Porozumieť slobodomurárom: Coccopalmerio sa "vyvinulo"

85-ročný kardinál Francesco Coccopalmerio, bývalý predseda Pápežskej rady pre legislatívne texty, na stretnutí so zástupcami slobodomurárskej sekty v Miláne 16. februára povedal, že medzi "katolíkmi …More
85-ročný kardinál Francesco Coccopalmerio, bývalý predseda Pápežskej rady pre legislatívne texty, na stretnutí so zástupcami slobodomurárskej sekty v Miláne 16. februára povedal, že medzi "katolíkmi" [Coccopalmerio mal na mysli sekularizovanú skupinu Novus Ordo] a slobodomurármi dochádza k "vývoju vzájomného porozumenia".
Coccopalmerio trpí obidvoma problémami, slabo zakrývanou slabosťou pre homosexuálov a odporom voči katolíckej viere.
"Pred päťdesiatimi rokmi [keď bol Coccopalmerio katolíkom] bolo menej porozumenia, ale veci sa pohli dopredu," povedal Coccopalmerio pre IlMessaggero.it a vyzval na trvalý kontakt medzi skupinou Novus Ordo a slobodomurármi, "aby sme sa mohli lepšie konfrontovať".
Takýto stôl nie je potrebný, pretože najjednoduchším spôsobom konfrontácie so slobodomurárskymi myšlienkami je rozhovor s priemerným biskupom Novus Ordo.
Veľmajster Veľkého Orientu Talianska Stefano Bisi sa priznal, že pochádza z chudobných pomerov a celé vzdelanie získal od Cirkvi.
Potom sa …More
Antonia Orosova
No ajhľa tento kardinál sa postavil proti vyhláseniu papeža Františka, ktorý vyhlásil,, že katolik nemôže byť slobodomurárom!”
Nesadajte za stôl s tými, ktorí znevažujú Meno nášho Pána Ježiša Krista, lebo na ústach majú med, ale v srdci pre vás jed!
Pavol Právnik
Nedávno pp.František verejne reagoval na otázku vzťahu medzi slobodomurármi a KC, pričom zrozumitelne deklaroval, že slobodomurarstvo je nezlučitelne s kresťanstvom a katolici nemôžu byť členmi slobodomurarskej organizacie.
Ako môžeme vidieť, tak niektorí katolici silou mocou chcu zjednotiť železo a piesok
Eva Schmidtova
Zatiaľ. To je všetko len divadlo! Príde aj na to.
hajaj búvaj ovečky
Okultisti všetkých krajín spojte sa! 😂