csk.news
11.1K

De Mattei Verí, Že Pozná Viganòovho „Námezdného Autora“

Roberto de Mattei uverejnil na CorrispondenzaRomana.it (23. Jún) viac o svojom tvrdení, že Arcibiskup Viganò používa „námezdného autora“.

Viganò rázne poprel de Matteiho tvrdenie. Podľa De Matteia je „námezdný autor“ istý Pietro Siffi (52), ktorý používa rôzne pseudonymy, medzi nimi aj „Cesare Baronio“ (OpportuneImportune.blogspot.com). Pomáhal organizovať Viganòvo odvolanie z Mája 2020, keď zbieral podpisy pomocou svojho mena a e-mailu.

De Mattei argumentuje tým, čo nazýva „stylometrickým“ výskumom, a porovnáva texty Viganòa a Siffiho, ich lexikálne a štylistické prvky. Obaja používajú podobné frázy, tvorivé slová a nápady ako „idol“ pre Druhý Vatikánsky Koncil, „Montiniánsky obrad“ pre Novú Omšu atď. Okrem slovných náhod tam je aj „rovnaký tón“, domnieva sa de Mattei.

Siffi prestal publikovať na svojom blogu v roku 2020, keď Viganò začal písať častejšie. De Mattei nespochybňuje Siffiho inteligenciu, ale jeho integritu. Siffi, narodený v Benátkach, bol seminaristom Pia X. a v Inštitúte Krista Kráľa, ale obe miesta opustil.

V roku 2010 začal podnikať v oblasti interiérového dizajnu s nábytkovým príslušenstvom a exkluzívnymi umeleckými látkami. O rok neskôr Siffi založil spolu s určitým Fabiom Zardim dekoračné štúdio, ktoré sa zaoberá kvetinovým dizajnom a organizuje svadby, vrátane homosexuálnych pseudo-svadieb - ako bolo oznámené na ich obchodnom webe.

Siffiho „súčasný alebo bývalý“ obchodný partner Zardi zdieľal rovnaké telefónne číslo. De Mattei nazýva Siffiho „osobou priateľskou k homosexuálom“ podľa jeho verejného vystúpenia, tvrdí však, že nechce vstúpiť do Siffiho „súkromného života“.

Minulý rok bol Viganò kritizovaný za svojho Anglického prekladateľa.

#newsMxnelvrmds

Libor Halik
Bohu žel, Mattei satanisticky lží špiní statečného arcibiskupa Vigana poté co sám Mattei zradil potracené děti, když podpořil Covid vakcíny dělané z tkání dětí zavražděných před porodem a po porodu.