Kardynał Burke: Franciszek osiągnął coś dokładnie przeciwnego

Kardynał Raymond Burke powiedział "Fede & Cultura" (2 kwietnia, wideo poniżej), że w Kościele panuje "korupcja". Wspomniał o oddawaniu czci Pachamamie w Bazylice św. Piotra podczas Synodu Amazońskiego lub o potwornych pokazach "sztuki" w kościołach.

W obliczu takich zjawisk Burke odczuwa "frustrację" i "poczucie oszołomienia". Dla niego rozwiązaniem jest "pozostanie jeszcze bardziej z Chrystusem w Kościele - walka".

Kardynał powiedział, że Msza Święta [w przeciwieństwie do Eucharystii Novus Ordo] była niezwykłym błogosławieństwem dla Kościoła przez piętnaście i więcej wieków, ale teraz jej celebracja staje się coraz trudniejsza "z powodu nowego prawodawstwa w tej sprawie".

Odwiedzając różne części świata, kardynał Burke widział, że Msza Święta nadal przyciąga wielu ludzi. Liczba wiernych jest coraz większa: "Są to zgromadzenia ludzi w każdym wieku, ale imponująca jest liczba młodych rodzin wielodzietnych, a także młodych ludzi, którzy nie są jeszcze małżeństwem, tych, którzy rozeznają swoje powołanie".

Jeśli intencją Franciszka z Traditions custodes i innymi dokumentami było zniechęcenie i zmniejszenie liczby katolików, to "przyniosło to dokładnie odwrotny skutek" - zauważa Burke. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Msza Święta odżywiła i uformowała tak wielu świętych.

Dla Burke'a Msza Święta nie może zostać wymazana z życia Kościoła, ponieważ jest jego integralną częścią.

Obraz: FedeECultura.com, Tłumaczenie AI

59:18
Jan Kanty Lipski
Norah Sarah shares this
35
Alleluja Polska shares this
17