S příchodem digitálních ID a digitálních měn hrozí tyranie po celém světě.

Většina lidí, kteří již slyšeli o digitální identitě (ID), digitální měně a sociálních kreditech si myslí, že jde o „hudbu“ vzdálenější budoucnosti. Ovšem je třeba si uvědomit, že za pouhé ani ne tři roky se ve světě mnohé změnilo.

Došlo k rozkrytí stavu celé společnosti, která je především velmi snadno manipulovatelná a lze ji tedy ovládat až tak, že se dobrovolně nechá přivést do světa, který globalisté již více než 50 let plánují.

Nyní nastala ta správná doba a podle všeho se zdá, že jen velmi málo lidí si uvědomuje, jak daleko již zvrhlé plány došly. Oni si v posledních dvou letech vyzkoušeli, že cokoli zavedou, to lid akceptuje – a odpůrce bez jakýchkoli dalších úvah zavrhnou.

Ovšem k tomuto tématu se ještě vyjádřím v jiném článku. Tento článek má především ukázat, jak daleko již globalisté se svými zvrhlými plány došli.

Nedávno jsem v nějaké diskuzi četla výroky starších lidí, kteří psali, že „oni se toho již naštěstí nedožijí.“ Ale pokud nejste hodně staří nebo nemocní, pravděpodobně se toho otroctví dožijete také. Termín, který si stanovili – tedy rok 2030 je v současném stavu věci velmi reálný.

Vše postupuje velmi rychle a v tomto článku si shrneme, jak daleko se dokázali zejména v posledních letech dostat. Další kroky budou prosazovány především pod pláštíkem „ochrany klimatu a boje proti CO2.“ Jde o podvod, na který jim, bohužel, většina lidí již dávno naletěla.

Všichni již pravděpodobně víte o plánech pro digitální ID a digitální měny. Ale jak daleko přesně tyto plány pokročily na různých místech po celém světě? Jaké kroky se v současné době podnikají? Proč jsou digitální „identity“ tak problematické? A jaká jsou možná řešení? Na tyto otázky si odpovíme v tomto článku.

Proces přijímání digitálních identit po celém světě začal roky před Covidovým podvodem a vydáním knihy Klause Schwaba, COVID-19: The Great Reset.

V roce 2016 zahájila Organizace spojených národů projekt ID2020, jehož cílem je vybavit každého na světě digitální identitou. Evropská unie však vytvořila právní rámec pro zavedení evropské digitální identity již dříve, konkrétně v roce 2014.

Zde opět připomínám, že EU je jen 4. říše, jde o projekt Deep state, který se nejprve příliš nezdařil (3. říše), avšak nyní již zaznamenávají značný úspěch. I proto je EU nebo některé jednotlivé země i testovacím územím pro různé součásti globalistických politik.

Když se podíváme do Evropy jako takové, tedy nejen EU, pak vidíme, že digitální ID karty již používá většina populace v mnoha zemích, jako je Itálie, Rakousko, Dánsko, Francie, Nizozemsko, Norsko a Švédsko .

A dokonce i Ukrajina má všezahrnující vládní aplikaci nazvanou Diia , což je zkratka pro „Stát a já“, která již kombinuje digitální identifikaci s pasy, řidičáky, dávkami sociální péče, záznamy o „očkování“ proti COVID atd.

Během konfliktu s Ruskem vláda dokonce přidala funkci, pomocí které mohli občané informovat stát o poloze a vybavení ruských jednotek. Bizarní je, že aplikace obsahuje i hru, kde uživatelé mohou ničit ruské tanky pomocí dronů, které ovládají.

V prezentaci z roku 2016 nazvané nazvané „A Blueprint for Digital Identity“ definovalo Světové ekonomické fórum pojem „identita“ takto:

Identita […] je soubor jednotlivých atributů, které popisují účetní jednotku a určují transakce, kterých se může tato účetní jednotka účastnit.

V našem digitálním věku můžeme být vedeni k přesvědčení, že sbírka digitálních datových bodů o nás je naší identitou. Tak to zřejmě chápe i WEF. Jde o odosobnění člověka, což plně souzní s depopulační politikou.

