pl.news
1235.5K

Franciszek planuje krwawą łaźnię: społeczności Rytu Rzymskiego zostaną ZMUSZONE do przejścia na Novus Ordo

Michael Charlier pisze na Summorum-Pontificum.de (30 listopada), że przed końcem 2021 roku zostaną ogłoszone środki mające na celu zmuszenie wszystkich wspólnot Rytu Rzymskiego do przejścia na Novus Ordo.

Charlier w przeszłości publikował dokładne raporty i przewidywania. Franciszek chce "przywrócić" wspólnoty obrządku rzymskiego "do jednego sposobu celebracji" Nowego Pseudo-Rytu, przed opublikowaniem rozporządzeń do Traditionis Custodes.

Według Charliera, do tych wspólnot zostaną wysłani delegaci papiescy. W przeciwieństwie do komisarzy, nie zastąpią oni dotychczasowych przełożonych, ale będą ich przełożonymi. Ich zadaniem jest "pojednanie" ich wspólnot "z duchem Soboru".

Pierwszym krokiem będzie polecenie, aby przewodniczenie Eucharystii całkowicie zastąpić odprawianiem Mszy Świętej, tak aby kapłani ci mogli być następnie włączeni do duszpasterstwa Novus Ordo.

Publiczne sprawowanie Mszy Świętej, które na razie jest jeszcze dozwolone, zostanie powierzone tylko tym kapłanom Novus Ordo, którzy są wierni nieudanemu Soborowi. Kapłani Rytu Rzymskiego będą mogli odprawiać Mszę św. tylko wewnętrznie i w wyjątkowych przypadkach. Udzielanie innych sakramentów będzie zabronione.

Delegaci papiescy nie są upoważnieni do elastyczności i do negocjacji ze wspólnotami. Królować będzie sztywność, legalizm i odmowa dialogu.

Charlier zakłada, że "delegatom papieskim" uda się podporządkować "część, a prawdopodobnie większość kierownictwa niektórych wspólnot", ale nie "znaczną większość" członków, w związku z czym "wspólnoty się rozpadną – co może być zgodne z duchem strategii Franciszka".

