Clicks1.3K
csk.news
2

Syn Bývalé Polské Premiérky Laicizován

Tymoteusz Szydło, který byl vysvěcen knězem v květnu 2017 pro Bielsko-Żywieckou diecézi v Polsku, byl laicizován.

Jeho vysvěcení se setkalo s velkým mediálním zájmem, jelikož jeho matka Beata, byla v té době Polskou Premiérkou. Szydłova První Mše byla vysílána Katolickou TV Trwam a zúčastnili se jí přední Polští politici. Maďarský Premiér Viktor Orban, Protestant, napsal gratulační dopis. Szydło také sloužil Mši ve Starém Obřadu.

V září 2019, měl započít svůj pastorační úřad ve farnosti Sv. Maximiliana Mučedníka v Osvětimi (Auschwitz), ale v srpnu oznámil, že mu bylo uděleno volno. V prosinci oznámil, že kněžství opustí.

Szydło vysvětlil v prohlášení. "Moje pověst jako kněze je zničena fámami a spekulacemi. S bolestí také musím říci, že jsem nedokázal překonat svou krizi víry a poslání."

V březnu, jeho jméno zmizelo ze seznamu kněží, který byl k dispozici na stránkách Bielsko-Żywiecké diecéze. Mluvčí diecéze odmítl komentovat a uvedl, že je potřeba se zeptat přímo Szydła, “nebo přesněji, jeho právníka- tak si to přeje.”

V minulosti, Szydłův právník, Maciej Zaborowski, popřel fámy, že jeho klient “by měl dítě,” a varoval ty, kteří roznášeli fámy o Szydłově osobním životě, občanskoprávní žalobou.

Nyní Szydło pracuje v Bieruń ERG-Folie, výrobce polyethylenových filmů, jehož akcionáři jsou Daniel Obajtek, Polský politik a podnikatel a Szydłova matka.

#newsLygbnwxclr

dalila
Škoda. Panna Mária ochraňuj ho a prived späť.
Josef Arimati
Škoda, ale co čekal? Pro kněze je vždy připravena jen křížová cesta. Ale je to zase lepší, než by měl církev rozvracet zevnitř, jak mnozí duchovní činí.