Pokud se podíváme do „pokrokových“ zemí jako Kanada, kde již eutanazii automaticky nabídnou každému kdo je v depresi – bez ohledu na věk – a zabít se můžete nechat třeba jen proto, že jste chudí; nebo do Kalifornie a na Nový Zéland, kde je již legální potrat až do porodu – tedy i zdravého, plně vyvinutého dítěte, pak zde můžeme vidět nesmírnou neúctu k životu.

Tuto praxi prosazuje i WHO, která žádá, aby ji zavedly všechny členské státy, takže se zřejmě postupně zavede po celém „pokrokovém Západě.“

Povšimněte si také, že tuto politiku podporuje většina celebrit, které jsou spolu s korporátními médii také jedním z hlavních „držáků“ tohoto zvráceného systému.

Tedy všichni budeme do budoucna jen číslo, jakási digitální identita, kterou bude možné ovládat přes digitální měnu napojenou na sociální kredity. Naše biometrické údaje budou důležitou součástí digitálních identit budoucnosti, což bude znamenat absolutní ztrátu soukromí.

Podle zprávy Evropské iniciativy pro digitální práva rozšiřují země po celé Evropě hromadné biometrické digitální sledování již léta. Zpráva dokumentuje projekty hromadného biometrického sledování v 18 německých městech, 5 městech v Nizozemsku a v některých dalších zemích, jako je Francie, Španělsko a Spojené království. Technologie rozpoznávání obličeje se používá ve 32 evropských zemích včetně ČR.

červeně jsou vyznačeny země, kde se již rozpoznávání obličeje aktivně používá

EU plánuje sloučit všechny vnitrostátní a evropské datové systémy do obří „biometrické super databáze“, což je projekt, který již stál téměř 1 miliardu EUR.

Americké vládní agentury také shromažďují nejrůznější biometrická data od svých občanů a ministerstvo pro vnitřní bezpečnost (DHS) údajně chce tato data sdílet s dalšími zeměmi, zejména evropskými, výměnou za přístup ke své vlastní databázi.

Pokud tohle všechno nezní jako totální, centralizovaná vládní kontrola nad všemi občany, pak už nevím, co to je. V tomto případě jde samozřejmě o centralizaci v rámci Evropy a USA.

Takzvané digitální měny centrální banky (CBDC) jsou dalším důležitým kouskem skládačky úplné kontroly a dohledu.

„Dejte mi kontrolu nad penězi národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony,“ zní citát připisovaný německému bankéři Rothschildovi. Shrnuje podstatu programovatelných digitálních měn: úplná kontrola nad penězi se rovná téměř úplné kontrole nad populací.

CBDC – tedy digitální měna centrální banky – se již aktivně testuje v 90% zemí světa. Jak můžete vidět na mapce níže, tak také u nás se již digitální měna vyvíjí. Bude zcela zbytečné přijímat euro, pokud bude programovatelná CBDS centrálně řízena – to již nebude o nějaké konkrétní měně, ale o bodech (tokenech) centrálně ovladatelných a napojených na vaše ID, ale i uhlíkovou stopu.

EU také naznačuje, že v budoucnu propojí digitální Euro s digitálními identitami. Bude-li však ID povinné pro všechny občany EU – bez ohledu na to, zda patří k eurozóně – bude muset být sjednocena i CBDC. Národní měny tak automaticky zaniknou zároveň s postupným zánikem hotovosti.

Na stránce nejčastějších dotazů Evropské centrální banky o digitálním euru si můžeme přečíst následující větu: „Digitální euro by také mohlo nabízet pokročilé funkce, jako jsou automatické platební funkce nebo používání nějaké formy digitální identity.“

Toto spojení digitálních měn s digitálními identitami je přesně to, před čím lidé, kteří se obávají soukromí a stavu dohledu, varovali.

Člověk nemusí být konspirační teoretik, aby si uvědomil, že jde o celosvětové úsilí, když 90 % centrálních bank v současnosti zkoumá možnost vydání vlastního CBDC.

