pl.news
35.1K

Archidiecezja Milan "Zabrania" przyjmowania Komunii

Po tym jak zamieszanie covidowe dobiegło końca, Archidiecezja Milan (5 mln wiernych) wydawała dekret regulujący obrządki, który wchodzi w życie od 1 kwietnia.

Dekret "zabrania" przyjmowania Komunii do ust, zmuszając wiernych do pobierania jej dłonią. Dystrybucja może odbywać się z pomocą "niezidentyfikowanych urządzeń dystrybucyjnych", co prawdopodobnie oznacza lateksowe rękawiczki, które lądują w koszu po pierwszym użyciu.

Archidiecezja wciąż oczekuje dystansowania społecznego. Pomoce drukowane rozdawane wiernym mogą zostać użyte ponownie dopiero po upływie conajmniej trzech godzin.

Szafarze eucharystyczni mogą odwiedzać maksymalnie czterech chorych i zawsze muszą być to te same osoby.

Grafika: Mario Delpini, #newsUglqphrxjz
wacula25wp.pl
A piękna sprawa kościół wraca do tradycji A nasza mentalność podpowiada nam, że ważne jest tylko to, co jest faktem, który się wydarzył, który można opisać w relacji, najlepiej naocznego świadka czyli uczniów Jezusa. Tymczasem prawda, jaką niesie Ewangelia, spisana kilkadziesiąt lat po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa J.CH .Jezus mówi od chwili, gdy wszyscy, usiadłszy, uciszyli się i skupili …More
A piękna sprawa kościół wraca do tradycji A nasza mentalność podpowiada nam, że ważne jest tylko to, co jest faktem, który się wydarzył, który można opisać w relacji, najlepiej naocznego świadka czyli uczniów Jezusa. Tymczasem prawda, jaką niesie Ewangelia, spisana kilkadziesiąt lat po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa J.CH .Jezus mówi od chwili, gdy wszyscy, usiadłszy, uciszyli się i skupili uwagę na Jego słowach: bierzcie Chleb i Wino, tak jak Ja to robiłem. W Moje Imię błogosławcie je, łamcie i rozdawajcie. itd . A są na to dowody historyczne
PiotrM
JUDASZE!
Julia Pole
Judasz przynajmniej w Ostatniej Wieczerzy nie przeszkadzał.