pl.news
32.1K

Pytania wokół dekretu Franciszka o wyjątkach dla FSSP

O istnieniu dekretu zwalniającego Bractwo Świętego Piotra z Traditionis Custodes, nie poinformowało żadne oficjalne Prezydium, ani Watykańskie Biuro Prasowe, ani VaticanNews.va czy L'Osservatore Romano.

IlSismografo (22 lutego) nazywa ten dekret "prawie tajnym" i pyta, czy jest to "nowa szczególna figura prawna".

Według Fabio Battistona (AldoMariaValli.it, 22 lutego) pojawia się pytanie, czy dekret uchyla decyzję kardynała De Donatisa z października 2021 r. zakazującą odprawiania Triduum Paschalnego w rycie rzymskim we wszystkich kościołach rzymskich.

Zadowolenie FSSP po wydaniu dekretu wprawia Battistona w "ogromne zakłopotanie". Jego zdaniem, nie można się egoistycznie cieszyć, jeśli wszystkie nikczemności wyrażone w Traditions Custodes "nie są przeznaczone dla Bractwa". Takie uniesienie jest według niego zupełnie nie na miejscu.

Grafika: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsTvlsqzaurm

CÓRKA MARYI
starski
jak to właśnie dziś przeczytałem na okładce książki "blog z piekła rodem": "Uwielbiam dzielić, rządzić i dzielić. Nie po to by zachowywać porządek, ale by pogłębiać chaos".
Koza Nutria
Bractwo sie cieszy...z czego? Z tego ze msza jest spychana do getta? Wszyscy wiemy że getta szybko zlikwidują, znamy historie.