Zdá se, že konečným cílem zavedení digitálních ID, biometrického dohledu a digitálních měn je systém sociálních kreditů čínského typu.

Zavedení Covid pasů lze považovat za test pro zavedení takového dystopického systému. Nezapomeňte, že EU platnost pasů prodloužila i přes odpor většiny občanů až do poloviny roku 2023 a lze předpokládat, že pak na něj jen zvolna naváže již letos testovaná ID EU.

Covidismus a drakonická opatření určitě urychlily tento vývoj směrem k digitálnímu sledování, čímž se ostatně netají jak WEF, tak EU.

„Pandemie koronaviru urychlila potřebu efektivních a uživatelsky přívětivých digitálních služeb v celé EU. Není čas ztrácet čas. Je nezbytné, aby členské státy okamžitě začaly spolupracovat s Komisí a soukromým sektorem na přípravě implementace evropského rámce digitální identity,“ uvádí se v prohlášení na webu Evropské komise.

První projekty podobné sociálním kreditním systémům již existují v západních zemích. Takzvaná skóre ESG (Environmental, Social, and Governance) používá mnoho amerických společností.

Italské město Bologna navíc spustilo projekt Smart Citizen Wallet, systém, který účastníkům umožňuje sbírat body za „ctnostné chování“, jako je recyklace nebo používání veřejné dopravy. Nasbírané body pak můžete utratit za slevy nebo volný vstup na kulturní akce.

Podobné projekty se v současné době testují a realizují na dalších místech v Evropě, jako je Vídeň, Řím a Bavorsko.

Švédsko je nejen průkopníkem v bezhotovostních platbách, ale skandinávská země má také kreditní kartu s uhlíkovým limitem s názvem DO BLACK. Tato kreditní karta vypočítává uhlíkovou stopu všech nákupů s ní provedených a nastavuje pro uživatele uhlíkový limit. Po dosažení tohoto limitu již s ním nelze provádět žádné další nákupy.

Kromě toho EU navrhla evropský registr aktiv, ve kterém by měl být evidován celý majetek každého občana EU a v budoucnu případně spojen s digitální identitou. Oficiálním důvodem tohoto centrálního registru majetku je údajně boj proti praní špinavých peněz a daňovým únikům.

Lze ovšem předpokládat, že za „nadměrný majetek“ (tedy například vlastnictví domu, pozemků, zahrady, bytu, auta, chaty, různých spotřebičů apod.) budete mít minusové kredity na vaší ID a tedy i v digitální měně. A naopak, za sdílení čehokoli budete v plusu.

Za Atlantikem žádá americké ministerstvo zemědělství (USDA) občany, aby zaregistrovali své zeleninové zahrady do národní databáze.

Jinými slovy, vláda chce vědět o každé maličkosti, kterou vlastníte, ještě navíc k již uvedenému ukládání všech vašich osobních a biometrických údajů na digitální identifikační karty a sledování všech vašich transakcí v digitální měně.

V současnosti je většina těchto programů v západních zemích stále dobrovolná – stejně jako bylo původně dobrovolné „očkování“ proti Covidu. Ale jak jsme všichni viděli, záhy došlo k nátlaku a „neočkovaní“ byli vyloučeni z restaurací, obchodů, posiloven a cestování a mnozí přišli o práci. Podobné sankce by mohly být v budoucnu uvaleny na občany, kteří se odmítnou účastnit těchto programů sociálního kreditu nebo používají digitálního průkazu totožnosti.

Stále se vám tedy zdá, že to mají globalisté ke konečné realizaci zvrácených plánů příliš daleko?

Pak se ovšem naskýtá otázka, jak jim lze do všeho „hodit vidle“?

Tím hlavním je samozřejmě probouzení „spících“ mas, což je ovšem velmi obtížné, neboť proti nám jde kohorta těch, kdo nám v jejich probuzení chtějí za každou cenu zabránit – ať už cenzurou nebo různými nálepkami.

