James Corbett: Ukrajinská krize.

PS: Dávam keby stránka skolabovala potrebné informácie pre tých čo stále nechápu z jednej a druhej strany kto fandí západu a EU a potom východu celému.

James Corbett: Ukrajinská krize – co potřebujete vědět.

Investigativní novinář James Corbett přináší střízlivý pohled na celou ukrajinsko-ruskou krizi, její historické pozadí, a co hlubšího je za tímto konfliktem?

James Corbett

corbettreport.com

28. února 2022

O krizi na Ukrajině jste již nepochybně slyšeli. Ale jak nám celý život říkali, každý příběh má dvě strany. Kterou stranu příběhu jste tedy slyšeli?

Je tu strana MSM/establishmentu/dinosauřích médií. Říkejme jí „tým NATO“. Podle této verze událostí se krvežíznivý šílený psychopatický doslova hitlerovský vůdce Ruska Vladimir Putin před několika týdny probudil a náhle se rozhodl napadnout svobodný, mírumilovný národ Ukrajiny, a to ABSOLUTNĚ BEZ JAKÉHOKOLIV DŮVODU!

A pak je tu „alternativní“ mediální strana příběhu. Říkejme jí „tým BRICS“ (BRICS je zkratkovité označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky, pozn. překladatele) V této verzi příběhu bojuje statečný obránce lidské svobody Vladimir Putin za ochranu svobodných národů světa před globalisty a jejich zlověstnými machinacemi.

Jak říkám, jistě jste už slyšeli některý z těchto příběhů. Nebo, pokud jste opravdu pozorní, jste možná slyšeli oba. Ale já jsem tu dnes proto, abych vám řekl, že jste byli celý život obelháváni. Každý příběh nemá dvě strany. Jsou nejméně tři, možná i víc.

Znáte mě. V Corbett Report jdu rád hlouběji než do zjednodušených, binárních příběhů, které se objevují v establishmentovém tisku nebo ve většině takzvaného alternativního tisku. Pojďme se tedy dnes ponořit hlouběji a podívat se na třetí stranu příběhu ukrajinské krize.
Příběh 2D

Nejdříve se seznámíme s holými fakty hlavního proudu 2D.

Jak již víte z mé nedávné práce na toto téma (viz. tady a tady a tady), napětí mezi Ukrajinou a Ruskem v posledních týdnech značně vzrostlo. K napětí přispěla série kybernetických útoků na ukrajinské vládní webové stránky, konspirační teorie podporovaná Bílým domem, podle níž Rusko plánuje akci pod falešnou vlajkou, která má ospravedlnit invazi, a řada odvážných prohlášení, že se Rusko chystá napadnout Ukrajinu k takovému a takovému datu.

Poslední kapkou, která vedla k tomuto vojenskému útoku, byly zřejmě:

Nárůst hrozeb a provokací ze strany NATO v posledních měsících, včetně společných cvičení NATO a Ukrajiny a bezprecedentní lednové letecké přepravy zbraní a munice do Kyjeva v hodnotě 200 milionů dolarů.
Odmítnutí požadavků USA/NATO na záruky Ruska, že NATO nenabídne Ukrajině členství.
Zesílení bojů v Donbasu mezi ukrajinskými jednotkami a Ruskem podporovanými separatisty, které vedlo k tomu, že separatisté požádali Rusko o vojenskou podporu.

Jak nyní víme, vyvrcholilo to tím, že ruská Státní duma přijala rezoluci vyzývající Putina k uznání Doněcké a Luhanské lidové republiky (DLR a LLR), což Putin 21. února učinil. O tři dny později oznámil „zvláštní vojenskou operaci“ na ochranu obyvatel Donbasu. Tato „zvláštní vojenská operace“ se velmi rychle rozšířila i mimo Donbas a zasáhla cíle v ukrajinském hlavním městě Kyjevě a jeho okolí i jinde po celé zemi.

Vzhledem k tomu, že se jedná o událost, která se vyvíjí, nemohu vám poskytnout nejnovější zprávy z Ukrajiny, ale zde je nejnovější vývoj v době zveřejnění (pondělí 28. února 3:00 středoevropského času):

