Ewelina Anna
Ewelina Anna

Bezprawie kanoniczne kamieniem węgielnym novus ordo

Nie zmienia to faktu, że kapłani mieli obowiązek ochrzcić mnie w tym rycie, w którym chrzczeni byli moi rodzice, niezależnie od tego, jakim rytem jest novus ordo. Ja nie dyskutuję czy jest czy nie jest, tylko stwierdzam złamanie prawa kanonicznego względem mojej osoby i większości katolików w Polsce.
Ewelina Anna

Danuta Dubiel. Requiem aeternam dona ei, Domine

Bardzo dziękuję.
Ewelina Anna

Danuta Dubiel. Requiem aeternam dona ei, Domine

Nie wiadomo, co zrobią dzieci. Mamy nadzieję.
Ewelina Anna

Beatyfikacja ofiary z dziecka poczętego dla dobra „Żyda” nie ma prawa się odbyć

U mnie też. Ani słowa o Ulmach. Na samym końcu informacja, że coś takiego było, piękne kazanie z czytań. A myślałam, bałam się, że mi szambo ulmowej propagandy w kościele na łeb wyleją.
Ewelina Anna

Beatyfikacja ofiary z dziecka poczętego dla dobra „Żyda” nie ma prawa się odbyć

Cerkiew głosi inną Ewangelię a mimo to nawet FSSPX nie zaprzeczy, że Msza Święta jest w cerkwii ważna.
A kapłan, którego Pan linkuje, a który otrzymał święcenia od masona nie mającego intencji przekazać sukcesji apostolskiej, nie ma żadnego autorytetu.
Lefebvre zniszczył opór przeciwko modernizmowi, bo zagroził ludziom, którzy mieli prywatne oratoria, kaplice i mieli miejsce dla Mszy Świętej,…More
Cerkiew głosi inną Ewangelię a mimo to nawet FSSPX nie zaprzeczy, że Msza Święta jest w cerkwii ważna.

A kapłan, którego Pan linkuje, a który otrzymał święcenia od masona nie mającego intencji przekazać sukcesji apostolskiej, nie ma żadnego autorytetu.
Lefebvre zniszczył opór przeciwko modernizmowi, bo zagroził ludziom, którzy mieli prywatne oratoria, kaplice i mieli miejsce dla Mszy Świętej, że jego kapłani nie będą odprawiać Mszy Świętej w prywatnych domach, oratoriach budowanych dla Mszy Świętej, jeśli nie będą one własnością Bractwa. Tę taktykę FSSPX stosuje do dzisiaj, że odprawia tylko tam, gdzie ma nadzieję mieć majątek, własność lokalu, domu, działki, nieruchomości. Jeśli jest pewność, że nie będzie miał własności, nie wysyła księży, nie pozwala im odprawiać dla potrzebujących Mszy Świętej wiernych. Tak powiększa majątek FSSPX a pomniejsza żywotność grup ratujących Tradycję w poszczególnych państwach. Centralizuje ludzi by ich potem za nos wodzić, by mieć nad nimi władzę. W ten sposób Lefebvre rozpirzył masę środowisk tradycyjnych które sprzeciwiały się modernizmowi. Nic dziwnego, że propaganda FSSPX mówi, że w Kościele nie mia niczego, konsekracji itd bo to wzmacnia interesy Bractwa. Ma być że TYLKO u nich jest prawda. Nic to, że nie umieli stanąć w obronie Kanonu Konsekracji, bo im nie przeszkadza, żeby w Kościele jej nie było. Wręcz im to na rękę. Nic to, że w Kościele się depcze po partykułach, Herr Stehlin powiedział, że Komunia Święta przenosi wirusy, więc wpisał się w modernistyczne praktyki, bo to wszystko wzmacnia rozbiórkę Kościoła i o to chodzi. Cisza o kłamstwie i nadużyciu żydowskiej beatyfikacji Ulmów, cisza o zamachu na polski święty Gietrzwałd. Bo im to na rękę, żeby po Kościele w Polsce pozostały zgliszcza, i po polskim kapłaństwie.
Nieprawdą jest to, co Pan pisze. Po prostu jest to propaganda, na którą się nabierają prości ludzie którzy tracą wiarę w Kościół. Nie jesteście Kościołem a przynajmniej nie tylko wy. Amoże wy w ogóle, bo tam jest Kościół gdzie jest także sukcesja apostolska a Lefebvre otrzymał jakieś "święcenia" od masona, który miał przerwać sukcesję apostolską. Na pocieszenie macie ładne koronki, bo wielkie prawdopodobieństwo, że święceni przez Lefebvra nie otrzymali ani święceń kapłańskich ani biskupich. Wówczas może być prawdą, że FSSPX w ogóle nie posiada sakramentów i że Franciszek o tym wie, że przepycha wszystko, co tradycyjne do Bractwa. Bo wie, że MSzę Świętą Tradycyjną uwolnić może tam, gdzie już niczego nie ma: ani biskupstwa, ani kapłaństwa. Dlatego praca FSSPX w Polsce jest przez niego mile widziana.
Ewelina Anna

