pl.news
23.1K

Franciszek przyjmuje obiecującego gościa

Dziewięć dni po spotkaniu z przeznaczonym do "odstrzału" Polim, Kardynałem Buenos Aires, Franciszek przyjmuje prawdopodobnego następcę Poliego.

15 maja gościem Franciszka był ekspert od całowania z La Platy, Víctor Fernández. Po audiencji Fernández stwierdził, że stan zdrowia Franciszka "jest lepszy niż, kiedy mieszkał w Argentynie". Według jego doniesień papież codziennie odbywa dwugodzinne sesje fizjoterapii.

Fernández dodał wpis na diecezjalnej stronie internetowej - "Jestem w Rzymie na wizycie u Ojca Świętego Franciszka" - to prawdopodobnie zapowiedź zbliżającej się nominacji na Arcybiskupa Buenos Aires.

W międzyczasie doszło powtórnego wydania książki Fernándeza zatytułowanej "Ulecz mnie swymi ustami. Sztuka pocałunku" (Wydawnictwo Lumen: Buenos Aires, 1995). Oto jak Fernández wyjaśnia sens swojego dzieła:

Chcę, aby było jasne, że treść tej książki nie jest oparta na moich własnych doświadczeniach, tylko na życiorysach ludzi, którzy się całują. Co więcej, na niniejszych stronach staram się zsyntezować popularne opinie na temat tego, co ludzie czują, myśląc o pocałunku, czego doświadczają śmiertelnicy, kiedy się całują. W tym celu odbyłem szczegółowe rozmowy z wieloma ludźmi o bogatym doświadczeniu na tym polu, a także z mnóstwem młodych ludzi, którzy uczą się całować wedle własnego uznania. Ponadto, sięgnąłem po literaturę tematyczną, ponieważ chciałem pokazać, jak poeci wypowiadają się o całowaniu. Tak więc podejmując próbę zsyntezowania bezgranicznego bogactwa życia, otrzymałem strony przemawiające na korzyść pocałunków. Mam nadzieję, że dzięki mojej książce nauczycie się całować lepiej i będziecie potrafili wyzwolić najlepszą część własnego bytu w trakcie pocałunku".

#newsCseqzhpxcq

darek104
jakiś pedał
MementoMori+++
29 W tych dniach nie będą już więcej mówić: "Ojcowie jedli cierpkie jagody, a synom zdrętwiały zęby", 30 lecz: "Każdy umrze za swoje własne grzechy; każdemu, kto będzie spożywał cierpkie jagody, zdrętwieją zęby". Jr 31