ľubica
Synoda o Amazónii odsúhlasila svätenie ženatých mužov
alianciazanedelu.sk/archiv/4511
Záver hlasovania Synody o Amazónii dopadol tak, ako sa dlhé mesiace očakávalo a síce odsúhlasením záverečného dokumentu, v ktorom viac ako dve tretiny synodálnych biskupov sa vyslovilo za svätenie ženatých mužov za kňazov v oblasti Amazónie.

Podľa finálneho dokumentu títo muži majú mať usporiadané rodiny a …More
Synoda o Amazónii odsúhlasila svätenie ženatých mužov
alianciazanedelu.sk/archiv/4511
Záver hlasovania Synody o Amazónii dopadol tak, ako sa dlhé mesiace očakávalo a síce odsúhlasením záverečného dokumentu, v ktorom viac ako dve tretiny synodálnych biskupov sa vyslovilo za svätenie ženatých mužov za kňazov v oblasti Amazónie.

Podľa finálneho dokumentu títo muži majú mať usporiadané rodiny a musia absolvovať formáciu na kňazstvo. V dokumente sa hovorí, že toto riešenie je prípustné “len pre najodľahlejšie časti Amazónie,” v druhej časti sa hovorí, že “niektoré nové synodálne cesty bude dobré využiť aj pre univerzálnu Cirkev.”

Podľa kritikov tu dochádza k rozkladu celibátu a túto požiadavku následne čoraz viac budú môcť, ak sa umožní pre Amazóniu, požadovať aj pre iné krajiny, kde je nedostatok kňazov. “Aký je rozdieľ medzi tým, že kňazi nie sú v Amazónii a na západe? Tu ide o schválenie precedensu, pretože ľudia ľahšie strávia informáciu, že sa to týka len nejakej odľahlej džungle. Ak ženatí muži raz budú ponúknutí ako legitímne riešenie, je úplne logické, že sa ozvu napríklad z Nemecka a spýtajú sa, či oni sú horší ako nejaká Amazónia a chcú rovnaké pravidlo pre seba,” povedal jeden pozorovateľ synody.

Stanovisko Synody má odporúčací charakter a definitívne schválenie je na Svätom Otcovi. Tak ako pri Synode o rodine a synode o mladých sa však očakáva, že záver synody bude Svätým otcom schválený. Podľa viacerých pozorovateľov sa týmto vytvorí pre určité územie katolíckej cirkvi osobitná cirkevná disciplína, ktorá bude odlišná od univerzálnej cirkvi a posilní len už dnes prítomné úvahy v niektorých krajinách, že by mali mať osobitné pravidlá pre svoje územia. Najbližšie sa na osobitnej synode pokúsia Nemci presadiť, že katolíci v Nemecku budú môcť mať vlastné magistérium na svojom území. Túto Synodu Vatikán od samého počiatku spochybňuje a nemeckú Cirkev varuje, že sa vydala cestou odpadnutia od jednoty s Cirkvou.

TK KBS vo svojej správe len uviedla, že sa na synode hlasovalo o záverečnom dokumente, ale čitateľom nepriniesla žiadne informácie o čom a ako sa hlasovalo. TK KBS len oznámila, že prišlo k odsúhlaseniu záverečného dokumentu.
Synoda taktiež súhlasí so “zavedením osobitného rituálu pre Amazóniu,” ktorý má bližšie zakomponovať miestne kultúrne prvky. K sväteniu žien sa Synoda vyjadrila zdržanlivo s tým, že túto otázku treba ďalej v dialógu hlbšie analyzovať. Ostatné časti záverečného dokumentu sa zaoberajú bojom proti klimatickej zmene. Vo svete existuje veľká debata, či klimatická zmena je spôsobená človekom a dá sa vôbec proti nej bojovať. Za posledných 8000 rokov podľa údajov NASA napríklad vzrástli hladiny morí o 14 metrov a historicky striedanie doby ľadovej a teplých období sa udiali bez toho, aby na to človek mal akýkoľvek vplyv.
Synoda o Amazónii sa dnes skončila slávením Svätej omše.
www.svetlosveta.sk/…/synoda-o-amazon…
Peter(skala)
Grecokatolici sa zrejme tomu potešia, že rímsko-katolicka amazonia bude mať ženatých knazov ako greckokatolici a možno že aj greckokatolicky obrad, či otočených knazov k oltáru?