Beatyfikacja ofiary z dziecka poczętego dla dobra „Żyda” nie ma prawa się odbyć

Te sprawy regulują prawa kościelne o których Pan nie ma pojęcia. Katechezy z tradycji BND to jeszcze nie nauka Tradycji.
Ewelina Anna

Beatyfikacja ofiary z dziecka poczętego dla dobra „Żyda” nie ma prawa się odbyć

To, czy ktoś się jako kapłan zbawi to inna sprawa od tej, czy sprawuje ważną Mszę Świętą. Ważną Mszę Świętą sprawuje z Bożego pozwolenia nawet jak robi to niegodnie, i nawet jak tego nie szanuje, wykonuje dla ludzi pracę daną przez Boga. Grzeszy z własnego nadania i nawet, jeśli sprawował z woli Bożej Mszę Świętą i grzechy odpuszczał innym, może za swoje grzechy pójść do piekła. To są dwie różne …More
To, czy ktoś się jako kapłan zbawi to inna sprawa od tej, czy sprawuje ważną Mszę Świętą. Ważną Mszę Świętą sprawuje z Bożego pozwolenia nawet jak robi to niegodnie, i nawet jak tego nie szanuje, wykonuje dla ludzi pracę daną przez Boga. Grzeszy z własnego nadania i nawet, jeśli sprawował z woli Bożej Mszę Świętą i grzechy odpuszczał innym, może za swoje grzechy pójść do piekła. To są dwie różne rzeczy.

Może Pana nie obchodzić schizma wschodnia, ale wiedza pozwala mieć więcej pokory i nie oceniać niesprawiedliwie i nie operować pojęciami kościelnymi jak młotem. Kościół nie poddaje się manipulacji grup uwłaszczających się na Tradycji i nie one tworzą naukę kościelną. Co najwyżej używają jej do autoryzacji siebie a to nie jest kościelna praktyka.
A to, że ludzi się na różne sposoby zniechęca do Kościoła, to fakt, jedni robią to z pozycji modernizmu inni do tego wykorzystują wykoślawione pojęcie Tradycji, zarabiając na tym krocie. Jest nacja która umie na każdym kryzysie dorobić się, i tak zawiadywać świadomością mas, żeby i na modernizmie i na Tradycji zbijać majątek. To, co Pan pisze o kapłanach w ogólności, wpisuje się w ten trend.
Ewelina Anna

