csk.news
81K

Z Čoho je Obvinený Kardinál Zen?

Kardinál Zen bol zatknutý 11. mája, pretože bol správcom hongkonského 612 Fondu humanitárnej pomoci, ktorý ukončil svoju činnosť v októbri 2021.

Krátko boli zadržaní aj ďalší traja správcovia: speváčka Denise Ho Wan-see, vedec Hui Po-keung, bývalá poslankyňa Margaret Ng Ngoi-yee.

GlobalTimes.cn (12. mája) píše, že fond je obvinený zo "spolčenia sa so zahraničnými silami" a podpory násilných nepokojov počas hongkonskej "farebnej revolúcie" v roku 2019, do ktorej bola podľa nezávislých médií výrazne zapojená CIA.

Zatknutie štvorice sa od stredajšieho večera dostalo na prvé miesto v rebríčku trendov na stránke Sina Weibo s viac ako 160 miliónmi zobrazení.

Fond, ktorý bol založený v júni 2019, ponúkal peniaze osobám zraneným alebo zatknutým počas farebnej revolúcie. Do mája 2020 predstavoval jeho príjem viac ako 40 miliónov HKD (18 miliónov USD).

Čína má podozrenie, že britská divízia fondu slúžila ako centrum pre tajné dohody so zahraničnými tajnými službami. Je pravdepodobné, že kardinál Zen si tieto dôsledky neuvedomoval.

Obrázok: Joseph Zen, © Etan Liam, CC BY-ND, #newsUudqndfhvs
U.S.C.A.E.
ale komouši sú tupí ak to myslia vážne ak si teda niekto myslí že +- anglikánsky model bude fungovať Pravú Cirkev to neničí a sinizovaná napodobenina anglikánstva pôjde do kytek a nemyslím že nejak pomaly
Detektiv
fond 612 placený Rockefellerem, má pomocí křesťanství proniknout do Číny.
apredsasatoci
elita pomáha kresťanom? 😂
johanika
Nie, kresťania pomáhajú "elite", sú nástrojom v rukách "elity". Na celom svete, samozrejme aj u nás.
apredsasatoci
Kvas prekvapil celé cesto. Bohužiaľ!
ekans
modernistům, jelikož v Číně katolíci jsou, předkoncilní
Detektiv
Rockefellerova banda samozřejmě pomocí křesťanství prosazuje v Číně svůj mocenský vliv. Křesťanství samozřejmě není jediným kanálem, kudy proniká tento západní vliv do Číny. Těch kanálů je mnoho, ale Čínané taky nejsou slepí.