Kardynał: "Kobiety już wysłuchują spowiedzi"

"Eklezjastyczna Konferencja Amazonii" obraduje nad "posługą kapłańską kobiet" oraz nad tym, co "już" zostało w tej kwestii poczynione w Amazonii [i co jest omawiane od dekad w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Holandii], powiedział Kardynał Pedro Baretto Jimeno, lat 78, na łamach AmericaMagazine.org (3 października).

W Ameryce Łacińskiej siostry udzielają chrztów, ślubów, odprawiają liturgie, a niektóre nawet "wysłuchują spowiedzi" ludzi, którzy powierzają im swoje osobiste sprawy, aczkolwiek nie mogą udzielać rozgrzeszenia, dodaje Baretto.

Baretto wspomina swój ostatni dotyczący "liturgii Amazonii" dialog z Kongregacją ds. Kultu Bożego, której przewodzi Kardynał Roche.

"To była pierwsza okazja do braterskiego dialogu z tą dykasterią z okazaniem wzajemnego zrozumienia". Nie ma w tym nic zaskakującego, w końcu Watykan zawsze sprzyja heretykom pokroju Baretty.

Przed Roche Kongregacją ds. Kultu Bożego zarządzali Kardynałowie Medina Estévez (1996-2002), Arinze (2002-2008), Cañizares (2008-2014) oraz Sarah (2014-2021), który jeszcze próbował (niezbyt usilnie) powstrzymać dekadencję.

Grafika: © Tim Ellis, CC BY-NC, #newsUacipeedgj
ktoz jak Bog1
Czy Jezus Chrystus zastanie was czuwajacych, gdy na ten swiat przyjdzie po raz drugi ?
Anieobecny
Przyjdzie o trzeciej nad ranem, to i się spowiada...
Albo mówi, że tylko wpadł po gitarę...
Piotr Piotr
"Przed Roche Kongregacją ds. Kultu Bożego zarządzali Kardynałowie Medina Estévez (1996-2002), Arinze (2002-2008), Cañizares (2008-2014) oraz Sarah (2014-2021), który jeszcze próbował (niezbyt usilnie) powstrzymać dekadencję."
_______________________________________________________________________________
Kto był w tym okresie papieżem?
ktoz jak Bog1
Niestety... wierze, ze lezy to w jego grzesznej naturze, za co potem bardzo cierpial...podobnie jak to sie mialo i ze spotkaniem religijnym w Asyzu...
Piotr Piotr
ktoz jak Bog1
to nie tylko Asyż to cały pontyfikat