Jak se pozná spáč? Velmi lehce. Třeba jen tím, že dává ve volbách svůj hlas komukoli, kdo chce setrvat v EU. Jak jste sami viděli z výše uvedeného, tak neexistuje horší varianta naší budoucnosti než setrvání v EU a prosazování této politiky.

Kromě toho jsou důležité kroky, které může kdokoli podniknout sám za sebe. Rozhodně je nutné používat hotovost místo digitálních platebních metod, kdykoli je to možné, a je třeba více naléhat na politiky, aby chránili právo na hotovostní platby.

Důležitou otázkou pro politiky je, zda by byli ochotni ústavně zakotvit právo na hotovost. Ti, kdo odpoví záporně nebo jen váhavě, si rozhodně váš hlas nezaslouží. Toto právo musí být velmi zřetelně požadováno. Je to mnohem důležitější než jen tušíte.

Politici jsou pod tlakem shora, od globalistických elit, takže musíme zajistit, aby pocítili protitlak zdola, od nás, občanů.

Mimo používání hotovosti a probouzení spících mas je důležitá i podpora místních farmářů, což bude důležité zejména tehdy, kdy k nám přijde vlna vyvlastňování zemědělců jako je tomu nyní v Nizozemsku.

Tímto způsobem se také můžete v budoucnu zásobit potravinami, aniž byste museli používat digitální ID nebo digitální měny. Pak už to ovšem bude spíš o barterovém obchodu, tedy o návratu do velmi daleké minulosti.

Pokud se vám tedy dosud zdálo, že „digitální koncentrák“ je hudbou daleké budoucnosti, pak vězte, že většina z nás tento systém ještě zažije. Řítíme se do něj nezadržitelně a je již jen málo prostředků jak tento směr zvrátit…

Europoslanec varuje: Návrh EU otevírá dveře hromadnému biometrickému sledování!

Plně sledovaná společnost je jedním z hlavních cílů globalistů. K tomu má sloužit například měření uhlíkové stopy, na němž již pracuje WEF – a to úspěšně. V příštích letech již bude u všech nových elektromobilů sledována uhlíková stopa baterie. Uhlíková stopa se má ovšem sledovat u všeho, co je na nabíjecí baterie, nebude se to tedy rozhodně týkat jen elektromobilů.

V neposlední řadě se již hledá i systém, jakým se bude měřit uhlíková stopa každého jedince na této planetě, což je také velmi účinný sledovací nástroj, zavedený v rámci vašeho ID a sociálních kreditů.

Ovšem nejde pouze o měření uhlíkové stopy, sledování zajde mnohem dál, jako je tomu například u tzv. „chytrých měst.“ Ovšem na to, aby vás mohl tento zvrácený systém sledovat na každém kroku, je také zapotřebí patřičně upravit zákony, na což samozřejmě podvratná EU nezapomíná.

Sledování na každém kroku je samozřejmě zaváděno pod rouškou údajného vyhledávání zločinců nebo obětí zločinu či ztracených dětí, ale je také neskutečně zneužitelné. Ukládány budou biometrické údaje všech občanů, přičemž v budoucnu mohou být zneužity třeba k honu na disidenty, skenování a poté trestání účastníků protivládních demonstrací nebo právě k uplatňování trestů v rámci sociálních kreditů, což je v současném korporátním fašismu více než pravděpodobné.

Německý europoslanec varuje: „Návrh EU na regulaci AI otevírá dveře biometrickému hromadnému sledování ve veřejném prostoru. Musíme zabránit dystopické budoucnosti biometrického hromadného sledování čínského typu v Evropě!“

Německý europoslanec Patrick Breyer varoval, že uniklý návrh nařízení o umělé inteligenci (AI) z předsednictví EU „otevře stavidla hromadnému biometrickému sledování ve veřejném prostoru“.

Uniklý návrh nařízení popisuje, jak hodlá předsednictví EU zavést „harmonizovaná pravidla pro umělou inteligenci“ v rámci implementace zákona o umělé inteligenci.

