā sešas mūķenes atstāj savu klosteri bez bagāžas un guļ tikai savās drēbēs. Ātrās palīdzības mašīna viņas nogādā privātmājā.

#newsBdxrwbcgap