Clicks281
Quas Primas
10

Abp Jan Paweł Lenga z zakazami od biskupa. "Dotyczą też mediów"

Abp Jan Paweł Lenga ma powstrzymać się od głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii. Emerytowany biskup Karagandy w Kazachstanie wzbudził w ostatnim czasie kontrowersje. W związku z jego sprawą głos zabierał Episkopat.

Decyzję ws. abp. Jana Pawła Lengi podjął biskup włocławski Wiesław Mering. Duchowny ma powstrzymać się od głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii - poinformował gosc.pl. Ta sama zasada ma również zostać zastosowana w przypadku wypowiedzi dla mediów.

Sytuację krytycznie skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. "Kolejny samobójczy gol w Kościele. Zakaz gorliwemu arcybiskupowi wydaje bowiem hierarcha, który w l. 70. świadomie kolaborował z komunistyczną SB jako TW 'Lucjan', a który obecnie w swojej diecezji starannie pielęgnuje 'lawendę' - napisał na Twitterze.

Abp Jan Paweł Lenga od 2011 r. przebywa w klasztorze księży marianów w Licheniu Starym na terenie diecezji włocławskiej. To emerytowany biskup Karagandy w Kazachstanie, który zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami.

Duchowny w ostatnim czasie był gościem programu TVP "Warto rozmawiać". Lenga jawnie krytykuje papieża Franciszka, nazywa go per "Bergoglio" i twierdzi, że nie wymienia jego imienia w trakcie sprawowania mszy. Uważa, że Ojciec Święty może dążyć do zdrady Kościoła.

wiadomosci.wp.pl/abp-jan-pawel-l…
Libor Halik
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. "Kolejny samobójczy gol w Kościele. Zakaz gorliwemu arcybiskupowi wydaje bowiem hierarcha, który w l. 70. świadomie kolaborował z komunistyczną SB jako TW 'Lucjan', a który obecnie w swojej diecezji starannie pielęgnuje 'lawendę' - napisał na Twitterze.
Quas Primas
WAŻNE !!!

Abp Jan Paweł Lenga wygłosi w telewizji Wrealu 24 oświadczenie w sprawie decyzji bp, Meringa zakazującej mu…

W dniu 22 lutego (sobota) o godz. 18.00 wystąpi na żywo w telewizji Wrealu24 abp Jan Paweł Lenga ustosunkowując się do medialnych „faktów” i wypowiedzi ks. bp. Meringa na temat wydania mu zakazu na sprawowanie liturgii, głoszenia kazań i wystąpień w mediach.
Tymoteusz
I po co to było ks. bp. Wiesławowi Alojzemu Meringowi? Mógł cicho siedzieć i tylko wtajemniczeni znaliby jego niechlubną przeszłość. Teraz już cała Polska będzie do końca życia wytykać mu jego grzechy młodości...

Uważam, że musiał mieć bardzo duże naciski... W każdym razie smród pozostał nie tylko po przeszłości, ale dodatkowo po zakazach dla Ks. abpa Jana Pawła Lengi.
Quas Primas
Taki to ZAKAZUJE wypowiedzi prawemu kapłanowi.
--------------------------
Biskup MERING, to kolejna osoba, która została zdemaskowana jako TW w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego.
Prezes PiS ma teraz ogromny problem wizerunkowy, jego partia mówiła ciągle o dekomunizacji i walce z układem, tymczasem okazuje się, że najciemniej jest pod latarnią…
www.wiesci24.pl/…/kolejny-tw-w-ot…
Quas Primas
ZAKAZU wypowiedzi dla abp Lengi dokonuje taki hierarcha, który...

Bp. Wiesław Mering pseudonim „Lucjan”, Ordynariusz włocławski, ma niebywale wielkie "zasługi".
Oprócz wspierania Kaczyńskiego, chronił pedofilów i opiekował się oszustami.
Mering ukrywał pedofilów
10przykazan.wordpress.com/2010/12/19/2015/…/…/22/ksiadz-obnazony/…

Mering ukrywał księdza oszusta
10przykazan.wordpress.com/2010/…
More
ZAKAZU wypowiedzi dla abp Lengi dokonuje taki hierarcha, który...