Kancelář ukrajinského prezidenta nyní potvrzuje, že „Ukrajina a Rusko se sejdou k mírovým jednáním „bez předběžných podmínek“ v Bělorusku v dosud neupřesněný den a hodinu.
NATO má aktivováno část svých „sil rychlé reakce“ o síle 40 000 vojáků, ačkoli v tuto chvíli nejsou vyslány na Ukrajinu.
Putin nařídil uvést ruské jaderné síly – konkrétně „odstrašující síly“, které ovládají „jaderné a konvenční strategické zbraně, jež mohou být použity k útočným nebo obranným účelům“ – do „zvláštní pohotovosti“.
Pentagon „pokračuje v hledání způsobů, jak podpořit Ukrajinu, aby se mohla bránit“, a to i „prostřednictvím smrtící i nesmrtící pomoci“.
Bílý dům žádá o $6.4 miliard dolarů na „vojenskou a humanitární pomoc“ Ukrajině, z toho 2,9 miliardy dolarů na „humanitární pomoc Ukrajině, Pobaltí, Polsku a dalším regionálním zemím“ a 3,5 miliardy dolarů pro Pentagon. Tato částka doplňuje novou vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 350 milionů dolarů, kterou USA oznámily o víkendu.
V Rusku bylo zatčeno více než 1000 protiválečných demonstrantů za to, že tvrdili, že „Ukrajina není náš nepřítel“ a že „nikdo tuto válku nepotřebuje“.
Rusko pohrozilo Švédsku a Finsku „vojenskými a politickými důsledky“, pokud vstoupí do NATO.
Série stále tvrdších sankcí nyní vyvrcholila vyřazením některých dosud neidentifikovaných ruských bank z platebního systému SWIFT (viz tento a tento článek pro pozadí a detaily) a dokonce sankcemi proti samotné ruské centrální bance, což by mělo mít „dramatický dopad na ruskou ekonomiku a její bankovní systém, podobně jako tomu bylo v roce 1991“.

Pokud jde o nejnovější pohyby vojsk a zprávy o bitvách: nevěřte ničemu, co se dočtete. Polovina z nich jsou vyloženě falešné zprávy ilustrované doslovnými záběry z videoher a jak všichni víme, první obětí války je pravda.

Jak říkám, tyto události se vyvíjejí z hodiny na hodinu a situace na místě bude nepochybně jiná už v době, kdy budete číst tato slova. Zde jsou tedy důležitější otázky: Co to znamená? Proč se to děje? Kdo je zde agresorem? A kdo je ten zlý?
Hluboké pozadí


Odpovědi na tyto otázky („Co to znamená? Proč se to děje? Kdo je zde agresorem? A kdo je ten zlý?“) jsou naprosto jasné, pokud máte tu smůlu, že všechny zprávy a informace získáváte z médií establishmentu: Putin je mimořádně zlý psychopat, ruský lid je krvežíznivý a vše je součástí většího plánu intrikánských Rusů na vytvoření Novorossijské říše.

Není těžké pochopit, proč tomu tak je. Pokud totiž posloucháte pouze posměváčky z MSM, věříte, že historie rusko-ukrajinských vztahů začala v roce 2014, kdy Rusko „napadlo“ Krym. Z těchto falešných médií jste se dozvěděli, že se Rusko v roce 2014 prostě rozhodlo napochodovat na Ukrajinu, anektovat kus Ukrajiny a pak se léta vysmívat mezinárodnímu společenství tím, že umisťuje svou armádu stále blíže k základnám NATO.

Kdybyste vzali za bernou minci vše, co je v tomto příběhu „týmu NATO“ prezentováno, bylo by skutečně nemožné považovat tyto události za něco jiného než za akt nevyprovokované agrese ze strany Putina a Rusů.

Ale jak jsem poznamenal ve svém nedávném díle Questions for Corbett episode o této krizi, vaše chápání dějin závisí zcela na tom, kde „začnete počítat hodiny“ v historii nedávných událostí. Pokud jste hodiny spustili 24. února 2022, pak je věc jednoduchá: Rusové náhle vyhlásili válku Ukrajině a zahájili „nevyprovokovanou a neoprávněnou“ invazi do této země.

Proč ale nezačít počítat hodiny od 19. února 2022, kdy ukrajinský prezident Zelenskyj odhalil své záměry učinit z Ukrajiny jadernou velmoc v rozporu s Budapešťským memorandem z roku 1994, kdy americká viceprezidentka Kamala Harrisová obvinila Rusko z šíření lží a dezinformací a poté pohrozila „bezprecedentními sankcemi„, pokud Rusko „dále“ napadne Ukrajinu, a kdy německý kancléř Olaf Scholz vynadal Putinovi a Rusům za jejich agresivní akce a odmítl tvrzení o genocidě ruskojazyčného obyvatelstva Donbasu jako „bez obalu řečeno směšné“? Neposkytly by tyto tři výroky jinou perspektivu, z níž by bylo možné na tyto události nahlížet?

Proč se u toho zastavit? Proč nezačít odpočítávat čas od ledna, kdy na Ukrajinu začal přicházet bezprecedentní letecký transport zbraní a munice za stovky milionů dolarů?

