m.rekinek
12.3K

MIĘSO DO KONTROLI POPULACJI !

Mięso laboratoryjne oferuje prywatnym firmom możliwość przyznania praw własności intelektualnej do rozwoju mięsa, a tym samym wygenerowania zysku finansowego
Korporacje, które kontrolują dostawy żywności poprzez scentralizowaną produkcję i dystrybucję, mogą również kontrolować populacje i kraje


Mięso hodowane w laboratorium pochodzi z komórek macierzystych wyekstrahowanych z tkanki mięśniowej i rozmnożonych w laboratorium; jednak zdolność do wzrostu komórek tkankowych nie oznacza, że produkt ma jakiekolwiek korzyści zdrowotne dla użytkownika końcowego

Naukowcy pracują obecnie nad mięsem wyhodowanym w laboratorium, wytworzonym z ludzkich komórek uzyskanych z wnętrza policzka. Chociaż niektórzy spierają się, czy jest to kanibalizm, jak wpłynie to na rozprzestrzenianie się choroby?

12 lipca 2018 r. FDA zorganizowała publiczne spotkanie w celu omówienia sposobu znakowania mięsa hodowanego w laboratorium. Jak donosi The Atlantic, pod koniec spotkania nie było konsensusu. Wojna na słowa miała na celu wybór skojarzenia, które wywoła u konsumenta określoną reakcję emocjonalną.

Różni mówcy mówili o „mięsie czystym”, „mięsie sztucznym”, „mięsie in vitro”, „produktach kultur komórkowych”, „mięsie hodowlanym” lub „tkance kulturowej”. Każdy termin miał swoich zwolenników i krytyków.

Na przykład producentom wołowiny nie podobało się określenie „czyste mięso”. Danielle Beck, lobbystka National Cattlemen's Beef Association (NCBA), powiedziała reporterowi The Atlantic, że termin ten jest „z natury obraźliwy dla tradycyjnych producentów mięsa, jakby prawdziwe mięso było w jakiś sposób brudne”.

Jednak jest to dokładnie to, w co chciałby ci wierzyć przemysł fałszywego mięsa. W rzeczywistości rynek mięsa hodowanego w laboratorium opiera się na twierdzeniu, że jedzenie prawdziwego mięsa niszczy naszą planetę. Singapur był pierwszym krajem, który zatwierdził produkty, które wyglądają jak mięso, ale nie pochodzą od prawdziwych zwierząt.

Ta decyzja utorowała drogę reszcie świata, a dziś sztuczne mięso jest tak popularne, że można je znaleźć w większości sklepów Walmart, Targets, innych sklepach spożywczych i niektórych popularnych sieciach restauracji.4 Przemysł sztucznego mięsa oferował swój produkt jako światło w ciemnym świecie, ponieważ wielu cierpiało z powodu nadmiernych doniesień o przypadkach COVID-19.

Mogło się wydawać, że giganci technologiczni dbali o zaopatrzenie w żywność w bezprecedensowym momencie w historii. Nie trzeba jednak kopać zbyt głęboko, aby odkryć, że opatentowane sztuczne mięso nie ma na celu „ratowania planety” czy „zrównoważonego rozwoju”, ale kolejnej próby kontrolowania populacji i gromadzenia wielkiego bogactwa.

Mięso z laboratorium to wielki biznes

Krytyk kulinarny „Financial Times” napisał na początku września 2021 r. artykuł, w którym przekonywał, że mięso hodowane w laboratorium nie dotyczy zrównoważonego rozwoju lub „zielonych” wyborów, ale raczej własności intelektualnej (IP) i uzyskania zwrotu finansowego.

