Quas Primas
156.2K
mroku2008
Prezydent zachował się jak należy!! co nas katolików obchodzi luteranizm.
m.rekinek
Prymas Polski abp Wojciech Polak ma szansę zostać kardynałem.
O tym, że nazwiska nowych kardynałów zostaną ogłoszone w połowie października, napisał "America Magazine" wydawany przez amerykańskich jezuitów. Miałoby to mieć związek z konsystorzem, który prawdopodobnie odbędzie się 20 listopada. Nowych kardynałów ma być 13.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, szansę na kardynalski kapelusz ma …More
Prymas Polski abp Wojciech Polak ma szansę zostać kardynałem.
O tym, że nazwiska nowych kardynałów zostaną ogłoszone w połowie października, napisał "America Magazine" wydawany przez amerykańskich jezuitów. Miałoby to mieć związek z konsystorzem, który prawdopodobnie odbędzie się 20 listopada. Nowych kardynałów ma być 13.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, szansę na kardynalski kapelusz ma także prymas Polski abp Wojciech Polak.

Jeśli abp Polak zostanie kardynałem, jego pozycja w polskim Episkopacie jeszcze wzrośnie - choć formalnie niewiele się zmieni. Jako prymas i tak zasiada z urzędu w Radzie Stałej, która koordynuje prace całej Konferencji Episkopatu i zabiera głos w ważnych sprawach publicznych.

Niespełna 52-letni abp Polak został prymasem w 2014 r. Mocno promuje linię papieża Franciszka, jeśli chodzi o otwartość i wrażliwość na uchodźców. Niedawno mówił: "Jesteśmy wezwani, by rozpoznać twarz Chrystusa w uchodźcach".

W "kardynalskich wyborach" chodzi przede wszystkim o dobranie hierarchów do grona, które może wybierać papieża - to najważniejsze uprawnienie kardynałów. Od XV w. papieżem zostaje jeden z członków konklawe, czyli zgromadzenia kardynałów podczas wyboru głowy Kościoła. Jakim kluczem posłuży się papież? Franciszek ma opinię papieża postępowego i lewicującego, zwłaszcza w kwestiach socjalnych, mógłby więc życzyć sobie podobnego następcy - a to właśnie zależy od werdyktu konklawe (...).
baranek
A ten gościu na zdjęciu, to kto? Ksiądz przynajmniej koloratkę nosi!
Quas Primas
"W wyznaniu wiary (CREDO) świętego ATANAZEGO, który dziś zupełnie ZNIKNĄŁ z liturgii czytamy:
"Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary.
Jeżeli jej w całości i bez skazy nie zachowa, niechybnie na wieki zginie."

.... Nie ma więc mowy moi drodzy o posłuchu dla szerzycieli błędów - kimkolwiek by oni nie byli... Tak, jak uczy święty Paweł - " Nad …More
"W wyznaniu wiary (CREDO) świętego ATANAZEGO, który dziś zupełnie ZNIKNĄŁ z liturgii czytamy:
"Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary.
Jeżeli jej w całości i bez skazy nie zachowa, niechybnie na wieki zginie."

.... Nie ma więc mowy moi drodzy o posłuchu dla szerzycieli błędów - kimkolwiek by oni nie byli... Tak, jak uczy święty Paweł - " Nad tym, który sieje zamęt między wami, zaciąży wyrok POTĘPIENIA , KIMKOLWIEK BY ON NIE BYŁ ..., potępi się własnym sądem"
(Ks. Grzegorz Śniadoch)
Wykład Ks. Grzegorza Śniadocha - "Kościół walczący w służbie Chrystusa Króla"
Quas Primas
"Wskazywanie błędu i grzechu jest OBOWIĄZKIEM Kapłana, ojca, matki, wychowawcy - katolika.
EGOISTA nie upomina!
Wskazywanie błędu i grzechu jest obowiązkiem miłości i miłosierdzia."
(Ks. Jacek Bałemba)
osdamen
Jaki z tego biednego człowieka - ksiądz katolicki ( widać, słychać i czuć )
Toż, to prawdziwy apostata i zwodziciel.
Co do pochwał kierowanych do pożal się Boże "Prymasa Polski", można by powiedzieć: " Mamo chwalą nas, - kto?- ty mnie ja was" Jeden wart drugiego.
annaaurelia
No i dobrze, że nie nosi koloratki, bo by zwiódł więcej dusz, a tak w rozpiętej koszuli, pitoląc, trzy po trzy, stał się celebrytą wyborczej i TVN u ..... podsumowując, to nie moja bajka.
wierny
Sowa jest symbolem masońskim więc nie dziwota ze ten "ksiądz" tak się nazywa.Protestantyzm to jedna wielka herezja która prowadzi ludzi na wieczne potępienie.
Bogusława41
Ja też nie wezmę udziału.Niech żyje pokolenie Jana Pawła II.
mkatana
Świętowanie reformacji jest apostazją.

Świętowanie reformacji jest apostazją! - ks. Tadeusz Guz
czerwony (z miłości)
Brawo Panie Prezydencie 👍 .