Nebo co takhle vrátit se k loňskému září, během společných vojenských cvičení Ukrajiny a NATO?

Nebo bychom možná měli začít příběh v únoru 2014, kdy ukrajinský parlament schválil (protiústavní) zákon o zbavení Viktora Janukovyče prezidentského úřadu?

Ale proč si nevzpomenout na střelbu odstřelovačů na náměstí Majdan, která se odehrála později v tomtéž měsíci a jak se později ukázalo, byla koordinována opozicí s cílem zasít chaos a sklidit vichřici změny režimu?

Pak bychom si mohli vzpomenout na nechvalně proslulý výrok Victorie Nulandové „fuck the EU (do hajzlu s EU)“ během telefonátu, v němž jako tehdejší náměstkyně ministra zahraničí USA konstruovala ukrajinskou vládu po převratu s velvyslancem USA na Ukrajině Geoffreym R. Pyattem.

Nebo se můžeme podívat do roku 2013, kdy Nulandová přiznala, že USA utratily 5 miliard dolarů na „podporu demokracie“ na Ukrajině.

Ale možná nejlépe se hodiny rozbíhají v roce 1990, kdy americký ministr zahraničí James Baker slíbil Michailu Gorbačovovi, že NATO se po sjednocení Německa nerozšíříani o píď na východ„, a kdy německý diplomat Jürgen Chrobog ujistil Rusy, „že NATO nebudeme rozšiřovat za Labe“.

Nebo bychom měli začít vyprávět od druhé světové války, kdy Bandera a jeho ukrajinští nacionalističtí bratři spolupracovali s nacisty ve snaze udržet si nezávislost na Rusku?

Nebo bychom se možná měli vrátit k holodomoru, kdy Stalin v rámci potlačení ukrajinského nacionalistického hnutí záměrně vyhladověl více než tři miliony Ukrajinců.

Nebo do roku 1918, kdy, podle Putina, byl moderní stát Ukrajina vytvořen Leninem, který odmítl požadavek Doněcko-krivorožské sovětské republiky, aby byla začleněna do sovětského Ruska jako samostatný subjekt, a místo toho trval na vytvoření „jedné vlády pro celou Ukrajinu“.

Nebo bychom možná měli začít počítat v 11. století, kdy federace Kyjevské Rusi dosáhla svého největšího rozsahu za vlády Jaroslava I. Moudrého.

Jak vidíte, pohled každého člověka na historii je zabarven kontextem, v němž ji vidí, a je utvářen tím, jak hluboko do historie chce jít a jaké události z ní chce vybrat, aby dokázal svůj názor.

Je tedy snadné si uvědomit, že mainstreamový narativ o tom, že „Rusko napadá, protože Putin je Hitler“, je agresivně hloupý příběh, který mohou spolknout jen ti největší historičtí ignoranti na planetě (tj. ti, kteří dostávají zprávy od CNN).

Mnohem realističtější je poukázat na to, že na jednání Ruska je třeba pohlížet ve světle zdokumentované historie agrese a intervence NATO na Ukrajině a nepopiratelné snahy NATO podpořit Západem podporovanou vládu v Kyjevě v kampani za vyvraždění ruskojazyčného obyvatelstva Donbasu.

Takže případ uzavřen, že? Putin je ten hodný a postavil se globalistům. Tady. Záhada vyřešena.

Ale počkejte. Tak jednoduché to není…

2D šachy jsou pro břídily

Není nic uspokojivějšího než příběh o hodném a zlém chlapci. Tuto formu vyprávění jsme si natolik osvojili, že pro mnohé je téměř nemožné nevidět svět v těchto pojmech. Dva lidé spolu bojují. Jeden z nich je padouch. Proto je ten druhý hodný.

Problém nastává, když se snažíme tento zjednodušený, binární, černobílý děj přenést na události v reálném světě. O jakém „člověku“ to mluvíš? Stále věříte, že Putin je Rusko? To je stejně absurdní jako tvrdit, že Biden je NATO (nebo dokonce USA). A můžeme tak snadno přeskočit od NATO špatného k BRICS dobrému?

No, pokud jste mě poslouchali v posledních deseti a půl letech, víte, že to není tak jednoduché. Země BRICS jsou řízenou opozicí. Putin a Si Ťin-pching (čínský prezident) jsou tyranští zločinci. Čínská i ruská vláda rády kontrolují každou myšlenku, projev a čin svých občanů a jejich údajný odpor vůči globalistickému impériu je jen kouřovou clonou, která odvádí pozornost a zakrývá skutečnost, že naprosto souhlasí s konečnou agendou ovládnutí světa.