Przyjrzał się historii własności intelektualnej, wymieniając oczekujące patenty na ochronę płatków śniadaniowych, napojów gazowanych, leków, szczepionek, genetycznie modyfikowanych roślin i pestycydów. W każdym razie własność intelektualna firm Kellogg, Coca-Cola, McDonald's, Big Pharma i agrochemicznych była siłą napędową ich sukcesu finansowego. On pisze:

W przemyśle mięsnym nie ma obecnie zbyt wielu praw własności intelektualnej… Ratowanie życia zwierząt, zapobieganie wylesianiu lasów deszczowych, a nawet ograniczanie pierdnięć metanem nie ekscytuje inwestorów – tych zmian nie można przekuć w zysk.

Świętym Graalem jest zastąpienie spożywanego przez nas mięsa naszym własnym produktem, posiadanie własności intelektualnej na mięsie. Coca-Cola i McDonald's zdołały wyprodukować opatentowane produkty spożywcze dwóch największych światowych firm spożywczych według kapitalizacji rynkowej, ale patent na „mięso” bez zwierząt może przyćmić ich sukcesy.

Bill Gates promuje spożywanie w 100% syntetycznej wołowiny w celu walki ze zmianami klimatycznymi. Ten pomysł jest jednym z kluczowych przesłań jego nowej książki, w której wyjaśnia, jak uniknąć emisji gazów cieplarnianych. Pamiętaj, że ta książka została napisana przez człowieka, który zbudował dom o powierzchni 6131 stóp kwadratowych z garażem na 23 samochody, 20-osobowym kinem i 24 łazienkami. Jest właścicielem pięciu innych domów, stadniny koni, czterech prywatnych odrzutowców i „kolekcji” helikopterów.

Według badania opublikowanego w Business Today jego roczny ślad węglowy wynosi 7493 ton węgla, z czego większość pochodzi z samolotów. W artykule opublikowanym w Forbes 22 marca 2021 r. reporter napisał:

Teraz niekoniecznie zgadzam się z Gatesem. I nienawidzę pomysłu, by rządy decydowały o tym, co ich obywatele powinni jeść (co najwyraźniej sugeruje Gates). Ale moim zadaniem jest pomóc ci zarabiać pieniądze. I nie ma wątpliwości, że technologia mięsa roślinnego może zarobić miliardy.

Niestety, może to być droga, którą podąża wielu, aby osiągnąć bogactwo, a nie zdrowie. Beyond Meat jest już wart 12 miliardów dolarów i ma się podwoić do 2025 roku. Ale jak zauważa reporter Forbesa, przemysł mięsny to tylko wierzchołek góry lodowej. Biologia syntetyczna wykorzystuje technologie, które umożliwiają naukowcom programowanie życia. W tym procesie DNA zostaje przemodelowane w taki sposób, że wytwarza coś zupełnie nowego.

Beyond Meat wykorzystuje tę technologię do tworzenia bardziej „realistycznych” burgerów z ziaren soi. Wskazuje również, że szczepionki Moderna i Pfizer COVID składają się z syntetycznej nici kodu genetycznego, dodając: „Uważam, że biologia syntetyczna – z wyjątkiem sztucznej inteligencji (AI) – ma największy potencjał ze wszystkich przełomowych technologii. radykalnie zmienić nasz świat”.

Kontrola dostaw żywności = kontrola populacji i krajów

W styczniu 2021 r. analiza The Land Report wykazała, że Bill Gates jest właścicielem 242 000 akrów ziemi uprawnej w Stanach Zjednoczonych. To czyni go największym prywatnym właścicielem gruntów rolnych. W wywiadzie dla MIT Technology Review Gates powiedział:

Więc nie, nie sądzę, żeby 80 najbiedniejszych krajów jadło syntetyczne mięso. Ale myślę, że wszystkie bogate kraje powinny przestawić się w 100% na syntetyczną wołowinę. Do różnicy w smaku można się przyzwyczaić, a podobno z czasem będzie smakować jeszcze lepiej. Ostatecznie premia środowiskowa jest na tyle skromna, że poprzez regulacje można zmienić zachowanie ludzi lub całkowicie zmienić popyt.