Navrhuje umožnit orgánům činným v trestním řízení využívat systémy umělé inteligence pro „vzdálenou biometrickou identifikaci“ osob ve veřejném prostoru pro „pátrání po potenciálních obětech trestných činů, včetně pohřešovaných dětí, lidí v ohrožení života nebo bezpečnosti fyzických osob nebo ke sledování teroristů a odhalování, lokalizaci, identifikaci nebo stíhání pachatelů nebo podezřelých z určitých trestných činů, po kterých je v dotčeném členském státě pátráno a za které lze uložit trest odnětí svobody na dobu nejméně tří let.“

Definice „biometrických údajů“ v uniklém návrhu nařízení jde daleko nad rámec údajů o rozpoznání obličeje a zahrnuje jakékoli „osobní údaje vyplývající ze specifického technického zpracování, které se týkají fyzických, fyziologických nebo behaviorálních charakteristik fyzické osoby, a které jedinečné umožňují nebo potvrzují identifikaci této fyzické osoby“. Dokument také specifikuje, že „obrázky obličeje“ a „daktyloskopická data“ (údaje o otiscích prstů a dlaní) jsou považovány za biometrické údaje.

Ve většině případů by podle podmínek tohoto uniklého návrhu musely orgány činné v trestním řízení získat „předchozí povolení“ od soudního orgánu nebo nezávislého správního orgánu v daném členském státě a toto předchozí povolení by bylo uděleno podle pravidel vnitrostátního práva. Orgány činné v trestním řízení by rovněž podléhaly „přiměřeným omezením v čase a prostoru“ při používání technologie biometrické vzdálené identifikace v reálném čase a musely by dodržovat „nezbytné a přiměřené záruky a podmínky“.

Pokud však orgány činné v trestním řízení rozhodnou, že existuje „řádně odůvodněná naléhavá situace“, pravidla v tomto návrhu jim umožňují používat technologii biometrické identifikace na dálku v reálném čase bez předchozího souhlasu.

Uniklý návrh tvrdí, že tato navrhovaná pravidla umožní orgánům činným v trestním řízení používat biometrickou technologii hromadného sledování v reálném čase pouze v „úzce definovaných situacích“. Protože by však tato technologie byla nasazena ve veřejném prostředí, jakékoli nasazení by vedlo k hromadnému skenování a identifikaci tváří většinou zcela nevinných lidí za účelem sledování „potenciální“ oběti trestného činu nebo podezřelého, který nemusel být obviněn.

Kopii uniklého navrhovaného nařízení si můžete prohlédnout zde .

Breyer dodal: „Musíme se postavit proti hromadnému biometrickému sledování v našich veřejných prostorách, protože tyto technologie nespravedlivě zachycují velké množství nevinných občanů, systematicky diskriminují nedostatečně zastoupené skupiny a působí jako mrazivý efekt na svobodnou a různorodou společnost. Legislativa umožňující bez rozdílu hromadné sledování byla opakovaně zrušena soudy pro neslučitelnost se základními právy. Evropský parlament bude muset bojovat za to, aby byl tento zákaz implementován do zákona o AI!“

Breyer také poukázal na to, že většina Evropanů je proti používání hromadného biometrického sledování ve veřejném prostoru, a že více než 200 organizací, aktivistů, technologických specialistů a dalších odborníků požaduje celosvětový zákaz „technologií biometrického rozpoznávání, které umožňují hromadné a diskriminační sledování“ .

Breyer také poukázal na to, že Evropský výbor pro ochranu údajů a Evropský inspektor ochrany údajů vyzvali k všeobecnému zákazu používání umělé inteligence k automatickému rozpoznávání lidí ve veřejných prostorách, a že Úřad OSN pro lidská práva je proti používání technologií biometrického rozpoznávání ve veřejném prostoru.

COP27: Uhlík bude podobný měně, dalším cílem je tokenizace

Lži o údajném globálním oteplování, údajně způsobeném lidskou činností, zakládají celou budoucí světovou politiku, jejímž ústředním zadáním je přiblížit se co nejdřív „uhlíkové neutralitě.“

O tzv. měření uhlíkové stopy každého jedince, ale třeba i předmětů (baterií apod.) jste si zde již mohli přečíst. Podle všeho však bude uhlík dokonce součástí tvorby digitální měny, na COP 26 se hovořilo o jeho tokenizaci.

