csk.news
834

Táto Sestra Je v Pekle

Operácie Národného Riaditeľstva Spravodajských Služieb, špecializovanej skupiny Kolumbijskej Polície, na záchranu Sestry Františkánky Glorie Cecilie Narváezovej (56) boli pozastavené.

Sestru uniesla vo Februári 2017 v Mali skupina Fulani Al Káida. Moslimskí Fulani sú veľkým kmeňom v Západnej Afrike, väčšinou sú to kočovný pastieri. Al-Káidu podporujú USA a ich satelity v Sýrii.

Jej brat Edgar pre DiarioDelSur.com.co uviedol, že Kolumbijská misia, ktorá sa začala pred tromi mesiacmi, mala trvať do Augusta. 10. Júna však bola náhle bez vysvetlenia zrušená.

Edgar hovorí, že jeho sestra sa stará o ďalšiu mníšku v zajatí, ktorá trpí vážnymi zdravotnými problémami. Sestra Gloria bola súčasťou štyroch Františkánskych Sestier Márie Nepoškvrnenej na farnosti Karangasso v Južnom Mali, v regióne považovanom za bezpečný. Unieslo ju päť mužov.

Sophie Petroninová, francúzska rukojemníčka prepustená v Októbri 2020, uviedla, že väčšinu svojho zajatia strávila so sestrou Gloriou. Prešli asi 30 rôznymi tábormi a delili sa o všetko: prikrývky, jedlo, vodu. Ani jedna z nich nebola vystavená žiadnemu násiliu, okrem jedného prípadu, keď sa sestra Gloria stratila počas prechádzky a potom bola tri dni zviazaná.

Kardinál Bamaka Jean Zerbo uviedol, že osud Sestry Glorie predstavuje pre Mali vážne poníženie: „Prišli konať dobro a boli unesení banditmi. Je to hanba pre našu krajinu.“ Sestrina matka Rosita zomrela v Septembri 2020 v meste Pasto v Kolumbii vo veku 87 rokov bez toho, aby opäť videla svoju dcéru.

Keďže sestra Gloria je iba Katolícka mníška, na jej prepustenie sa vyvíja malo diplomatického tlaku.

#newsRnsgyrzqpo