csk.news
1K

Ďalší Františkov Obľúbenec má problém

52-ročný čílsky pomocný biskup zo Santiaga Cristián Roncagliolo oznámil, že 5. mája odcestoval do Španielska, kde sa začne na niekoľko mesiacov zotavovať.

Roncagliolo bol generálnym vikárom 77-ročného protikatolíckeho kardinála Aósa. Kňaz pre LaTercera.com (12. mája) uviedol, že v roku 2019 sprevádzal sťažovateľku, ktorá vzniesla obvinenia proti Roncagliolovi a ďalším kňazom za "činy sexuálnej povahy". Roncagliolo poprel, že by k týmto údajným udalostiam došlo. V roku 2020 bola prijatá ďalšia sťažnosť. Obe sťažnosti boli pravdepodobne nepravdivé.

Pred niekoľkými rokmi Roncagliolo trpel rakovinou. Vo svojom oznámení uviedol, že prechádza "duchovným, psychickým a fyzickým uzdravením" a že trpí "čoraz väčšou labilitou charakteru, nespavosťou, stratou pamäti a rozkladom". Vo februári 2022 sa objavili príznaky vyhorenia.

V máji 2007 sa Roncagliolo zúčastnil na piatej biskupskej konferencii Latinskej Ameriky v Aparecide, kde úzko spolupracoval s kardinálom Bergogliom, ktorý na konferencii zastával významnú úlohu.

#newsZysyrgvpbp