Možno, ale s tými ženatými knazmi si myslím, že nebudu mať problem, lebo oni maju tiež a doteraz to považuju za výhodu - myslím mladých knazov. Tí starší už vedia svoje, ale nepovedia...
ľubica
len hlupak co ničomu nerozumie, sa teší tomu čo si napísal....
Zedad
Kallistratos
O jakém milosrdenství se mluví? Papež má v ústech milosrdenství. Buďme milosrdní. Milosrdní, milosrdní.
Křepčení kolem soch nahých těhotných žen, kolem obrazů nahých žen, které kojí lasičku a dítě, no to je přece absolutní nemilosrdenství, je to vůbec absolutní neúcta k ženě.
před 7 minutami
Kallistratos
Viz:
Kallistratos
Biskup, ktorý si dovolil kritizovat Instrumentum laboris. : V tých obradoch je diabol a mágia
Krásu a hodnotu Panny Marie nikdy nezachytí různé barokní sošky, kupa obrázků a jistý zástupný náboženský fetišismus, který je latentně přítomen především v tradičních náboženstvích. Je to takové tolerované lidové zbožné pohanství uvnitř církve samé, které spoléhá více na ritualismus, …More
Viz:
Kallistratos
Biskup, ktorý si dovolil kritizovat Instrumentum laboris. : V tých obradoch je diabol a mágia
Krásu a hodnotu Panny Marie nikdy nezachytí různé barokní sošky, kupa obrázků a jistý zástupný náboženský fetišismus, který je latentně přítomen především v tradičních náboženstvích. Je to takové tolerované lidové zbožné pohanství uvnitř církve samé, které spoléhá více na ritualismus, vnější oddiv a nebo neživé předměty, že mají údajnou moc a nebo že přes ně Bůh atd..... Inu, holt jsme lidé a máme smysly a měli bychom odolat mámení smyslů a evangelium především žít a uskutečňovat. Podobně tak Libor, když běhal kolem porodnice využíval nejdřív dvoumetrového a pak si pořídil třímetrový kříž :) A k tomu samozřejmě obrázky .... Vzpomínáš Libore, že?

Člověk má smysly a ty ho vedou, oslovují, zasahují..... Je to ale i zneužitelné - komunisti to uměli se Stalinem nad Letnou po ruském stylu dokonale.... :)) Smysly.... Obrázky, sochy, zpodobnění čehokoli je vždy v náboženství ale druhotné, doprovázející, zprostředkované a umělecké poselství..... Tam víra nežije, tam víra nezačíná, ale ani nekončí.... Zvláště v misijních oblastech byla velká práce aby nedošlo k synkrezi a přesto tam je přítomná a misionáři makali na tom, aby navázali na to co už bylo.... A tak v Jižní Americe leckdy i sošky Panny Marie mají nekonečné zástupy oltáříčků a potkávají se v lidovém pojetí s dalšími kulty vč. kultů předků... Týká se to misijních oblastí a toto téma je zbytečné otvírat zde na GTV. Je zde příliš mnoho lidí co nenávidí Církev.

Přečetl jsem odkaz Libora na LL a biskup je pašák. Jeho slova, slova biskupa sedla a v tom regionu, kde to pronesl mají váhu. Skutečně je třeba ale přísně odlišovat a dobře interpretovat pohnutky a ne všechno spláchnout do bezbřehé a účelové kritiky, jak se žel děje nejen zde na GTV. Je třeba přísně a kriticky oddělit zrno od plev. Jako se nedělá z Ježíše první komunista, velký učitel národů ani revolucionář či první hipísák, tak se stejným úsudkem je třeba identifikovat Pannu Marii a povznést ji, okrášlit a vyzdvihnout v jejím poslání nade všechny Pachymamy a spol. :)

Pokud snad některý církevní činitel sestoupil na kompromis v laciné touze se zavděčit, pak činí špatně. Skutečně může pohoršit "maličké"....

