pl.news
63.1K

Papież Franciszek: "bycie gejem nie jest problemem"

Maike Hickson potwierdziła na Twitterze 14 maja, otrzymanie tekstu wiadomości do Frédérica Martela od anonimowego, prawdopodobnie homoseksualnego prawnika, którego Franciszek przyjął na audiencji prywatnej.

Martel jest autorem promowanej przez Watykan propagandowej książki gejowskiej.

W czasie audiencji Franciszek miał rozmawiać z prawnikiem o tej książce. Później prawnik napisał do Martela:

"spotkałem się z papieżem i pytałem o twoją książkę. Powiedział, że ją przeczytał i że była dobra. I że wiedział o wielu [homoseksualistach w Watykanie].

Powiedział mi, że bycie gejem nie jest problemem. Rozmawialiśmy o dobrych gejach i o tych, którzy przez władzę stali się źli".

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsCqdpagvxzs
deus_imaginaria
Bycie gejem nie jest grzechem! Mam nadzieję, że papież Franciszek celowo powoli przyzwyczaja Katolików do zmiany jaka chcę wprowadzić, czyli pełnego poparcia dla homoseksualizmu przez KK. To jest najlepszy Papież jaki kiedykolwiek istniał, wyprowadzi KK z homofobii.
Radek33
Masz rację nie jest, grzechem ciężkim za to są czyny homoseksualne
deus_imaginaria
Nasz Papież zniesie te niedorzeczności i odmieni kościół, bo miłość nie ma płci.
Krzysiekk
borgan Z POSTA POWYŻEJ. CO SKASOWAŁEŚ WYPOWIEDŹ I ZABLOKOWAŁEŚ. KATOLIK A JESTEŚ ZA ABORCJĄ? BRAWO. NIE KATOLIK A KAT
januszz
jedyne w jaki sposób moge zgodzić sie z franciszkiem to wtedy gdy dopowiedział bym że problem zaczyna sie gdy gej robi ze swoich skłonności użytek
Rafał_Ovile
Może ktoś spyta O. Pelanowskiego czy wypełnia się proroctwo Św. Franciszka na Franciszku?
"Demony będą miały niezwykłą moc, nieskazitelna czystość naszego zakonu i innych [zakonów] zostanie tak bardzo oszpecona, że tylko bardzo niewielu chrześcijan będzie ze szczerym sercem i doskonałą miłością posłusznych prawdziwemu Suwerennemu Papieżowi i Kościołowi Rzymskiemu. W czasie tego ucisku pewien …More
Może ktoś spyta O. Pelanowskiego czy wypełnia się proroctwo Św. Franciszka na Franciszku?
"Demony będą miały niezwykłą moc, nieskazitelna czystość naszego zakonu i innych [zakonów] zostanie tak bardzo oszpecona, że tylko bardzo niewielu chrześcijan będzie ze szczerym sercem i doskonałą miłością posłusznych prawdziwemu Suwerennemu Papieżowi i Kościołowi Rzymskiemu. W czasie tego ucisku pewien człowiek, niekanonicznie wybrany, zostanie podniesiony do godności papieża. Będzie się on starał w przebiegły sposób doprowadzić wielu do błędu i śmierci.

...
Niektórzy kaznodzieje będą milczeć, nie mówiąc prawdy, a inni podepczą ją pod swoimi stopami i zaprzeczą jej. Świętość życia będzie wyśmiewana nawet przez tych, którzy otwarcie ją wyznają, dlatego w tych dniach Pan Jezus Chrystus ześle im nie prawdziwego pasterza, ale Niszczyciela”.

(źródło: „Works of the Seraphic Father St. Francis Of Assisi” /“Dzieła ojca serafickiego św. Franciszka z Asyżu”, wydanie angielskie/, London: R. Washbourne, 1882, strony 248-250)"