Beatyfikacja ofiary z dziecka poczętego dla dobra „Żyda” nie ma prawa się odbyć

Szanowny Panie a jakim cudem w schizmie wschodniej zachowana jest ważność Mszy Świętej? tam, gdzie jest zachowana sukcesja apostolska, i inne warunki, choćby kapłan był grzesznikiem, schizmatykiem, czy heretykiem, dokonuje konsekracji, jeśli posiada intencję czynienia konsekracji, bo to nie zależy od grzeszności. Może być suspendowany, może być wykluczony z Kościoła a mimo to mieć możliwość …More
Szanowny Panie a jakim cudem w schizmie wschodniej zachowana jest ważność Mszy Świętej? tam, gdzie jest zachowana sukcesja apostolska, i inne warunki, choćby kapłan był grzesznikiem, schizmatykiem, czy heretykiem, dokonuje konsekracji, jeśli posiada intencję czynienia konsekracji, bo to nie zależy od grzeszności. Może być suspendowany, może być wykluczony z Kościoła a mimo to mieć możliwość odprawiania Mszy Świętej. Kapłaństwo raz otrzymane nie jest zabierane kiedy kapłan nagrzeszy, zdradzi, popadnie w schizmę czy herezję. Jest na zawsze. Może być Msza Święta odprawiana niegodziwie ale ważna. A może być godziwie i nie ważna. Może być odprawiana według wszystkich norm kanonicznych przez człowieka wierzącego, który nie otrzymał sukcesji apostolskiej i mimo, to nie odprawi niczego, mimo, że to dobrze wygląda. Stwierdzone są w powszechnym Kościele, w Polsce cuda euchatystyczne przez obiektywne badania naukowe, że sponiewierane Hostie Święte były Ciałem i Krwią Pana Jezusa w momencie agonii, i to było właśnie w novusie. Skąd piewcy Tradycji mają taką nadprzyrodzoną wiedzę, żeby oceniać gdzie jest konsekracja a gdzie jej nie ma, tego nie wiem.
To, że jakaś organizacja uważa, że w Kościele widzialnym i powszechnym niczego nie ma mnie nie dziwi, bo chcą zgarnąć wszystkich wierzących, tradycyjnych do siebie, bo to i rząd dusz i pieniądze. Ale to woła o pomstę do nieba, bo odpowiedzialność za dusze, które w to uwierzą i odmówią sobie dostępu do Ciała i Krwi Pańskiej do której na ołtarzach mają dostęp, jakby nie istniała. Każda sójka swój ogonek chwali, a gdzie troska o dusze?
A nawet gdy czegoś brakuje, niedostatek czegoś, Kościół uzupełnia to, tylko ja nie wiem, do jakiej granicy, bo najwyższym prawem Kościoła nie jest powstawanie tradycyjnych kaplic, ani samozadowolenie takiej czy innej grupy tradycjonalistów, ale dobro dusz. A czasem się wydaje, że ważniejsze jest ile koronek przy mankietach, ile świeczek, ile kaplic. To wszystko jest ważne ale nic nie warta kaplica, kiedy przez głupotę i bezczelność traci się ludzkie dusze, które mogłyby żyć a zostały przez bezczelnych i wszystkowiedzących oceniaczy skazane na śmierć przez niszczenie ich prostej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w Kościele.Tego robić nie wolno bo po pierwsze kto wie jaką intencję ma kapłan, a skoro nie mia w novusie, to co się zmienia w nich kiedy przejdzie do Bractwa FSSPX, nagle z automatu ją zyskuje? Z pustego i Salomon nie naleje, z automatu nie nabędzie intencji, skoro rzekomo miał jej nie mieć.
Nie wolno tak się wypowiadać, bo wprawdzie prawa kościelne są proste i jasne, ale pogmatwanie, które wprowadzają też organizacje, które żyją dzięki kryzysowi i z kryzysu mają w interesie wmówić, że w Kościele nic już nie ma. Tylko oni. Nic takiego. Do końca świata Kościół będzie przekazywał to co do zbawienia najbardziej potrzebne a świadomi kłamcy choćby "czyści" będą sądzeni tak radykalnie, jak sami sądzili.
Ewelina Anna