A poslední slovo - já se nebojím, že Církev sejde z pravé cesty, bojím se toho, že někteří se bojí, že nepočetná Církev je špatná Církev. NE. Já věřím tomu, že Církev by měla být pravdivá padni komu padni. Ty záchranná lana ale nevidím od poblázněných sektářů ADohnal a jiných, stejně tak je naprosté zoufalství aktivit někt. kněží tradičního ritu, kteří oprašují latinu a živí "neživou víru". Jsou i světlé a vzdělané výjímky a kněží, kteří ví, že slouží Kristu a lidem a dělají to v hlubokém lidském sebepřijetí, mají rozměr člověka a ne úředního panáka, který objíždí lidové slavnosti, požární zvonice a zvony kostelů a nebo naopak kompromisně proklamuje.... Církev má rozměr skoro pouliční a nabízí to co nabízel Kristus - společenství věrných, oběť, ale i konečné Vítězství v Jeho slávě... A pro to má cenu safra žít, bez hořkosti a jizev. Jeho jizvami jsme totiž už dávno uzdraveni, jak je psáno, ale nějak nám to nedošlo :))
warez
František 69 nech prestane Bergoglio útočiť na katolícku vieru a nikto nebude z tu prítomných veriacich útočiť na neho.

Tvoje naivné predstavy nás isto nezachránia. Mýliš si katolicizmus s nadbiehaním, pochlebovaním akýmkoľvek skutkom toho, kto sedí na Petrovom Stolci.

Papolatria ešte nie je katolicizmus.
warez
Anton Čulen tí čo tam stáli a modlili sa, robia aj veľa iného, skúste si zistiť, aké aktivity koná napríklad jeden zo spoluorganizátorov prof. Roberto De Mattei.

Sú to všetci angažovaní katolíci - tradicionalisti. Modliť sa je základ: Modlite sa bedlite, aby ste neprišli do pokušenia. - Ježiš KRISTUS
Anton Čulen
warez ja som si vsimol, ze su tam aj angazovani katolici. Ved uz ist sa modlit na verejnost vyzaduje odvahu a statocnost. Ja narazam na tych, co sa skor schovavaju za modlitbu, aby nemuseli vydavat svedectvo.
Anton Čulen
Iba modlit sa nestaci. Viera sa prejavuje v skutkoch.
ekans
ty máš jakou víru?
KristianKeller
Vyjdite z nej ľud môj aby sa vám nedostalo jej rán. Ignorujte bičovanie vášni, modlite sa ruženec a vyhýbajte sa Novus Ordo omši, ktorá je ne-Katolícka.
Kliknite na kanál a prejdite na spodok, aby ste našli ruženec.

Antipápež František je vodcom protestantskej neviestky Vatikán II sekty.
Cirkev zostáva v hlúčiku pravých katolíkov. Viac na VaticanCatholic.com
Konvertujte a výjdite z bludov.
Zedad
Svatý archanděli Michaeli, braň nás
Kallistratos
Tak přece jen ještě jednou.. Pokud někoho baví na Glorii tlachání ve více registracích a hrátky a manipulace, pak to považuji za jistou úchylku z které ani sv. Izidor nemá radost :) Pokud dělá slovo muže, pak bych musel reagovat asi obsáhleji na komentář desetileté dívenky B v kostkovaných šatech a to nechci :) Raději ji řeknu, ať vezme penál, narovná si culíky a maže domů a užije si víkendu, …More
Tak přece jen ještě jednou.. Pokud někoho baví na Glorii tlachání ve více registracích a hrátky a manipulace, pak to považuji za jistou úchylku z které ani sv. Izidor nemá radost :) Pokud dělá slovo muže, pak bych musel reagovat asi obsáhleji na komentář desetileté dívenky B v kostkovaných šatech a to nechci :) Raději ji řeknu, ať vezme penál, narovná si culíky a maže domů a užije si víkendu, než psát hloupé komentáře. 🤗