Po pravdě musím přiznat, že si příliš neumím představit „tokenizaci“ přírody, ale zdá se, že globalističtí slouhové o tom mají již poměrně jasnou představu.

Po převedení uhlíku do systému, kde se „velmi blíží systému měny“, se světová finanční elita pokouší tokenizovat téměř vše v přírodě.

Bývalý poradce Bank of England (BoE) a spolupředseda G20 Michael Sheren ve středu na vedlejší akci COP27 řekl, že uhlík rychle přechází do systému, kde se blíží měně, a že jako další na programu je tokenizace přírody a biologické rozmanitosti, přičemž místa jako Indonésie, Brazílie a Afrika jsou „naprosto zásadní.“

Již jsme zjistili, že uhlík jde velmi rychle do systému velmi blízkého měně“ – Michael Sheren, bývalý centrální bankéř, COP27:

'Carbon is moving very quickly into a system where it's going to be very close to a currency' …
Next, 'We start thinking about putting prices on water, on trees, on biodiversity … How do we start tokenizing?': Michael Sheren, Former Bank of England Advisor #COP27 Tim Hinchliffe on Twitter

— Tim Hinchliffe (@TimHinchliffe) November 9, 2022

„V G20 a BoE jsme strávili spoustu času snahou porozumět tomu, kde se vytváří hodnota – nejen v našich systémech, ale kde jsou pro ně hrozby,“ řekl Sheran.

„Už jsme zjistili, že uhlík se velmi rychle posouvá k systému, kde je velmi blízko měně. V podstatě můžeme vzít tunu absorbovaného nebo sekvestrovaného uhlíku a vytvořit budoucí cenovou křivku s architekturou a dokumentací finančních služeb,“ dodal.

A jak se uhlík přiblíží měně, budou deriváty.

Další na programu je tokenizace vody, stromů a v podstatě všeho ostatního v přírodě.

Začínáme uvažovat o cenách vody, stromů a biologické rozmanitosti […] Jak můžeme začít tokenizovat? Jak začneme budovat systémy, které nejen vytvářejí hodnotu, ale také ji přenášejí do celého světa?“ – Michael Sheren, bývalý centrální bankéř, COP27:


„Jižní část světa má mnohem vyšší hodnotu než velká část severní,“ řekl Sheren.

Bývalý centrální bankéř dodal, že Indonésie, Brazílie a Afrika jsou „naprosto kritické, protože jako svět založený na systémech potřebujeme jejich přirozený kapitál více než 66 miliard zlatých mincí, které máme v suterénu Bank of England.“

„Jak můžeme zahájit tokenizaci? Jak začneme budovat systémy, které nejen vytvářejí hodnotu, ale také ji přenášejí do celého světa?“ uvažoval Sheren.

Jeho poznámky zazněly během vedlejší akce Globálního inovačního centra OSN pro změnu klimatu COP27 na téma: „Digitální environmentální aktiva, programovatelné peníze a budoucnost klimatických financí,“ která zkoumala, jak tokenizace environmentálních aktiv prostřednictvím technologie blockchain snižuje třenice v mobilizaci a distribuci.

To údajně může vyřešit financování klimatu celosvětově.

Po odchodu z Bank of England v červenci 2022 se Sheren ujal své současné role prezidenta a CSO na MetaVerse Green Exchange (MVGX).

MVGX má dvě patentované technologie, nezaměnitelné digitální dvojče, které představuje objekty v metavesmíru, a token uhlíkové neutrality pro usnadnění přeshraničního obchodování s dobrovolnými kredity za snížení emisí, aniž by došlo k problémům s národním vlastnictvím.

Půjde tak zřejmě o mezinárodní uhlíkové kredity se stejnou hodnotou, které budou přímo součástí digitální programovatelné měny.