Beatyfikacja ofiary z dziecka poczętego dla dobra „Żyda” nie ma prawa się odbyć

Dopóki kapłan ma intencję czynić to co czyni Kościół, i używa właściwej materii i formy
przeistoczenie jest.
Nie można z góry zakładać, że wszyscy kapłani novus nie mają intencji bo to uzurpacja. Ryt może osłabić wolę i świadomość, ale jeśli kapłan czyni to, co czyni Kościół, Krew i Ciało Pańskie jest jeśli używa tradycyjnych słów konsekracji i jeśli materią jest pszenna mąka. I jeśli kapłan …More
Dopóki kapłan ma intencję czynić to co czyni Kościół, i używa właściwej materii i formy
przeistoczenie jest.
Nie można z góry zakładać, że wszyscy kapłani novus nie mają intencji bo to uzurpacja. Ryt może osłabić wolę i świadomość, ale jeśli kapłan czyni to, co czyni Kościół, Krew i Ciało Pańskie jest jeśli używa tradycyjnych słów konsekracji i jeśli materią jest pszenna mąka. I jeśli kapłan posiada sukcesję apostolską.
Achille Lienart, który wyświęcił abp Lefebvre'a, nie miał intencji przekazania biskupstwa, o czym poinformował przed śmiercią- że był masonem mającym przerwać sukcesję apostolską. To sprawa dla kanonistów, a nowusowi są skompromitowani, bo modernizm stoi łamaniem prawa kanonicznego. Nie byłoby żadnych zmian z liturgi, gdyby prawo kanoniczne było w poszanowaniu. Psy milczące, sól zwietrzała. Obrzydliwość uzurpacji urzędów kościelnych przez ludzi, którzy piją krew Kościoła a go nie bronią, są jak pchły, które się karmią na krwi żywiciela, a nic nie robią, żeby go obronić. Tak dzisiaj kościelni kanoniści.
Ewelina Anna

"Kaczyński bracie ✡️ Gdzie jest waloryzacja 447+??? 🤔"

To ironia Szanowna Pani.
Ewelina Anna

Abp.Viganò tworzy stowarzyszenie pomagające zakonnikom prześladowanym przez Watykan Bergoglio

Proszę wszystkich Kapłanów suspendowanych z powodu przywiązania do Mszy Świętej i Sakramentów w Tradycyjnym Rycie Rzymskim o dozgonne odprawianie Mszy Świętej dla mnie i moich dzieci aż do mojej śmierci i do śmierci moich dzieci.
Uzasadnienie:
„Suspendowany ogólnie ab officio, a divinis lub ab ordinibus nie może godziwie udzielać sakramentów i sakramentaliów, jeśli wierni oto go nie proszą – …More
Proszę wszystkich Kapłanów suspendowanych z powodu przywiązania do Mszy Świętej i Sakramentów w Tradycyjnym Rycie Rzymskim o dozgonne odprawianie Mszy Świętej dla mnie i moich dzieci aż do mojej śmierci i do śmierci moich dzieci.

Uzasadnienie:
„Suspendowany ogólnie ab officio, a divinis lub ab ordinibus nie może godziwie udzielać sakramentów i sakramentaliów, jeśli wierni oto go nie proszą – zasuspendowany jak wyżej przez wyrok stwierdzający lub skazujący może udzielić tylko rozgrzeszenia zostającemu w niebezpieczeństwie śmierci, jeśli o to prosi; innych sakramentów i sakramentaliów udzielić może, jeśli nie ma innych szafarzy.”
Wojciech Szmyd T.J. Profesor teologii moralnej w Collegium Bobolanum w Lublinie. „Kary kościelne”, Kraków 1929.
Ewelina Anna

Życzenia dla Kapłanów Świętej Tradycji i Paczamamy. Nie róbcie folkloru z tajemnic Wiary

To filmik z serii: Jak być żałosnym. Tutorial. Krok 1. Paczatata w akcji.
Ewelina Anna

Franciszek: Kolejne motu proprio - jeszcze większy zamęt

Motupitupitu.
Ewelina Anna

Moja prośba do kapłanów suspendowanych za Mszę Świętą w Tradycyjnym Rycie Rzymskim

Prośmy kapłanów usuwanych suspendowanych za Mszę Świętą w Tradycyjnym Rycie Rzymskim, bo szybciej będą nam wciskać ryt talmudyczny albo paczamamowy niż się doprosimy o Tradycję Katolicką.
Ewelina Anna

Święta Barbara przyniosła Komunię obłożnie choremu Stanisławowi Kostce, więc warto mieć ten fakt w …

