Znovuzrodený kresťan
91.7K

Našla sa Noemova archa / bola potopa sveta lokalna alebo svetova ? / Pravda o potope sveta / fakty a mýty o potope sveta

Predtým než tu budem písať o tom či došlo k potope sveta alebo nie, chcel by som dať všetkým do pozornosti moju kresťanskú stránku 1) ZÁZRAKY A ZNAMENIA V KRESŤANSTVE :: zazrakyaznameniavkrestanstve na ktorej píšem o veľkých zázrakoch a znameniach ktoré sa dejú v kresťanstve. Budem rád ak stránku navštívite a dáte mi svoj feedback.

Všeobecne prevládaný názor u ateistických "vedcov" je dnes taký, že k celosvetovej biblickej potope Gn 7:1-26 nikdy nedošlo. Kedže sme však pred 4400 rokmi nežili, a nikto nebol toho očitým svedkom, jediným sposobom ako by sa dala vyvrátiť či dokázať celosvetová potopa by bol geologický profil. Aký je dnes geologický profil ?


Po celom svete dnes nachádzame takýto typ geologických vrstiev. Ako vznikli ? Evolucionisti dnes tvrdia, že vznikli nasledovne : Vznikne jazierko ako na obrázku :

Nad jazierkom sa nachádzajú skaly, tie sa vplyvom vetra a dážda za určitý čas rozdrobia na prach. Tento prach potom vietor sfúkne do jazierka, a v jazierku sa usadia na dne. Takto to bude fungovať dlhé obdobie až sa časom nahromadí jedna geologická vrstva o určitej hrúbke. Tento istý kolobeh sa potom bude znovu a znovu opakovať len pri iných typoch hornín. Výsledkom toho bude vznik geologických roznych vrstiev o hlbke až niekolkých stoviek metrov či dokonca kilometrov. Takýto predpoklad však má niekoľko problémov :

1 : Geologické vrstvy sú stvrdnuté a nie mäkké. Pri ukladaní skalného prachu by vznikla mäkká vrstva, ona je však stvrdnutá ako kamen. Vyzerá to ako keby niekto tie vrstvy spevnoval spaľovaním ohna. A nie je to tak iba lokálne, ale celosvetovo ! Skor to teda podporuje celosvetovú globálnu katastrofu, kedy došlo k rozštiepeniu kontinentov, zvýšeniu podzemného tlaku, a k prudkému uvoľnovaniu tepla z jadra až do vrchných častí Zeme, ktoré spevnili jednotlivé vrstvy po celom svete.


2 : V týchto vrstvách sa pravidelne vo velkej miere nachádzajú skameneliny. Lenže ak vrstvy vznikajú pomalým nahromadením odfúknutého skalného piesku do vody, skameneliny by nikdy nevznikli, pretože vznik skameneliny vyžaduje rýchle prekrytie horninou bez prístupu vzduchu !

3 : Ak sa pozrieme na jednotlivé vrstvy po celom svete, tie zvyknú byť rovné ako pravítko, lenže ukladanie skalného prachu je veľmi pomalý proces, a dostatok času na to aby sa prejavila aj vodná erozia na dne jazera, teda rozne priehlbeniny vo vrstvách.Tie sa však častejšie nevyskytujú ako vyskytujú, čo dokazuje že na počiatku nejaká katastrofa sposobila rýchly vznik všetkých rovných vrstiev, tie totiž vznikajú pri katastrofách. Následkom času však dochádzalo občas k zemetraseniam, či zosuvom pody, čo sposobilo že v malej časti vrstiev zostali priehlbeniny, no väčšina zostala rovná.

4 : Geologický profil pozostáva z viacerých vrstiev. Existujú geologické profily aj kilometer hlboké v ktorom sa striedajú desiatky roznych geologických vrstiev. Ak vrstvy vznikajú ukladaním skalného prachu, ako sa može na jednom mieste vyskytovať desiatka roznych hornín ? Azda na jednom a tom istom mieste sa v priebehu milionov rokov desiatky násobne krát striedali horniny ? Ako by to bolo možné ? Ak je na danom mieste len jedna hornina - vápenec, a ak sa vápenec rozdrobí na prach a padne do jazierka, tak vznikne len jedná vápencová vrstva. Dalšie vrstvy iných hornín na danom mieste už nikdy nevzniknú ! To by nejakým zázrakom muselo dochádzať k presunu skal na dané miesto, a to neustále desiatky krát po sebe. Lenže skaly sú ťažké, skaly sa nepohybujú krížom krážom cez krajinu a už tobož nie desiatky krát.