Bp. Wiesław Mering pseudonim „Lucjan”, Ordynariusz włocławski, ma niebywale wielkie "zasługi".
Oprócz wspierania Kaczyńskiego, chronił pedofilów i opiekował się oszustami.
Mering ukrywał pedofilów
10przykazan.wordpress.com/2010/12/19/2015/…/…/22/ksiadz-obnazony/…

Mering ukrywał księdza oszusta
10przykazan.wordpress.com/2010/12/19/2015/…/…/03/ucieczka-zklasa/…

Mering nie szukał proboszczów i nie zawiadamiał policji o ich zniknięciu razem z parafialną kasą.
10przykazan.wordpress.com…/08/16/zaginiony-wakcji/…

Mering wie, jak trzeba zorganizować zbiórkę pieniędzy, żeby zbierać, ale żeby zawsze brakowało.
10przykazan.wordpress.com…/12/talenty-ksiedza-ma…/…

Mering (TW Lucjan) donosił na innego agenta - prałata Jankowskiego (TW Delegat i TW Libella).
10przykazan.wordpress.com/2013/04/10/cisza-krzyczy/

Mering jest oszustem okradającym zwykłych ludzi i okradającym skarb państwa.


www.facebook.com/…/1217383055095826
olek19801
Mówienie prawdy KONTROWERSJĄ! Dobre! Pan Jezus też był kontrowersyjny i dlatego żydzi dokonali sądu nad Nim z wyrokiem śmierci. Bardzo podoba mi się książka Pawła Lisickiego Czas szaleństwa czy czas wiary? Niesamowicie logiczne podejście do burzy w KK.
1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ.
Abp Lenga otrzymał zakaz publicznego...

Z dokumentów zgromadzonych w teczce kontaktu operacyjnego „Lucjan” wynika, że ks. Wiesław Mering zwerbowany został w drugiej połowie lat 70.

„Wiesław Mering pozostawał w zainteresowaniu operacyjnym Wydziału IV KWMO w Gdańsku od maja 1975 r. Wytypowano go na kandydata do werbunku, uwzględniając fakt, że utrzymuje rozległe kontakty z księżmi diecezji …More
Abp Lenga otrzymał zakaz publicznego...

Z dokumentów zgromadzonych w teczce kontaktu operacyjnego „Lucjan” wynika, że ks. Wiesław Mering zwerbowany został w drugiej połowie lat 70.

„Wiesław Mering pozostawał w zainteresowaniu operacyjnym Wydziału IV KWMO w Gdańsku od maja 1975 r. Wytypowano go na kandydata do werbunku, uwzględniając fakt, że utrzymuje rozległe kontakty z księżmi diecezji chełmińskiej studiującymi na wyższych uczelniach katolickich oraz kadrą naukową uczelni katolickich. (...) W tym okresie przekazywał służbie wartościowe informacje o sytuacji w kurii i diecezji chełmińskiej, a także o kadrze naukowej Seminarium Duchownego w Pelplinie. W dniu 9.11.1976 zakończono proces pozyskiwania Wiesława Meringa przez świadomy wybór pseudonimu oraz chęć kontynuowania spotkań oraz dalszego udzielania informacji na tematy interesujące SB” – czytamy w teczce „Lucjana”.

Z tego samego dokumentu dowiadujemy się, że ks. Mering nie został zmuszony do podpisania zobowiązania do współpracy. „Oficer KWMO dokonujący werbunku nie wymagał od pozyskanego pisemnego zobowiązania do współpracy (forma często stosowana przy werbunku duchownych)” – zapisał oficer prowadzący, porucznik T. Michalczyk.

Oficer odnotował, że „w trakcie dotychczasowej współpracy T.W. nie był wynagradzany. Z okazji ukończenia pracy doktorskiej i jej obrony itp. otrzymał nagrody rzeczowe”.

Ks. Mering był uważany za cennego współpracownika SB. „Według opinii Wydziału IV KWMO w Gdańsku dotychczasowa współpraca z TW była operacyjnie wartościowa. W trakcie pracy z TW nie stwierdzono elementów dekonspiracji” – raportował oficer prowadzący.

www.rp.pl/artykul/130761-Biskup-w…
Libor Halik
Ks. Mering był uważany za cennego współpracownika SB. „Według opinii Wydziału IV KWMO w Gdańsku dotychczasowa współpraca z TW była operacyjnie wartościowa.
1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ.
Ordynariusz włocławski Wiesław Mering został zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Lucjan – wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej. Współpracował też z PRL-owskim wywiadem podczas pobytu we Francji.