Płytkie i fałszywe to zgorszenie. To jest właśnie bigoteria, która jest w stanie deptać rozsypane partykuły a jęczy na widok obrazka nieodzwierciedlającego odrobiny tego poniżenia, jakie sie dokonuje dziś w kościołach.
Ewelina Anna

Święta Barbara przyniosła Komunię obłożnie choremu Stanisławowi Kostce, więc warto mieć ten fakt w …

Deptanie po partykułach rozsypywanych zgodnie z prawem nie gorszy. Obrazek gorszy. Ten obrazek jest niczym w porównaniu z praktyką deptania rozsypanych partykuł ale to nie jest w zakresie Pana zgorszenia.
Ewelina Anna

Święta Barbara przyniosła Komunię obłożnie choremu Stanisławowi Kostce, więc warto mieć ten fakt w …

Nikczemne jest zamienianie kultu Bożego na coś, co przypomina tę grafikę, która jest ryciną z markiza de Sade, i przedstawia satanistyczną mszę. Nie ma większej patologii, niż urobienie katolików, żeby deptali po okruszynach Hostii konsekrowanej, w której jest cały Chrystus i dyskutowali nad tym na podstawie jakichś objawień. To świadczy o tym, że modernizm to stan uszkodzonego umysłu, który z …More
Nikczemne jest zamienianie kultu Bożego na coś, co przypomina tę grafikę, która jest ryciną z markiza de Sade, i przedstawia satanistyczną mszę. Nie ma większej patologii, niż urobienie katolików, żeby deptali po okruszynach Hostii konsekrowanej, w której jest cały Chrystus i dyskutowali nad tym na podstawie jakichś objawień. To świadczy o tym, że modernizm to stan uszkodzonego umysłu, który z braku argumentów używa objawień, i nimi uzasadnia zboczenie liturgiczne, patologię i perwersję liturgiczną, którą dwadzieścia wieków Kościoła potępiało od najdawniejszych czasów. Naprzeciwko Tradycji Kościoła stawia Pan jakieś legendy, objawienia, które mówią tylko tyle, że gdzieś kiedyś Pan Jezus sam chciał się udzielić jakiemuś świętemu, a jakaś święta adorowała Pana Jezusa lub była świadkiem owego cudu. A moderniści z uszkodzonym rozumem nie widzą, że depcze się po Ciele Chrystusa, a widzą niestosowną rycinę, która pokazuje to, do czego, jęcząc w obłudnym zgorszeniu, sami Kościół prowadzą. Modernizm to najwyraźniej choroba psychiczna, która boleje nad niestosownością obrazka a okruszyny realnie obecnego Ciała Bożego mogą podeptać i tego nie widzą. Stan perwersji i zdiablonego rozumu wykrzywionego sumienia i obłudy, która kosztem każdej świętości umie podtrzymywać własny obraz przyzwoitości nawet jeśli to ma ukazać jako zasługę rozsmarowywanie na koscielnych posadzkach żywego i obecnego realnie Chrystusa. Oto Pana podejście, przejmujące obrzydzeniem do tak zwyrodniałej pobożności. Kwintesencja zakłamania modernistycznego, który śmie nazywać ten rzyg herezji, perwersji - pobożnością. Jest Pan gorszy od tego, co pokazuje ten obrazek, bo na obrazku widać, jaki koń jest, a Pan udaje, że praktyki poniżające Najświętszy Sakrament i satanizujące go po żydowsku, można pobożnie wytłumaczyć. To jest prawdziwe zgorszenie i plugastwo.
Ewelina Anna

Święta Barbara przyniosła Komunię obłożnie choremu Stanisławowi Kostce, więc warto mieć ten fakt w …

Do tego, co na tej grafice która Pana gorszy, dążą zmiany, ale póki dziś można poudawać, że się tego nie zauważa, można to robić. Za 10 lat nikogo to nie będzie gorszyło, ale temat będzie nieaktualny, będzie traktowany jako coś normalnego. Ale teraz można jęczeć, że brrr
Ewelina Anna

O bandycie kanonicznym abp Rysiu, prawie kościelnym i indulcie

Bardzo dziękuję.