5 : Dalšou otázkou je prečo sa vrstvy vždy skladajú len z jednej horniny ? Prečo sa jedna vrstva neskladá trebárs z dvoch hornín pol na pol ? To azda vždy pri danom jazierku bol nablízku len jeden typ horniny ? A nebolo to skor tým že pri celosvetovej potope dochádzalo k chemickému podzemnému javu kedy sa častice jednej látky oddelovali od častíc druhej látky čím vytvorili navzájom od seba oddelené vrstvy ?

6 : Na vysokých kopcoch hlboko vnútrozemí daleko od morskej hladiny dodnes nachádzame skameneliny morských živočíchov. Ako inak než celosvetovou potopou sa tam dostali ? Subdukčnými pohybmi asi nie, pretože subdukčné pohyby Zeme sposobia len vyvýšenie povrchu, nie však jeho presun, a už tobož nie hlboko do vnútrozemia. Subdukčný pohyb je rovnaký ako ked tlačíte 2 protilahle strany papieru oproti sebe - dochádza len k zvýšeniu povrchu, nie však jeho presunu.

7 : Geologický profil nie je všade rovnaký, ale všade je inak hlboký. Niekde dosahuje hlbku len 100 metrov, inde je aj vyše 1,7 kilometra hlboký. Prečo existujú dnes tak veľké rozdiely v hlbke geologického profilu, a prečo tie hlbky nie sú približne rovnaké ked rýchlosť tvorby nového sedimentu po celom svete je približne rovnaká ? V prípade celosvetovej potopy by sa tento problém dal lahsie vyriešiť, jednoducho po celom svete boli doliny v tvare U s rozdielnými hlbkami. Do týchto dolín sa morskými prúdmi nahromadili živočíchy ktorých podvodné sedimenty zasypali.

8 : Rýchlosť tvorby nového sedimentu je podla evolucionistov okolo 0,1 mm ročne ! Každopádne pri takejto rýchlotvorbe by mali byť dinosauri ktorí žili pred 100 milionmi rokov 100 kilometrov hlboko v zemi. Ako to, že ich potom nachádzame často krát na pevnine a ich kostí sú vo veľmi dobrom stave ? Vyzdvihli dinosauri nahor subdukčné zony ? Asi nie, kedže dinosauri sa nachádzajú na povrchoch aj na miestach kde nie je oblasť subdukčných zon. Bud teda dinosaury žili len nedávno, pred zopár tisíckami rokov a boli súčasťou biblickej potopy, alebo sa z nejakého paranormálneho javu dostali ich kosti tam kde nemajú čo hľadať a až paranormálne dobre zachované.... Existencia dinosaurích kostí na zemskom povrchu teda viac podporuje rýchle tvorenie geologických vrstiev.