Barbarin
Sliby jsou od toho, aby se plnily, ne k pozdějším výmluvám. Slovo dělá muže.
Barbarin
Sliby jsou od toho, aby se plnily, ne k pozdějším výmluvám. Slovo dělá muže.
Kallistratos
Já vím, že je zde trolling, ale svůj text sem duplicitně vložím, byť chápu, že to jistým registracím stále nebude stačit. Krásný den přeji a jsem tu rád a byl jsem rád, navzdory různým splaškům co mi léta tekli od jiných na hlavu. Ale koneckonců, nevyroste právě díky tomu něco dobrého, že? :)) Ale buďte v pohodě, o víkendu nebudu tak literárně činný. Mám zas jednu cestu do Motola. 🤗
-------------…More
Já vím, že je zde trolling, ale svůj text sem duplicitně vložím, byť chápu, že to jistým registracím stále nebude stačit. Krásný den přeji a jsem tu rád a byl jsem rád, navzdory různým splaškům co mi léta tekli od jiných na hlavu. Ale koneckonců, nevyroste právě díky tomu něco dobrého, že? :)) Ale buďte v pohodě, o víkendu nebudu tak literárně činný. Mám zas jednu cestu do Motola. 🤗
-------------------------------------------------
allistratos
před 1 hodinou
Pohan František: "My čarodejnice sme veľmi šťastné"
Barbarin nám opět procitl, ale mám dojem, že buď neslyši nebo nevidí a nebo nechce vidět a slyšet. Pokud to, že jsem zde chtěl skončit je tak hrůzný přečin, pak kamenujte. Ano, chtěl jsem zde několikrát skončit a byl jsem tak rozhodnutý. A přesto jsem se vrátil a opět začal vést diskuze. Je-li toto můj obrovský přečin, který mi nejméně stokrát dotyčný diskutující a to i v různých "panožkách" předhazuje, pak ANO, už jsem to mnohokrát opakoval, ANO je to má chyba a nedodržel jsem své předsevzetí. Uškodil jsem tím někomu, porušil jsem nějakému autistovi jeho precizní auru a nebo tímto přístupem urazil někoho? Pokud ano, omlouvám se. Nicméně je mým osobním rozhodnutím zde být a nebo zde nebýt. Pokojný den přeji.
--------------------------------------
Barbarin
před 1 hodinou
Jakou odpovědnost a jaké svědomí má lhář a podvodník, který 24. 6. 2013 ujišťoval "přátele", že se tu nebude vyskytovat žádným způsobem?
Barbarin
před 1 hodinou
Byl to Hoki-Hooki, dvojitý podvodník, kdo tu 10.5. 2018 oznámil odchod v nejlepším bez velkých gest.
Barbarin
Byl to Hoki-Hooki, dvojitý podvodník, kdo tu 10.5. 2018 oznámil odchod v nejlepším bez velkých gest.
Kallistratos
Milý Libore, s trochou soudnosti a poctivé snahy se dá více věřit a opravdu zodpovědně jednat. Necháš se mnohdy zmanipulovat hlupáky na internetu a vtáhnout ochotně a zbytečně do spekulativních tvrzení. Ano, není to nic nového a zcela v podobném gardu jedná zdejší PB či magdach atd., kde to má ale jinou konstalaci a možná i performanci :) Víra je sice BOJ Libore, ale ten boj se odehrává …More
Milý Libore, s trochou soudnosti a poctivé snahy se dá více věřit a opravdu zodpovědně jednat. Necháš se mnohdy zmanipulovat hlupáky na internetu a vtáhnout ochotně a zbytečně do spekulativních tvrzení. Ano, není to nic nového a zcela v podobném gardu jedná zdejší PB či magdach atd., kde to má ale jinou konstalaci a možná i performanci :) Víra je sice BOJ Libore, ale ten boj se odehrává především v nás samotných. A tam když zvítězíme, tak se dějí doslova zázraky. Ale kdo by v dnešní době pečoval o duchovní zdraví a učil se proměně a růstu, že? Štěkání jde tak snadno a na internetu? Jejda, to už je fenomém sám o sobě, zdroj občasných patologií a závislostí, anonymů, profilů, smajlíkových honiteb a fiktivních přátel.... Je to trochu mor a nešťovice dohromady, laciné předivo a žrout času a hodnot. Pokušení, které některé ubíjí. Proto se musí vést boj v linii lidské duše a její kultivace. Jinak to bude jako v povídce pana Mládka, který vyřešil katastrofální neúrodu jednoho JZD - zjistil, že neoseli :) Takže osijme Láskou co je možné osít a ta nás naučí více moudrosti a pravdě než se zdá.... Takže neřešme třídní boje a maxiodpadlíky :) ale řešme nás samotné, zda to, co děláme a čemu věříme má hodnotu.... Ahoj chlape 😉
------------------------------
Libor Halik to zdieľa.
pred 1 hodinou
K neústupnému boji na obranu víry i proti maxiodpadlíkovi Bergogliovi (Františkovi)
Kallistratos
Milý Matýsku, s lidmi si rád pohovořím, nikoli s účelovými registracemi co štěkají jako pes u boudy a žádná kost v dohledu :)
Kallistratos
Odpouštím Ti a už neštěkej :)
Libor Halik shares this
1.1K
K neústupnému boji na obranu víry i proti maxiodpadlíkovi Bergogliovi (Františkovi)
Kallistratos
Ale to je přece na světě krásné a potřebné - umět se vyjadřovat a komunikovat. Jen vazalský a úzkoprsý monarchisticko metternichovský styl je některých blízký a tak se čílí... Zbytečně. Byť pan Metternich sdílel přesvědčení - Největší - a tedy také nejbezprostřednější - zlo je dnes tisk a tzv. "jednota v různosti" pochází paradoxně také od něj, kdy se snažil udržet na uzdě onu národní různost :)…More