Wstyd, księże Prymasie 🤒 .
aseret2
Biorąc pod uwagę słowa tego Pana księdza Sowy można się tylko zastanawiać kim on w rzeczywistości jest czy aby na pewno księdzem . przede wszystkim wstydzi się stroju kapłana z którego winien być dumny , nawet koloratka mu przeszkadza ? dlatego z czystym sumieniem piszę ten mężczyzna, ten facet, ten pan / jak widać na załączonym zdjęciu / jest wszystkim po kolei ale nie kapłanem i na pewno nie …More
Biorąc pod uwagę słowa tego Pana księdza Sowy można się tylko zastanawiać kim on w rzeczywistości jest czy aby na pewno księdzem . przede wszystkim wstydzi się stroju kapłana z którego winien być dumny , nawet koloratka mu przeszkadza ? dlatego z czystym sumieniem piszę ten mężczyzna, ten facet, ten pan / jak widać na załączonym zdjęciu / jest wszystkim po kolei ale nie kapłanem i na pewno nie człowiekiem kochającym wszystko i wszystkich tylko NIE BOGA
m.rekinek
Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód3,
a nie trwa w nauce [Chrystusa],
ten nie ma Boga.
Kto trwa w nauce [Chrystusa],
ten ma i Ojca, i Syna.
Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów
.

(2 J 1, 9-11)
(3 - Tzn. szerzy nowe nauki niezgodne z nauką Chrystusa)
Quas Primas
Prymas Polski weźmie udział w uroczystościach 500-lecia bluźniercy Lutra?
To może przypomnę słowa katolickiego Kapłana w tej kwestii:
-----------------------------------
pytanie : Proszę księdza - jak w tej perspektywie, ma się zapatrywać biedny, skołatany katolik, który już sam nie wie kim jest..., jak ma się zachować w perspektywie obchodów rocznicowych, które już dziś są artykułowane i ponoć …More
Prymas Polski weźmie udział w uroczystościach 500-lecia bluźniercy Lutra?
To może przypomnę słowa katolickiego Kapłana w tej kwestii:
-----------------------------------
pytanie : Proszę księdza - jak w tej perspektywie, ma się zapatrywać biedny, skołatany katolik, który już sam nie wie kim jest..., jak ma się zachować w perspektywie obchodów rocznicowych, które już dziś są artykułowane i ponoć są też oświadczenia, czy nawet dokumenty katolicko-protestanckie o uczestniczeniu w 500-letniej rocznicy reformacji LUTRA. Jak mamy się zachować za rok o tej porze....
odp: Drodzy państwo. To jest kurtuazja, która ma swoje zapodmiotowanie w apelu Jezusa z Nazaretu, abyśmy wszystko czynili, aby zdobyć dla Chrystusa każdego człowieka. Drodzy państwo, jeżeli strona kościelna - mówię tutaj generalnie - nikogo nie wyłączając - jeżeli strona kościelna, będzie obchodzić reformację z INNYCH RACJI, jak tylko z faktu, żeby pójść i zdobyć tych ludzi dla Boga, to popełni akt APOSTAZJI, czyli HEREZJĘ.Bo... drodzy państwo - świętować taką zbrodnię, świętować utożsamienie Boga z szatanem jest najwyższym aktem HEREZJI. Nie znam drugiego człowieka w dziejach kultury duchowej - szeroko pojętej, poza Marcinem LUTREM, który w tak systematyczny sposób dokonał satanizacji Boga. I teraz pytanie - czy wolno mi taki akt, najwyższej APOSTAZJI, najtragiczniejszy akt w dziejach ducha, by Boga Przenajświętszego, wiecznie Doskonałego utożsamić z szatanem, jeśli ktoś chciałby pójść i świętować taki akt - jest, czy raczej będzie HERETYKIEM. Nie ma na to innego określenia.
Ale, musimy tutaj być bardzo uważni, mądrzy i roztropni. Jeżeli ktokolwiek, kto mieni się być katolikiem, pójdzie, ale po to, by po tych opłotkach protestantyzmu szukać człowieka, żeby go zdobyć dla Boga i Kościoła Chrystusowego, to niech idzie, ale... wolno mu iść TYLKO i WYŁĄCZNIE w tym celu. Ale, jeżeli wypowie, że chce świętować, czy współświętować reformację, będzie ZDRAJCĄ Ewangelii, Boga i samego Kościoła, zbudowanego na świętym Piotrze i jego apostolstwie.

ps.Słuchajcie całości wypowiedzi Księdza Guza a szczególnie od 41:20 do 59:30!,

Ks. prof. Tadeusz Guz - 31.01.2016 I Zlot Pobudki
Quas Primas
A to ci dopiero duma i wstyd!!!
-----------------------------
"Ksiądz Kazimierz Sowa - katolicki duchowny znany z występów w programach publicystycznych ,skrytykował postawę prezydenta Andrzeja Dudy który, jak podaje portal ekumenizm.pl, odmówił honorowego patronatu uczestnikom polskich obchodów 500. lecia Reformacji organizowanych przez Kościół Ewangelicko-Augsburski. W uroczystościach ma …More
A to ci dopiero duma i wstyd!!!
-----------------------------
"Ksiądz Kazimierz Sowa - katolicki duchowny znany z występów w programach publicystycznych ,skrytykował postawę prezydenta Andrzeja Dudy który, jak podaje portal ekumenizm.pl, odmówił honorowego patronatu uczestnikom polskich obchodów 500. lecia Reformacji organizowanych przez Kościół Ewangelicko-Augsburski. W uroczystościach ma wziąć udział Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który wszedł nawet w skład Komitetu Honorowego uroczystości.
"Duma z Prymasa Polski, a za Prezydenta wstyd. Czyli jest jak zawsze" - napisał na swoim profilu duchowny."