3
4
1
2
julianaaaa
93.3K
List z pekla. dalšie svedectvo o tom ze peklo existujeMore
List z pekla.

dalšie svedectvo o tom ze peklo existuje
Libor Halik and one more user link to this post
Peter(skala)
Začnem porovnaním posolstiev duší z pekla (prípad Anety-Ani a isteho reholnika)
jmj.signaly.cz/0809/peklo-existuje-…
Prízrak mu povedal: „Nemodlite sa za mňa, som na celú večnosť v pekle."
😲
„Klára! Nemodli sa za mňa! Som zatratená! Ak sa ti teraz prihováram,
nerobím to z priateľstva, ale z prinútenia. Tu, kde som, v pekle, už
nepoznáme priateľstvo ani lásku. Chcela by som, aby si aj ty …More
Začnem porovnaním posolstiev duší z pekla (prípad Anety-Ani a isteho reholnika)
jmj.signaly.cz/0809/peklo-existuje-…
Prízrak mu povedal: „Nemodlite sa za mňa, som na celú večnosť v pekle."
😲

„Klára! Nemodli sa za mňa! Som zatratená! Ak sa ti teraz prihováram,
nerobím to z priateľstva, ale z prinútenia. Tu, kde som, v pekle, už
nepoznáme priateľstvo ani lásku. Chcela by som, aby si aj ty skončila na
tomto strašnom mieste. Nezazlievaj mi to! Tu všetci zmýšľame podobne!
List z pekla
😲
V obidvoch pripadoch vidime, že zatratene duše z Pekla hovoria, aby sa za nich nemodlili duše tých, ktorým sa zjavili.
- človek si položi otazku: prečo by duše z Pekla chceli, aby sa za ne nemodlili ?!
- dôvodov môže byť viacero:
1.bud zatratena duša kvôli modlitbám pociťuje ešte väčšie trápenie alebo
2.kvôli modlitbám straca žijucu modliacu sa dušu pre Peklo
3.chce ziskať dušu pre Peklo a preto poukazuje na to, čo podla Božej vôle by nemala robiť.
😲
V každom bode zatratena duša svojim jednanim sleduje konečný cieľ: presadiť svoju skazenu vôľu a to podobne ako Bohač z Pekla (LK 16,22)
Ked porovname Bohača z evanjelia so spomínanými pripadmi zatratených duší, vidime, že všetky 3 duše maju na prvý dojem dobre umysly, prečo sa zjavili, avšak nakoniec zisťujeme, že to je len dojem. V skutočnosti ani jedna zatratena duša nemá dobre umysly a svojimi žiadosťami len poukazuje na to, ako zatratená duša v sebe nemá nič dobreho.
Dokonca aj ten najšľachtilejší umysel (zachrana duší pred Peklom) dokáže tak zneužiť a prekrutiť, že ak by sme uverili takej zatratenej duše, urobili by sme to, čo Adam a Eva v Raji, ked posluchli hada-diabla.
Totižto zatratení apeluju na stare známe: "Účel svätí prostriedky!"
🤫
Veriaci však ostáva pevne stáť vo viere, že aj keby bol ten najušľachtilejší umysel, pre spáchanie hriechu - nepovolí a nevykoná hriech!
(napr. nebude klamať, aj keby tým mal zachraniť ludi pred smrťou alebo dokonca, aj keby mu slubili, zachranu duší pred Peklom)
😡
A teraz k tomu, prečo v obidvoch pripadoch obidva zatratene duše žiadaju aby sa za ne nemodlili, ked jeden pripad je dobrý a druhý zlý.
V pripade reholnika si želá zatratena duša - zakaz modlitby, lebo ho modlitby ešte viac trapia, kdežto v pripade Anety - to vyžaduje aj kvôli tomu, aby nachytala Kláru a priviedla ešte k väčšiemu hriechu. Najprv zaujala Kláru žiadosťou, ktorá istým spôsobom sa zhoduje s učením Cirkvi. Totižto Cirkev sa nemá modliť za zatratené duše - je to zbytočné, strata času, až pyšne, ked to niekto robí proti Božej vôle.
Zatratene duše to vedia a aj ked by tým podporili človeka v hriechu, predsa sa zrieknu tohto jedneho hriechu človeka pre vyšší cieľ: nachytať človeka na ešte väčšom hriechu!