Ale to je přece na světě krásné a potřebné - umět se vyjadřovat a komunikovat. Jen vazalský a úzkoprsý monarchisticko metternichovský styl je některých blízký a tak se čílí... Zbytečně. Byť pan Metternich sdílel přesvědčení - Největší - a tedy také nejbezprostřednější - zlo je dnes tisk a tzv. "jednota v různosti" pochází paradoxně také od něj, kdy se snažil udržet na uzdě onu národní různost :) A v dnešní době někteří vyšilují, že lidé se projevují různě. A díky internetu a sociálním sítím a akčnímu přenosu dat ,nemluvě o generování množství různorodých informací, máme vše na talíři i obloženém :) Inu, tak si sportovci zacvičí a zamodlí na značkách se svým specifickým úmyslem a je to. Určitě mají sumu svých informací a své přesvědčení a možná je to názorový díl mozaiky, který je třeba vzít v potaz. Kdo ví. Já nevím :) Ale v postkomunistických vazalských režimech, kde mají lidé vycvičené tunelovité a ustrašené vidění se s děsnou vážností uchylují tito dezinformátoři do role soudců a náboženských vědátorů co jen kolem sebe tlučou aniž vnímají tu křehkost víry a nelehkou roli Církve v postmoderním světě plném laciných alternativ a duchovní bižuterie. Takovým radím - probuďte se a žijte ( s Bohem a lidmi) a ne v konzervě svých přání.
zaba
Jenomže tady a vůbec nikdy by nemělo jít o kaleidoskop přehlídky názorů, zvláště ne na křesťanském fóru, ale přece a vždy jen o hledání pravdy, Duch sv. přece není v sobě rozdělen a my máme usilovat abychom byli v něm. Ten kdo začne při diskuzi mlžit a vytáčet se, útočit na city místo aby pokorně říkal svůj názor (argument), který je následně poměřen v přísné logice, tomu vlastně argumenty došly …More
Jenomže tady a vůbec nikdy by nemělo jít o kaleidoskop přehlídky názorů, zvláště ne na křesťanském fóru, ale přece a vždy jen o hledání pravdy, Duch sv. přece není v sobě rozdělen a my máme usilovat abychom byli v něm. Ten kdo začne při diskuzi mlžit a vytáčet se, útočit na city místo aby pokorně říkal svůj názor (argument), který je následně poměřen v přísné logice, tomu vlastně argumenty došly a je usvědčen viz. filozof Popper o usvědčení nepravdivé ideologie. Přesto vámi žádanou kultivovanou diskuzi možno čekat jen v táboře podobně smýšlejících nikoli mezi křesťany rozdělenými mezi dva čím dál méně slučitelné proudy představované oběma papeži a možná ještě dalšími frakcemi křesťanů. Při této roztříštěnosti by nás mohlo sjednotit jen přísné hledání pravdy Kristovy, které se ale Bergogliáni právě rozhodli změnit a snaží se nám zde nelogicky namluvit, že by si takovouto realizaci svého učení Kristus v dnešním světě přál. Pak by ale nemohl být Kristus stejný včera i dnes - nemohl by být Bohem, ale i s tím si možná Bergogliáni pohrávají, viz. kontraverzní svědectví novináře Scalfariho; u nich je teď možné úplně všechno, jen aby získali potlesk světa.
Kallistratos
Píšeš systematicky zabo a poměrně kultivovaně a děkuji už jen za to... Nesouhlasím s tím dělením a označováním na Bergogliány a spol. Za tuto hranu nejdu ... Uvědomuji si, že současný papež jde dále než JP II v určité nabídce světu ale má to své důvody a že to bude vzbuzovat "vlny" chápu. Nicméně to nevnímám tak ultimativně a tragicky jako někteří.
Zedad
Kallistratos
Papež jde dál? A kam?
Nahá žena v kostele kojící lasičku nebo co a dítě. To je přece i absolutní ponížení ženy, pohrdání ženou a je to hnus.
Socha nahé těhotné ženy a tancující lidé v čele s papežem, protože on je ta osobnost, no to je hnus.
O tom Bůh, když stvořil člověka vůbec nemluví.
No a k tomu připomínám, že papež neví, odkdy lze považovat počaté mimino za člověka!
před 6 minu…More
Kallistratos
Papež jde dál? A kam?
Nahá žena v kostele kojící lasičku nebo co a dítě. To je přece i absolutní ponížení ženy, pohrdání ženou a je to hnus.
Socha nahé těhotné ženy a tancující lidé v čele s papežem, protože on je ta osobnost, no to je hnus.
O tom Bůh, když stvořil člověka vůbec nemluví.
No a k tomu připomínám, že papež neví, odkdy lze považovat počaté mimino za člověka!
před 6 minutami
Kallistratos
Viz:
Kallistratos
Biskup, ktorý si dovolil kritizovat Instrumentum laboris. : V tých obradoch je diabol a mágia
Krásu a hodnotu Panny Marie nikdy nezachytí různé barokní sošky, kupa obrázků a jistý zástupný náboženský fetišismus, který je latentně přítomen především v tradičních náboženstvích. Je to takové tolerované lidové zbožné pohanství uvnitř církve samé, které spoléhá více na ritualismus, …More
Viz:
Kallistratos
Biskup, ktorý si dovolil kritizovat Instrumentum laboris. : V tých obradoch je diabol a mágia
Krásu a hodnotu Panny Marie nikdy nezachytí různé barokní sošky, kupa obrázků a jistý zástupný náboženský fetišismus, který je latentně přítomen především v tradičních náboženstvích. Je to takové tolerované lidové zbožné pohanství uvnitř církve samé, které spoléhá více na ritualismus, vnější oddiv a nebo neživé předměty, že mají údajnou moc a nebo že přes ně Bůh atd..... Inu, holt jsme lidé a máme smysly a měli bychom odolat mámení smyslů a evangelium především žít a uskutečňovat. Podobně tak Libor, když běhal kolem porodnice využíval nejdřív dvoumetrového a pak si pořídil třímetrový kříž :) A k tomu samozřejmě obrázky .... Vzpomínáš Libore, že?