Uhlíkovou daň budou nejspíš povinny platit za produkovanou nadměrnou uhlíkovou stopu nejen průmyslové firmy a většina zemědělců, ale také jednotlivci, jejichž měření uhlíkové stopy bude zřejmě přímo provázáno s programovatelnou měnou.

Způsob, jakým bude do tokenů digitální měny zakomponována příroda, jak uvádí onen výše zmíněný bankéř, mi přesto stále není příliš jasný…

Dystopická myšlenka personalizovaného sledování uhlíkové stopy získává na síle

Jak již víte, tak testování sociálních kreditů je ve většině zemí zaměřeno na sledování uhlíkové stopy. Systémy jsou rozličné, nyní se pravděpodobně zjišťuje, který bude nejefektivnější. Jen na území Evropy se testuje například hned na několika místech v Itálii, dále v Německu, Velké Británii, Nizozemsku, Norsku, Rakousku

Zatím se testují pouze dobrovolníci, nicméně do budoucna se počítá s provázáním měření uhlíkového kreditu s ID každého občana. Jak již víte, tak ID neunikne nikdo, v EU je již spuštěn pilotní projekt a od příštího roku začne jejich zavádění. Do roku 2030 by neměl existovat jediný Evropan bez ID.

K těm, kdo se do dobrovolného testování měření uhlíkové stopy přihlásili, patří také některé banky. Mimo jiné se již měřením uhlíkové stopy zabývají třeba ve Švédsku nebo v Holandsku a nyní i ve Velké Británii. Zdá se, že právě tato cesta bude nakonec tou pravou, neboť v budoucnu by na ID a sociální kredity měla být napojena i programovatelná digitální měna.

Britský „nudge Unit“ doporučuje bankám, aby sledovaly uhlíkovou stopu transakcí a odměňovaly „udržitelné chování“.

Vlivná britská organizace zabývající se společenskými záležitostmi, která je obviňována z toho, že skrz ni vláda Spojeného království využívala „hrubě neetické taktiky“ k zastrašování veřejnosti při prosazování covidových restrikcí, doporučuje bankám, aby k bohatství dat, které vlastní, poskytovaly „uhlíkovou zpětnou vazbu“ o transakcích a zavedení sociálních kreditů a pobídek k podpoře „udržitelného chování“.

Akce je řízena týmem Behavioral Insights Team (neboli „The Nudge Unit“), který se specializuje na používání behaviorálních poznatků k přesvědčování lidí, aby změnili své chování.

V nedávném příspěvku na blogu The Nudge Unit oznámila, že se spojila s Cogo v oblasti správy uhlíkové stopy, aby „prozkoumala, jak by banky měly postupovat, aby se jejich zákazníci stali ekologičtějšími“.

Cogo již má partnerství s několika bankami, včetně britské NatWest Bank, která využívá služby Cogo k poskytování personalizovaného sledování uhlíkové stopy v reálném čase ve své mobilní aplikaci. Záznam uhlíkové stopy zobrazuje úspory uhlíkové stopy a doporučení spolu s transakcemi. Zprávy například obsahují tato doporučení: „Můžete ušetřit až 138 kg CO₂ používáním veřejné dopravy“ a „Změnou stravy můžete ušetřit až 7 kg CO₂“.

Po průzkumu 2 007 uživatelů mobilního bankovnictví ve Spojeném království The Nudge Unit a Cogo zjistily, že 40 % uživatelů nepodporovalo svou banku v poskytování rad nebo podpory při snižování jejich dopadu na životní prostředí. Nejčastějšími důvody, proč uživatelé protestovali proti šíření těchto zpráv jejich bankou, byly, že za něco podobného neodpovídají banky a obavy o soukromí.

Bez ohledu na to The Nudge Unit a Cogo stále naléhají na banky, aby „využily tuto příležitost“ a „zavedly uhlíkovou zpětnou vazbu“. Konkrétně The Nudge Unit a Cogo doporučují, aby banky vybízely zákazníky, aby přijali udržitelná opatření, která budou lidé s největší pravděpodobností ochotni přijmout, a to tak, že se zaměří na chování související s energií, zeleným financováním, elektrickými vozidly a programy odměn a pobídek odměňujících chování, které podporuje udržitelnost.