🤨
Najprv človeka zaujme ako mu chce dobre, ked od neho žiada to, čo Boh (nemodliť sa za zatratenu dušu) a potom, ked taký človek si povie, že zatratena duša nechce po nom niečo zle, tak sa nachyta na dalšie slová ... napr. ako Anyta pokračuje dalej:
"Chcela by som, aby si aj ty skončila na tomto strašnom mieste. Nezazlievaj mi to! Tu všetci zmýšľame podobne!"
😲
Tu zatratena duša žiada znova niečo, čo podnecuje človeka k tomu, aby jej uverila, ked nežiada od človeka zbytočné slová. Ved zbytočnosťou by bolo, keby sme zazlievali - vyčitali zatrateným dušiam, že nás chu mať v Pekle. Je to ronako zbytočne ako sa modliť za ich vyslobodenie.
😲
A tak tu máme už 2 za sebou žiadosti zatratenej duše, ktoré maju za cieľ pomýliť človeka, aby sa nemusel báť zatratenej duše, podobne ako na to išiel had v Raji, ked najprv musel presvedčiť Evu, ako sa ho nemusí báť.
🤨
Potom v liste nasleduju slová o Pekle a vzťahu medzi Nebom, Zemou a Peklom, ale šetko za učelom zakryť hlavný cieľ zatratenej duše: oklamať Klaru falošnými predstavami o tom, Kto je a aký je Boh
Totižto aj ked zatratena duša hovorí o Bohu ako o milosrdnom a spravodlivom Bohu, predsa to je len zastierka, aby si Klara nevšimla, že celý čas Aneta hovorí o tom, aký je Boh násilnicky, ked nuti zatratenu dušu sa zjaviť a hovoriť pravdu o Pekle.

🤬
Aneta to nehovorí doslovne, že Boh je násilnický voči nej, ale nepriamo to celý čas hovori tak, že Klára si to ani nevšimla. Klara v tom vidi len prikaz od Boha, aby Anita urobila, čo je spravne, ale nevšimla si pritom, že Anita ju presvedčila o falošnej predstave Boha.
Ved Boh nikoho nenuti, ani duše z Pekla, aby sa niekde zjavili a hovorili, čo im povie, lebo On len pozýva. Ak niečo prikazuje, tak aj to nakoniec musi duša urobiť slobodne a nie nanutene, ako sa to snaží Anita prekrutiť.
Tak ako had v raji, prekrutil Božie Slová a presvedčil Evu o tom, že Boh ich v skutočnosti nuti robiť to, čo im brani mať väčšiš poznanie.

🤫
Boh však nás do ničoho nenutí, ale ak nam niečo prikazuje, tak nakoniec aj tak to musime povedať slobodne a nie tak, ako to hovori Aneta (zatratená duša)
Už rozumieš, prečo je "list z Pekla" falošný?
- aby Boha vnimali ludia za Pána, ktorý je násilný voči dušiam
- aby človek veril dušiam z Pekla (pod zamienkou, že ich Boh poslal hovoriť)
Július7
Máš tam teologické bludy...Skadiaľ máš to, že Boh len "pozýva"...Boh koná aj iné veci ako len pozýva. Napríklad súdi duše po smrti, trestá na zemi krížami, rovnako aj v očistci, zatracuje duše v pekle naveky, posiela dobré vnuknutia, prikazuje diablom, ktorí ho musia poslúchať, varuje...Je pravdou, že človeku ponecháva slobodnú voľu, ale len v určitom zmysle, ako on uzná za vhodné. Zober si …More
Máš tam teologické bludy...Skadiaľ máš to, že Boh len "pozýva"...Boh koná aj iné veci ako len pozýva. Napríklad súdi duše po smrti, trestá na zemi krížami, rovnako aj v očistci, zatracuje duše v pekle naveky, posiela dobré vnuknutia, prikazuje diablom, ktorí ho musia poslúchať, varuje...Je pravdou, že človeku ponecháva slobodnú voľu, ale len v určitom zmysle, ako on uzná za vhodné. Zober si osud človeka, ktorý dostane nejaké ťažké utrpenie a nechce ho, ale dostal ho. Prečo sa to stalo , Boh to dopustil a dovody sa nedozvieš...Tvoj názor, že ten list z pekla mal viesť čítajúcu k názoru, že Boh je násilnícky je mylný.To je tvoja chybná interpretácia. Aj diabli pre exorcizme musia často hovoriť veci, ktoré nechcú, keď dostanú príkaz od Boha alebo Panny Márie. Je to na množstvo príkladov. Nevidím do konania Boha, ale mám za to, že hlavný dovod Boha, prečo prinútil zatratenú dušu k tomu listu je varovanie žijúcich, aby nešli podobným príkladom a neskončili v pekle. Urobil to z lásky a dobrotivosti. Samotná zatratená duša je nútená v liste priznať, že Boh je spravodlivý a tiež aj ku nej. Až to tvrdí, tak nemože vytvoriť u logického človeka dojem, že je Boh násilnícky. Spravodlivý Boh nemože byť násilnícky, to sa logicky aj teologicky vylučuje..Žiadny násilník nie je spravodlivý. Boh je síce aj sudca, ale výsostne absolútne spravdlivý sudca, žiadne násilníctvo v ňom nemože byť a nie je.