Člověk má smysly a ty ho vedou, oslovují, zasahují..... Je to ale i zneužitelné - komunisti to uměli se Stalinem nad Letnou po ruském stylu dokonale.... :)) Smysly.... Obrázky, sochy, zpodobnění čehokoli je vždy v náboženství ale druhotné, doprovázející, zprostředkované a umělecké poselství..... Tam víra nežije, tam víra nezačíná, ale ani nekončí.... Zvláště v misijních oblastech byla velká práce aby nedošlo k synkrezi a přesto tam je přítomná a misionáři makali na tom, aby navázali na to co už bylo.... A tak v Jižní Americe leckdy i sošky Panny Marie mají nekonečné zástupy oltáříčků a potkávají se v lidovém pojetí s dalšími kulty vč. kultů předků... Týká se to misijních oblastí a toto téma je zbytečné otvírat zde na GTV. Je zde příliš mnoho lidí co nenávidí Církev.

Přečetl jsem odkaz Libora na LL a biskup je pašák. Jeho slova, slova biskupa sedla a v tom regionu, kde to pronesl mají váhu. Skutečně je třeba ale přísně odlišovat a dobře interpretovat pohnutky a ne všechno spláchnout do bezbřehé a účelové kritiky, jak se žel děje nejen zde na GTV. Je třeba přísně a kriticky oddělit zrno od plev. Jako se nedělá z Ježíše první komunista, velký učitel národů ani revolucionář či první hipísák, tak se stejným úsudkem je třeba identifikovat Pannu Marii a povznést ji, okrášlit a vyzdvihnout v jejím poslání nade všechny Pachymamy a spol. :)

Pokud snad některý církevní činitel sestoupil na kompromis v laciné touze se zavděčit, pak činí špatně. Skutečně může pohoršit "maličké"....