9 : Bludné balvany sú veľké kamenné bloky, ktoré sa zložením značne odlišujú od miestnych hornín a tvarom od okolitej prírody. Preto sa dnes dospelo k záveru, že tieto balvany majú umelý povod, teda boli na dané miesto niekým premiestnené. Ateistickí vedci ich vysvetľujú tým, že tieto balvany premiestnili ľadovce. Jedni hovoria, že roztápajúce ľadovce vytvorili silný prúd vody, ktorý pohol a premiestnil týmito kamenmi. To je však nemožné, pretože roztápanie ľadovcov nebolo zo dna na den, ale bol to veľmi pomalý proces, takže by nevznikli tak silné toky premiestnujúce veľké kvádre. Preto iní ateisti tvrdia, že tieto bloky boli presúvané pohybujúcimi sa ľadovcami. Ladovce boli údajne až stovky metrov vysoké, a vo svojom vnútri obsahovali tieto kamenné bloky. Ladovce sa zdola topili, čim vytvárali klzký povrch po ktorom sa ladovec klzal. Táto teoria má však tiež vážne trhliny, kedže dnes nachádzame bludne balvany aj na rovníku, kde sa ľadovce nenachádzali.
Navyše, roztápajúci ľadovec by sa mohol pohybovať len po klesajúcom povrchu, akonáhle by nastala rovina, ľadovec by sa nepohyboval. Preto by sa pohyb ľadovca dal vysvetliť len na veľmi krátke vzdialenosti, napríklad ked by balvan vznikol na hore a nachádzal sa 100 metrov od hory v najbližšej doline. Prítomnosť bludných balvanov na dlhé vzdialenosti, či na miestach kde nie sú blízko hory sa vysvetliť ľadovcami nedá.
Preto je dnes jediným možným riešením pohybu veľkých kamenných blokov na veľké vzdialenosti po celom svete existencia celosvetovej potopy. Počas ústupovej fázy potopy sa cez kontinenty valili obrovské prúdy vody a tie preniesli množstvo balvanov na obrovské vzdialenosti. To taktiež vysvetľuje, prečo mnohé z týchto balvanov nesú známky po silných nárazoch počas prepravy.

10 : Je tiež zaujímavé, že popri tradícii o stvorení sveta Bohom, boli tradície o veľkej potope druhou najčastejšou tradíciou starovekých národov ! Väčšina starovekých národov po celom svete totiž má vo svojich tradíciach príbehy o veľkej potope. Takáto obrovská zhoda konsenzu o potope by sa ťažko dala vysvetliť tým, že si to všetky národy vymysleli.
______________________________

Záverom : Ak teda sedimenty nevznikali pomaly ale behom globálnej katastrofy, je to dokaz celosvetovej potopy, ale i toho, že všetky tie sedimenty tvoria jedno časové obdobie, tým pádom všetky tie živočíchy žili v jednej dobe, čím by sa podporil nielen model potopy, ale aj vyvrátila teoria evolúcie od vývinu najjednoduchšieho po najzložitejší počas milion rokov dlhých časových období ! jediná možnosť evolúcie by potom bola tá evolúcia, ktorá vznikla až po Adamovom hriechu. Vtedy na svet prišla smrť, a možno jeden z dedičných trestov na živočíchy bola aj evolúcia, že zvieratá začali bojovať medzi sebou a začali evolvovať.

PS : Viac dokazov o celosvetovej potope, ako i o zázrakoch a znameniach v kresťanstve som písal na mojej kresťanskej stránke

4) Veda a kresťanstvo / veda a biblia :: zazrakyaznameniavkrestanstve
Mira393
Bible je příliš stará, příliš mnoho generací prošlo po této zemi kdy se nic nedělo, nutno hmatatelného velké Božího zázraku, důkazu že mimo tento pozemský svět existuje i něco jiného a že existuje Bůh.
Tzv. Varování jestli bude by mohlo tímto důkazem být.
Metod
A Biblia má predsa pravdu!
BernadettaJaMalinka
Úbohý kresťan, ktorý potrebuje ako dôkaz toho, že Boh neklame, nejaký geologický sklad hornín skúmať ☹️
Viera je dôkazom toho čo nevidíme a základom toho, čo dúfame.
Teóriu o evolúcii vymysleli slobodomurári, nepriatelia kresťanov, na to, aby zobrali deťom vieru už v školách!! Na čo, prosím vás, ju potrebujete vpasovat do kresťanskej náuky???
a b c
zeby mozno aj preto, aby mohol krestan argumentovat na ateisticke blaboly o evolucii? vzdy lepsie taketo nieco vediet, ako zostat bez protiargumentu
apredsasatoci
Boh si aj ateistov povolava.
Znovuzrodený kresťan
@a b c Správne ste to zhrnuli 🙏
BernadettaJaMalinka
Mnoho je povolaných ale malo je vyvolených.. nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde??
BernadettaJaMalinka
Prave preto máme bezvýhradne veriť boziemu zjaveniu, ak si hovoríme kresťania! Boh bol očitým svedkom celého jestvovania zeme, aj potopy sveta a Boh, Duch svätý dal všetko k spase potrebné zapísať do Sväteho Písma. Veríš Mu alebo nie?