Nebo jste ten typ člověka, který sleduje klip Schwaba (viz níže – video z roku 2017), kde se chlubí se všemi kabinety, do kterých Světové ekonomické fórum „proniklo“ po celém světě, aniž by si všiml, že druhou osobou, kterou uvádí ve své stáji přisluhovačů WEF, je Vladimir Putin?


Jste ten typ člověka, který pohodlně zapomíná číst, když Si Ťin-pching a Putin vydávají dokumenty velebící vytvoření nového světového řádu, které vyzývají všechny státy „k ochraně mezinárodní architektury řízené OSN“ a prohlašují, že „v zájmu urychlení realizace Agendy OSN pro udržitelný rozvoj 2030“ budou muset státy „podniknout praktické kroky v klíčových oblastech spolupráce“, jako jsou „vakcíny a kontrola epidemií, financování rozvoje, změna klimatu, udržitelný rozvoj včetně zeleného rozvoje, industrializace, digitální ekonomika a propojení infrastruktury“?

Jste ten typ člověka, který neustále zapomíná, že Vladimir Putin je blízkým osobním přítelem Henryho Kissingera?

Jste ten typ člověka, který věří, že ruská vakcína COVID je ta dobrá vakcína a ruské vakcinační pasy jsou ty dobré pasy vakcín a ruská klauniáda COVID je ta dobrá klauniáda COVID?

Jste ten typ člověka, který věří, že preventivní invaze do cizích zemí jsou dobré, pokud je provádějí dobří lidé z dobrých důvodů, a že lidé, kteří při takových operacích umírají, jsou jen vedlejší škody (které si pravděpodobně zasloužili zemřít tak jako tak)?

Nevím, jak vy, ale já takový typ člověka nejsem. Smutnou pravdou pro ty, kdo stále čekají na bílý klobouk na bílém koni, který jim přinese dávku „hopia”, je, že Putin je „antiglobalistický křižák“ úplně stejně jako Donald „Vyčistit žumpu“ Trump je „antiglobalistický křižák“, tedy vůbec ne. Protože pokud stále čekáte na zapečetěné obžaloby a volební lístky s vodoznakem a Vladimíra Velikého, aby rozvrátil globalistický vozík s jablky, ještě jste nepochopili podstatu globalistického systému.

Závěr

Nepříjemnou pravdou jako vždy je, že válka teprve začíná. Trvá už po celé generace. A není to válka národa proti národu, dokonce ani statečných „antiglobalistických křižáků“, jako je s WEF propojený, biobezpečnost podporující, falešnou vlajkou se ohánějící, politického protivníka likvidující Vladimir Putin, proti globální řídící struktuře. Je to globální válka proti vám. V rozsahu, v jakém se vedou války mezi elitami, se vedou pouze proto, aby se určilo, která skupina elitářů vám bude vládnout a jakým způsobem.

Nyní je více než kdy jindy důležité, aby ti z nás, kteří unikli z pasti mainstreamového narativu „Tým NATO“, odmítli past „alternativního“ narativu „Tým BRICS“ a znovu vyhlásili svou osobní suverenitu. Volba mezi dvěma křídly téhož dravého ptáka není žádnou volbou. Nebo, řečeno známějším způsobem: „Je to velký klub a vy v něm nejste.“

Mějme tedy na paměti skutečné pozadí těchto událostí, když sledujeme toto vojenské představení na obrazovkách našich počítačů, a nenechme se strhnout k fandění armádě té či oné větve globální elitářské třídy.

Po všech těchto slovech vnesme na závěr této velmi vážné diskuse trochu lehkosti. Představuji vám následující zenovou chvilku od oblíbeného ghúla amerického establishmentu Johna „Skull & Bones“ Kerryho (bývalý senátor USA):
John Kerry se bojí, že rusko-ukrajinská válka
bude odvádět pozornost od změny klimatu


Přesně tak, klimatičtí miliardáři jsou naštvaní, že vojensko-průmysloví miliardáři přebírají propagandistickou pozornost, která by měla být věnována jejich „existenční hrozbě“. Ukrajinci by se zjevně měli více obávat centimetrového vzestupu hladiny světových moří, před kterým nostradamové z OSN varují, že nás za sto let zaplaví, pokud neusmíříme bohy počasí.

Tohle se nedá vymyslet. Kdo by to vůbec zkoušel?

Překlad: David Formánek

James Corbett: Ukrajinská krize - co potřebujete vědět | Otevři svou mysl


Dr. Mercola: Plandemie vstupuje do závěrečné fáze

V letošním roce hrozí celosvětový výpadek internetu
Public domain
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Martin - Patrón Svätý Malachiáš