acer
Svatý Pavel: Nepij už jen vodu, ale užívej trochu vína kvůli žaludku a pro své časté choroby. (1 Tm 4,23) Také svatý Dominik pil víno, třebaže zředěné vodou.
warez
blbosť - všetkého z mierou. Alkohol je v malej miere liek. Pravidelné pitie vína 2-3 deci. (nie demižón) mnohonásobne znižuje možnosť infarktu a pomáha cievam. Prispieva k dlhovekosti.
Stylita
Hoki, Hitler nebyl žádný asketa, nevím, kde jsi to vzal? Hitler dostával až 70 různých "léčiv". Mezi nimi i opiáty a pervitin. Měl svého osobního doktora, který mu je píchal a vedl o tom pečlivý deník. Ten je historikům k dispozici.
www.youtube.com/watch
Zedad
No, o celibátu známe slovo Písma. Bůh sám je v řádu a v Církvi, kterou ustanovil pravý Bůh a pravý člověk Ježíš Kristus, se v lidské rovině o ten řád snažíme. V tomto řádu Církve platí a je stanoveno, na kterém místě v Církvi a kde se drží celibát. Ten, kdo se rozhoduje pro celibát, tak stojí před Bohem ve slově Písma a řádu Církve a své rozhodnutí bere vážně. On se nerozhoduje pro celibát kvůli …More
No, o celibátu známe slovo Písma. Bůh sám je v řádu a v Církvi, kterou ustanovil pravý Bůh a pravý člověk Ježíš Kristus, se v lidské rovině o ten řád snažíme. V tomto řádu Církve platí a je stanoveno, na kterém místě v Církvi a kde se drží celibát. Ten, kdo se rozhoduje pro celibát, tak stojí před Bohem ve slově Písma a řádu Církve a své rozhodnutí bere vážně. On se nerozhoduje pro celibát kvůli nám tady na GTV. Ten člověk stojí před Bohem.
aobubo
Závěr tvého komentáře by se Mike v pohodě dal vztahovat í k celibátu.
Stylita
Je to velký propagátor jogy.
Alkoholismus je problém v Čechách, lidi se vraždí často opilý, to jen na okraj. Přesto jeho tvrzení o nulové toleranci bych bral s rezervou. Je to pitomost, i mnoho klášterů vyrábí víno či pivo.
Stylita