Najvačší problém je ten, že dovody jeho konania sú pre vačšinu ľudí počas ich života dosť neznáme...Síce možu a majú veriť, že všetko robí pre ich dobro, ale aj tak to nie je jednoduché prijať a akceptovať pre obmedzené poznanie človeka a jeho obmedzený intelekt, kde sú Božia tajomstvá pred ľuďmi skryté.
dyk
julianaaaa
A to sa duše iba tak same od seba rozhodli, že sa vyberú na špacírku na tento svet a povyprávajú sa s niekym? :-)
Aj duše z očistca dostali ten Dar, že môžu poprosiť niekoho o modlitbu, ale i človek, ku ktorému mohli ísť a ukázať sa mu, dostal dar, že ich mohol vidieť a počuť a nezomrieť od strachu. :-)
julianaaaa
no ja neviem...clovek mozno ani nemusi mat ten dar.. ako maria simma... precitaj si naprikla toto jmj.signaly.cz/0809/peklo-existuje-… je tam zopar pribehov kde sa mrtvi ukazali inym ludom a svedcili ze peklo a ocistec skutocne existuju. knizku od Marie Simma mam ale vola sa - "prekvapujuce tajomstvo duši v očistci"
dyk
Mária Simma hovorí, že ľudia, ktorí sa venujú nejakým špiritizmom. je to niečo, čo i keď si človek neuvedomuje, tak k nemu hovorí SATAN. Pokiaľ človek nemá dar, ako mala Mária Simma, tak vždy je to SATAN, kto hovorí. Áno. Tento dar malo veľa ľudí, ktorí sú teraz svätý, ale treba si dávať pozor na to, čo človek číta a čo pozerá. Ak nevie rozoznať, tak nech sa radšej poradí.
Neviem, posúdiť,…More
Mária Simma hovorí, že ľudia, ktorí sa venujú nejakým špiritizmom. je to niečo, čo i keď si človek neuvedomuje, tak k nemu hovorí SATAN. Pokiaľ človek nemá dar, ako mala Mária Simma, tak vždy je to SATAN, kto hovorí. Áno. Tento dar malo veľa ľudí, ktorí sú teraz svätý, ale treba si dávať pozor na to, čo človek číta a čo pozerá. Ak nevie rozoznať, tak nech sa radšej poradí.
Neviem, posúdiť, či toto je pravda, je to však prudko čtivé :-), čo však neznamená, že človek tomu musí veriť. Je niekedy aj takéto dobre na to, aby si človek vedel nejako predstaviť, čo zatratenú dušu čaká v pekle. Aspoň mne to pomáha takéto niečo rozjímať nad tým, ako to v pekle vyzerá.
U Márie Simma si to múžete prečítať v knihe - Dostaňte nás odtiaľto - na strane 32. Zaujímavé, že akurát včera v noci som to čítal. Vlastne som začal čítať tú knihu :-)
julianaaaa
rozumiem.... tak to sem prosim ta potom napis.. ze co kde je to zle,
cim ta dusa podvadza, budem velmi rada 😇
Peter(skala)
Neskôr to rozoberiem, ale zatial tolko, že ak pišem, ako su falošne, tak to neznamená, že sa to vôbec nestalo, ale že tá duša z pekla podvádza a preto jej slová su falošné.
Neskôr poukážem konkretne v čom ...
julianaaaa
to fakt?? ... odkial vies ze su falosne
Peter(skala)
Nič v zlom, ale tieto zjavenia su falošné 🤫