Ostatnie zdanie w tym akapicie jest najbardziej sensowne, gdy weźmiesz pod uwagę, jak Gates i inni technokraci dążą do kontrolowania populacji poprzez scentralizowaną produkcję i dystrybucję żywności. Mówi: „Zmień zachowanie ludzi lub użyj regulacji, aby całkowicie zmienić popyt”. W promowaniu białka hodowanego w laboratorium nie chodzi o zrównoważony rozwój, ale raczej o bogactwo i władzę.

Z pomocą własności intelektualnej giganci technologiczni mają nadzieję zastąpić żywe zwierzęta opatentowanymi alternatywami dla roślin i zwierząt, a tym samym skutecznie kontrolować dostawy żywności. A 242 000 akrów ziemi uprawnej Gatesa w Illinois, Luizjanie, Kalifornii, Iowa i prawie tuzinie innych stanów wydaje się być poświęconych uprawom genetycznie modyfikowanej kukurydzy i soi. Innymi słowy, uprawia podstawowe rośliny potrzebne do imitacji mięsa (warzyw) i przetworzonej żywności.

mięsa hodowane w laboratorium różnią się od swoich wegetariańskich odpowiedników tym, że zaczynają się od kultur komórkowych żywych zwierząt. Mosa Meat hoduje swoje mięso po zebraniu niewielkiej liczby komórek od zwierząt, "które następnie wracają na swoje pola w prawie nienaruszonym stanie".

Jak opisano w Popular Mechanics, Memphis Meats, w którym Gates jest inwestorem, stara się unikać zwierząt, gdy tylko jest to możliwe. Zamiast tego wykorzystywane są komórki uzyskane z biopsji zwierzęcych.

Innymi słowy, kiedy weterynarz decyduje się na biopsję części zwierzęcia w celu medycznego zidentyfikowania nieprawidłowego wzrostu, Memphis Meats zbiera komórki, które w innym przypadku zostałyby odrzucone i hoduje je na mięso laboratoryjne. Zastąpienie tradycyjnej, pełnej żywności uprawianej przez drobnych hodowców masową, podrabianą żywnością jest częścią planu Wielkiego Resetu.

Celem jest kontrolowanie całego zaopatrzenia w żywność. W tym celu naukowcy i producenci przyglądają się również białkom mleka, które są wytwarzane z genetycznie zmodyfikowanego grzyba Trichoderma reesei w celu wytworzenia białka podobnego do mleka, takiego jak kazeina i serwatka. Popularna nauka nazwała bezzwierzęce białko serwatkowe Perfect Day zdobywcą nagrody głównej w kategorii 100 największych innowacji 2020 roku w kategorii Technologia.

Forum EAT, współzałożone przez Wellcome Trust, opracowało dietę planetarną, która ma być stosowana wobec całej populacji świata. Zakłada zmniejszenie spożycia mięsa i produktów mlecznych nawet o 90% i zastąpienie ich w dużej mierze produktami laboratoryjnymi oraz zbożem i olejem.

Ich największa inicjatywa nosi nazwę FReSH, której celem jest przekształcenie systemu żywnościowego poprzez współpracę z firmami biotechnologicznymi i syntetycznym mięsem w celu zastąpienia całej żywności alternatywami wytwarzanymi w laboratorium. Innymi słowy, gdy giganci technologiczni będą kontrolować mięso, produkty mleczne, zboża i oleje, to oni będą czerpać korzyści z dostaw żywności i kontrolować je.

Prywatne firmy, które kontrolują dostawy żywności, ostatecznie będą kontrolować kraje i całe populacje. Biotechnologia ostatecznie wypchnie rolników i hodowców z równania i zagrozi bezpieczeństwu żywnościowemu. Innymi słowy, praca wykonywana w imię zrównoważonego rozwoju i ratowania planety da prywatnym korporacjom większą kontrolę.

