Rafał_Ovile
134.1K
megur shares this
556
m.rekinek
,,Mamy do czynienia z kolosalnym podstępem, opartym na kłamstwie i oszustwie. To oszustwo zaczyna się od założenia, że uzasadnienia przedstawiane przez władze na poparcie ich działań są szczere.

Mówiąc prościej, błąd polega na tym, że wierzymy, iż rządzący są uczciwi i zakładamy, że nas nie okłamują. Trwamy więc w wynajdywaniu mniej lub bardziej wiarygodnych uzasadnień, by nie przyznać się, że …More
,,Mamy do czynienia z kolosalnym podstępem, opartym na kłamstwie i oszustwie. To oszustwo zaczyna się od założenia, że uzasadnienia przedstawiane przez władze na poparcie ich działań są szczere.

Mówiąc prościej, błąd polega na tym, że wierzymy, iż rządzący są uczciwi i zakładamy, że nas nie okłamują. Trwamy więc w wynajdywaniu mniej lub bardziej wiarygodnych uzasadnień, by nie przyznać się, że jesteśmy obiektem zaplanowanego w najdrobniejszych szczegółach spisku.

Gdy próbujemy racjonalnie wytłumaczyć irracjonalne zachowania, gdy przypisujemy logikę nielogicznym działaniom tych, którzy nami rządzą, dysonans poznawczy prowadzi nas do zamykania oczu na rzeczywistość i prowadzi do wiary w najbardziej bezwstydne kłamstwa.

Powinniśmy byli zrozumieć – pisałem o tym już jakiś czas temu – że plan Wielkiego Resetu nie był wynikiem kaprysów jakiegoś „teoretyka spisku”, ale bezwzględnym dowodem zbrodniczego planu, obmyślanego przez dziesięciolecia i mającego na celu ustanowienie powszechnej dyktatury, w której mniejszość niezmiernie bogatych i potężnych ludzi zamierza zniewolić i podporządkować całą ludzkość ideologii globalistycznej. Zarzut „teorii spiskowej” być może miałby sens, gdy spisek nie był jeszcze oczywisty, ale dziś zaprzeczanie temu, co elity planowały od lat 50. jest nie do obrony.

To, co Kalergi, Rothschildowie, Rockefellerowie, Klaus Schwab, Jacques Attali i Bill Gates mówią od II wojny światowej, jest opublikowane w książkach i gazetach, komentowane i podejmowane przez międzynarodowe ciała i fundacje, tworzone właśnie przez partie i większość rządów.

Stany Zjednoczone Europy, niekontrolowana imigracja, obniżenie płac, ograniczenie roli związków zawodowych, zrzeczenie się suwerenności narodowej, wspólna waluta, kontrola obywateli pod pretekstem pandemii oraz redukcja populacji poprzez stosowanie szczepionek przy użyciu nowych technologii nie są niedawnymi wynalazkami, ale wynikiem zaplanowanej, zorganizowanej i skoordynowanej akcji – akcji, która wyraźnie dowodzi, że trzyma się ona jednego scenariusza pod jednym kierownictwem."

Carlo Mario Viganò, Arcybiskup
V.R.S.
"Mówiąc prościej, błąd polega na tym, że wierzymy, iż rządzący są uczciwi"
---
Jak pisał Chesterton: jeśli człowiek nie wierzy w Boga jest w stanie uwierzyć cokolwiek. Nawet w "uczciwy totalitaryzm" objawiony w pełnej krasie na wiosnę Roku Pańskiego 2020. I powiem szczerze wierzenia tego typu sekciarzy-foliarzy ani ich motywacja niewiele mnie interesują,mogę jedynie się modlić by im rozum wrócił.…More
"Mówiąc prościej, błąd polega na tym, że wierzymy, iż rządzący są uczciwi"
---
Jak pisał Chesterton: jeśli człowiek nie wierzy w Boga jest w stanie uwierzyć cokolwiek. Nawet w "uczciwy totalitaryzm" objawiony w pełnej krasie na wiosnę Roku Pańskiego 2020. I powiem szczerze wierzenia tego typu sekciarzy-foliarzy ani ich motywacja niewiele mnie interesują,mogę jedynie się modlić by im rozum wrócił. Ale cytowanie credo tego kultu semi-kowidian, może ciekawe dla antropologa, w roli autorytetu czy punktu odniesienia nie bardzo rozumiem.