lv.news
8

Amoris Tristitia baznīca: Boriss Džonsons "apprecas" TREŠO reizi tieši katoļu katedrālē

Lielbritānijas premjerministrs un kara noziedznieku ministrs 56 gadus vecais Boriss Džonsons Boriss Džonsons (Boriss Džonsons), 56. dzīves gadā, 29. maijā nepieteiktā kāzu ceremonijā, kas notika Vestminsteras katoļu katedrāles kapelā, nepieteiktā laulību ceremonijā “apprecējās”.

Dauningstrīta ietilpst katedrāles draudzē. Saskaņā ar angļu Covid noteikumiem, tajā bija ne vairāk kā 30 viesi, tostarp viņu dēls Vilfrēds, kurš ir 1 gadu vecs un dzimis ārpus laulības, tuvi draugi un ģimenes locekļi.

Katedrāle tika iztukšota no apmeklētājiem neilgi pēc pulksten 13:30. Pēc trīsdesmit minūtēm limuzīns, kas pārvadāja laulājamos, piebrauca laukuma priekšā ēkas priekšā. Ceremonija ilga pusstundu. Policija bija visur.

Pāris apprecējās ar katedrāles priestera palīgu tēvu Danielu Humfreisu, kurš pagājušajā gadā bija kristījis Vilfrēdu tajā pašā Lēdijas kapelā.

Šī bija Džonsona trešā “laulība”. Viņš izšķīrās no otrās sievas Marinas Vīleres, ar kuru viņam ir četri bērni, un tas notika tikai 2020. gadā. Džonsonam ir bērni ar trim sievietēm, bet ne ar pirmo sievu. Viņš atteicās no mātes iedzimtā katolicisma, kad tika apstiprināts anglikāņu ticībā, atrodoties ekskluzīvajā Etona koledžā (1977-82).

Lai apprecētos katoļu baznīcā, Džonsonam varēja atcelt abas iepriekšējās laulības. Alternatīvi, daži izteica pieņēmumu, ka šīs laulības varētu būt nederīgas, jo Džonsons tika kristīts katoļu statusā un nekad nepieprasīja atļauju precēties ārpus katoļu ticības.

Tā kā kanonisko likumu pāvesti un bīskapi izmanto nevis žēlastības un ticības garā, bet gan netaisnības un atkrišanas veicināšanai, gandrīz jebkurš triks varētu būt bijis pietiekami labs, lai likums būtu piemērots arī noziegumam.

Attēls: Boris Johnson, © wikicommons, CC BY-SA, #newsYxtgqgzkty