A poslední slovo - já se nebojím, že Církev sejde z pravé cesty, bojím se toho, že někteří se bojí, že nepočetná Církev je špatná Církev. NE. Já věřím tomu, že Církev by měla být pravdivá padni komu padni. Ty záchranná lana ale nevidím od poblázněných sektářů ADohnal a jiných, stejně tak je naprosté zoufalství aktivit někt. kněží tradičního ritu, kteří oprašují latinu a živí "neživou víru". Jsou i světlé a vzdělané výjímky a kněží, kteří ví, že slouží Kristu a lidem a dělají to v hlubokém lidském sebepřijetí, mají rozměr člověka a ne úředního panáka, který objíždí lidové slavnosti, požární zvonice a zvony kostelů a nebo naopak kompromisně proklamuje.... Církev má rozměr skoro pouliční a nabízí to co nabízel Kristus - společenství věrných, oběť, ale i konečné Vítězství v Jeho slávě... A pro to má cenu safra žít, bez hořkosti a jizev. Jeho jizvami jsme totiž už dávno uzdraveni, jak je psáno, ale nějak nám to nedošlo :))
apredsasatoci
František 69, Kallistratos, zbytočne tu vypisujete vaše zbožné priania!
Radšej sa pozrime, čo nám hovorí B. Slovo: Deti moje, je posledná hodina. A ako ste počuli, že príde antikrist, tak teraz vystúpilo mnoho antikristov. Z toho poznávame, že je tu posledná hodina. Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Lebo keby boli z nás, boli by zostali s nami. No malo sa ukázať, že tí všetci nie sú z nás.
More
František 69, Kallistratos, zbytočne tu vypisujete vaše zbožné priania!
Radšej sa pozrime, čo nám hovorí B. Slovo: Deti moje, je posledná hodina. A ako ste počuli, že príde antikrist, tak teraz vystúpilo mnoho antikristov. Z toho poznávame, že je tu posledná hodina. Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Lebo keby boli z nás, boli by zostali s nami. No malo sa ukázať, že tí všetci nie sú z nás.
1. Jánov 2:18-19
BernadettaJaMalinka
A práve toto slovo si mnohí vysvetľujú, že je o tých, ktorí dnes odpadli od rkc a naivne sa tešia že oni ostali verní. Ale čomu verní?.. keď už Vatikán nie je verný apoštolom a Kristovi?? Za to vás Boh nepochváli..

Pretože o Tom kto je v Kristovej cirkvi - rozhoduje to, kto ostal verný apoštolom!! Tým prvým apoštolom Krista Ježiša.
Spomedzi nás - apoštolov - vyšli, ale neboli z nás.. tak ako …More
A práve toto slovo si mnohí vysvetľujú, že je o tých, ktorí dnes odpadli od rkc a naivne sa tešia že oni ostali verní. Ale čomu verní?.. keď už Vatikán nie je verný apoštolom a Kristovi?? Za to vás Boh nepochváli..

Pretože o Tom kto je v Kristovej cirkvi - rozhoduje to, kto ostal verný apoštolom!! Tým prvým apoštolom Krista Ježiša.
Spomedzi nás - apoštolov - vyšli, ale neboli z nás.. tak ako judas. Lebo keby boli z nás - apoštolov - boli by zostali s nami - zostali by v apoštolskom učení.. viera je len jedna, tá, ktorú verili a vyznávali apoštoli, ich nasledovníci a všetci svätí, čo sú v jednote s apoštolmi!!

- teda tí všetci čo sa dnes kamarátia a modlia s pohanmi a robia modlarske stretnutia alaa gulašmatiaš - práve ti odpadli od "nás, apoštolov"
Či čítate v písme že by takéto pohanské seansy robili apoštoli??

Malo sa ukázať že tí všetci nie sú z nás. Nevidíte to?? Títo všetci robia hanbu a výsmech apoštolovi Pavlovi, Petrovi a všetkým mučeníkov čo aj za cenu straty života odmietli uctievať falošných bohov, vo Vatikáne dnes verejne zhadzujú všetkým mučeníkov, ktorí prišli za celé dejiny cirkvi do indiánskych osád hlásať vieru v Krista a boli kruto umučeni.. ale zachránili tie duše!!!
Veď čítajte tie životopisy mučeníkov.. ako sa hlása evanjelium..
Ktorú dušu zachránil František keď tým úbožiakom indiánom a moslimom a ateistom ani len nepovedal že ich čaká peklo ak neuveria a nedajú sa pokrstiť?!?
Takú základnú pravdu katolíckej viery im zamlčal?? Chce im zle?? Nechce ich spásu?!?
..Asi preto mlčí, že ani on už v peklo neverí..