Grafika: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsWaoxrhhvia
wacula25wp.pl
Quas Primas Ile razy nawet ciepło Cię prosiłem się żebyś do mnie nie pisała A ty piszesz i piszesz setny raz proszę NIE PISZ do mnie 🤕 🤕 🤕 🥵 🥵 🥵 🥴 🥴
Karolin Mari
Prawidłowo powinno się mówić że idę na Ofiarę Mszy Świętej a nie na ucztę czy Eucharystię to są zastępcze słowa po to żeby ludziom wybić słowo Ofiara, i udało się.
V.R.S.
Proszę sięgnąć do nauczania Soboru Trydenckiego to zobaczy pani że Najświętsza Ofiara Mszy = Eucharystia
V.R.S.
Teraz trzeba jeszcze, z Bożą pomocą, przeżyć Bergoglia i jego kumpli rewolucjonistów, a potem już przypuszczalnie będzie łatwiej.
Np. latrocinium efeskie broniło się dopóki cesarz Teodozjusz nie spadł z konia i nie opuścił ten świat.
Mirek Rotnak
"Pierwszym krokiem będzie polecenie, aby przewodniczenie Eucharystii całkowicie zastąpić odprawianiem Mszy Świętej" - czy ktoś może to wytłumaczyć? Podejrzewam że to jest złe tłumaczenie z oryginalnej wersji tekstu i chyba zdanie powinno być na odwrót.
Quas Primas
Wacuś jak zawsze pisze głupoty i tym samym się ośmiesza, narażając wielu na niszczenie Kościoła Katolickiego i Katolickiej Wiary.
Ten, kto ma słabą wiedzę na temat historii Kościoła i słabą Wiarę, ulegnie takim sugestiom, jakie wypisuje troll wacuś.
Wiedz jednak o tym palancie, że szkodzisz także swojej duszy!
old school
a ty QP szkodzisz swojej duszy używając obraźliwe epitety i wyzwiska
Quas Primas
Odezwał się klon wacka?
slawomira1812 shares this
123
Mirek Rotnak
Wspólnoty się nie rozpadną, tylko dołączą do FSSPX. Papież chcąc nie chcąc wzmacnia FSSPX - dlaczego to robi, tego nikt nie wie.
wacula25wp.pl
A najważniejszym, jak się wydaje mi , było to stwierdzenie Soboru , że Kościół musi się nieustannie odnawiać, a więc odczytywać znaki czasu, by skutecznie wypełniać swoja zbawczą rolę w ekumenii-kk i rzeczywistości ziemskiej
starski
Oto ekumenia którą zalecił Pan Jezus: Onego czasu: Rzekł Jezus uczniom swoim: «Idąc na cały świat, głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony."
wacula25wp.pl
Brygada Świętokrzyska NSZ POWIEDZ mi przecież ciągle mnie siebie wspominasz nie czyń tego proszę aż odblokujesz mnie . 😋 😋 🤗 🤗 😎
wacula25wp.pl
starski A dałeś ładny przykład ew.św. w innym temacie .Natomiast ten cytat ukazuje niezrozumienie św.Piotra czym jest przybliżanie wiary innowiercom nie bacząc na życie w luksusach tego świata np. HEDONIZM biskupów ks. rydzyka zapasionego z biedy którą nam ukazuje jak faryzeusz żydowski .Dlatego biedny wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych …More
starski A dałeś ładny przykład ew.św. w innym temacie .Natomiast ten cytat ukazuje niezrozumienie św.Piotra czym jest przybliżanie wiary innowiercom nie bacząc na życie w luksusach tego świata np. HEDONIZM biskupów ks. rydzyka zapasionego z biedy którą nam ukazuje jak faryzeusz żydowski .Dlatego biedny wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie
Quas Primas
Bogu dzięki, że Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X nie "dogadało" się z Watykanem!
Jeśli Franciszkowi lub jego masońskim doradcom przyjdzie do głowy pomysł, by Bractwu narzucić ich masońskie restrykcje, to oni, dla zachowania katolickiej Wiary i zbawienia dusz się nie ugną....
Czekają nas katakumby....
Już je mamy, bo przecież Bractwo ma niewiele Kościołów, więcej Kaplic i to z kieszeni wiernych....
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Komu miłe zbawienie - niech nie lekceważy od dziś mojego nicka !
" PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI " !
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Kto nie rozpoznał satanisty na Tronie Piotrowym - ten będzie do końca służył lucyferianom !
Podobnie jak goje uwierzyli polskojęzycznym okupantom z Knesejmu Polin i masonerii w fałszywą plandemię !
"każdy jest kowalem swojego losu ! "|
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ KATOLICKI POZOSTAŁ W TRADYCJI A NAJGŁĘBIEJ U BRACTWA ŚW.PIUSA X-GO !
pielgrzym55
I co zrobią indultowcy? Wybiorą posłuszeństwo Bogu, Ewangelii i Tradycji sprzed zamachu stanu z 1962 r., czy posłuszeństwo posoborowej synagodze szatana? Ciekawe jak to się potoczy.
Francio53
Tolerancja wszelkiego rodzaju heretyków, odszczepieńców i dewiantów a zwalczanie katolików (Tradycji). Taki jest judeo-protestancko Kościół posoborowy.
wacula25wp.pl
A wymieszałeś wszystko razem I myślisz że mówisz prawdę
Francio53
Prawda w oczy kole.
wacula25wp.pl
Francio53 Myślisz jak biskup żyjący w swych pałacach w luksusie. A TA PRAWDA w oczy nie kole EWANGELIA ==A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie». Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi …More
Francio53 Myślisz jak biskup żyjący w swych pałacach w luksusie. A TA PRAWDA w oczy nie kole EWANGELIA ==A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie». Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je.
WŁADYSŁAW KRÓL
Bóg Go Oceni, jak każdego z nas którzy mamy własne grzechy i błędy a jednak to On jest zapowiedzianym w Biblii Prorokiem Bestii. Przykre ale Prawdziwe i KK się podzieli a raczej odpadna Ci co mają odpaść, a reszta przejdzie ucisk jakiego jeszcze nie było, ale kto wytrwa będzie Zbawionym.
starski
Widzę równoległość działania globalistów szczepionkowych i Franciszka. Zaczyna się "nieobowiązkowo" a kończy segregacją. To on będzie winien rozłamu...