Hypotetické zelené nabídky, které The Nudge Unit a Cogo představily uživatelům mobilního bankovnictví, zahrnují:

„Speciální zelená bankovní karta“, která je k dispozici, „když uhlíková stopa vašich transakcí klesne pod určitou hranici“ a opravňuje držitele k výhodám a exkluzivním slevám ve vybraných obchodech
Výzvy založené na některých bankovních transakcích (příkladem výzvy bylo ušetřit na účtech za energii přechodem k poskytovateli zelené elektřiny)
Systém ocenění „vlakové míle“, který uživatelům umožňuje získávat body za používání veřejné dopravy a používat tyto body k platbě za jízdenky na vlak a další položky
Speciálně navržené nízkoúročené půjčky na ekologické nákupy (např. tepelná čerpadla, izolace a elektromobily)
Bezplatné zkušební jízdy s elektrickými vozidly

Zatímco The Nudge Unit je nyní soukromá společnost, tak původně byla v roce 2010 založena vládou Spojeného království a několik let byla ve vlastnictví vlády. V roce 2014 byla vyčleněna do samostatné společnosti, ale vláda Spojeného království si ponechala třetinový podíl až do prosince 2021 .

Práce Nudge Unit se stala široce známou, když poskytovala poradenství vládě Spojeného království během pandemie Covid-19. Začátkem tohoto roku skupina 40 psychologů obvinila The Nudge Unit z toho, že britská vláda používá „hrubě neetické taktiky“ k zastrašování veřejnosti, a tato kritika podnítila vyšetřování vládního použití taktiky strachu.

Kromě poradenství vládě Spojeného království uvádí The Nudge Unit jako některé ze skupin, se kterými spolupracuje, také vlády států a měst USA, australské vládní agentury, místní policejní síly Spojeného království a Bank of England .

Vedoucí tým společnosti Nudge Unit se skládá z bývalých vládních zaměstnanců. Její generální ředitel, profesor David Halpern, byl dříve hlavním analytikem v oddělení strategie britského premiéra. Její globální výkonná ředitelka Rachel Coyle MBE dříve pracovala na britském ministerstvu obrany jako analytička národní bezpečnostní politiky, kybernetické bezpečnosti a zpravodajských služeb a získala titul MBE v obranných službách. Jiní ředitelé také dříve pracovali pro australskou a britskou vládu.

Nudge Unit je jednou z několika vlivných skupin a jednotlivců, kteří v posledních měsících prosazují invazivnější sledování individuální spotřeby uhlíku a souvisejících schémat ve stylu sociálních kreditů.

Australská Commonwealth Bank minulý měsíc začala sledovat transakce a spojovat je s uhlíkovou stopou. Světové ekonomické fórum (WEF), mezinárodní organizace pracující na „formování globálních, regionálních a sektorových agend“, zveřejnilo v září nápady na systém uhlíkových kreditů, který sleduje osobní emise. A v srpnu vyzval vedoucí pracovník nadnárodní společnosti Rabobank pro bankovní a finanční služby k vytvoření osobních uhlíkových peněženek, které občanům přidělují „emisní práva“ .

Aké je elektronické tetovanie Billa Gatesa? - gloria.tv

Blízko je koncentračné digitálne otroctvo, uhlíková stopa a digitálne menný. Niečo aj o Putinovi … - gloria.tv
Public domain
dyk
"Nyní nastala ta správná doba a podle všeho se zdá, že jen velmi málo lidí si uvědomuje, jak daleko již zvrhlé plány došly. "
Ľudí to nezaujíma.More
"Nyní nastala ta správná doba a podle všeho se zdá, že jen velmi málo lidí si uvědomuje, jak daleko již zvrhlé plány došly. "

Ľudí to nezaujíma.
Zuzka M S shares this
27
agnesino
Tatrabanka už vyhadzuje info o uhlíkovej stope🥴