Zagrożenia dla zdrowia związane z kwasem linolowym

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że sztuczne mięso, zarówno pochodzenia roślinnego, jak i laboratoryjnego, jest przetworzoną żywnością. Imitacja mięsa nie jest ani lepsza, ani nawet odpowiednikiem prawdziwego mięsa. Żywność, która nie pochodzi bezpośrednio z ziemi, z winorośli, krzewów, drzew, zbiorników wodnych lub zwierząt, jest uważana za przetworzoną.

Mięso wyhodowane w laboratorium zaczyna się od próbki mięśni krowy. W laboratorium technicy oddzielają komórki macierzyste od próbki, a następnie silnie je rozmnażają. Komórki różnicują się we włókna, które tworzą tkankę mięśniową. Mosa Meat uważa, że jedna próbka tkanki może wyprodukować 80 000 ćwierćfuntów.

Wzrost tkanek wewnątrz zwierzęcia następuje, gdy dopływ krwi dostarcza odpowiednich składników odżywczych dla zdrowego wzrostu mięśni. Zakłada to, że zwierzę jest żywione pełnowartościową i zbilansowaną dietą, z której organizm wydobywa niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach, aby odżywić komórki.

Organizm ludzki następnie wydobywa składniki odżywcze zawarte w mięsie wypasanym regeneracyjnie i biodynamicznie. Jednak, jak pokazała nauka w ciągu ostatnich dwóch dekad, hodowanie komórek na cukrze prowadzi do wzrostu, ale nie do zdrowia. Sama zdolność do hodowli mięsa w kulturach laboratoryjnych nie oznacza, że produkt końcowy ma jakiekolwiek korzyści zdrowotne dla użytkownika końcowego.

Fałszywe mięso pochodzenia roślinnego zawiera nadmierne ilości tłuszczu omega-6 w postaci kwasu linolowego (LA). To jedna z najważniejszych przyczyn zaburzeń metabolicznych. Moim zdaniem ta toksyna metaboliczna jest główną przyczyną rosnącej liczby chorób przewlekłych. LA prowadzi do poważnej dysfunkcji mitochondriów, obniżonych poziomów NAD+, otyłości, insulinooporności i radykalnego spadku zdolności do wytwarzania energii.

Inżynieria genetyczna zastosowana do stworzenia smaku i tekstury prawdziwego mięsa nie odtwarza zdrowego składu kwasów tłuszczowych, ponieważ głównym źródłem tłuszczu jest olej rzepakowy i słonecznikowy. Olej słonecznikowy stosowany zarówno w Impossible Burgers, jak i Beyond Meats zawiera 68% LA, co stanowi wyjątkowo wysoki procent.

Jest to niebezpieczne, ponieważ LA jest podatny na utlenianie i powoduje produkty uboczne utleniania zwane OXLAM (Linoleic Oxidative Metabolites). Te produkty uboczne niszczą twoje DNA, białka, mitochondria i błony komórkowe. Oznacza to, że fałszywe mięso nie spełnia wszystkich kryteriów zrównoważonego rozwoju i zdrowia.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad hodowanym mięsem zrobionym z ludzkich komórek?

Podczas gdy mięso i produkty mleczne z laboratorium brzmią jak science fiction, kolejny krok dla producentów żywności pochodzi prosto z dystopijnego filmu „Soylent Green” z 1973 roku. Akcja filmu science fiction rozgrywa się w Nowym Jorku w 2022 roku. Fabuła jest taka, że Ziemia jest mocno przeludniony, a ludzie żyją na ulicach.

Aby się utrzymać, ludzie otrzymują porcje wody i Soylent Green, rzekomo bogatej w białko żywności wykonanej z planktonu. W końcu, w tej futurystycznej fantazji o kontrolujących korporacje, zdajesz sobie sprawę, że ten bogaty w białko napój jest w rzeczywistości zrobiony z ludzi.

Teraz, zaledwie kilka miesięcy przed 2022 rokiem, naukowcy pracują nad wyhodowanym w laboratorium „mięsem” z ludzkich komórek pozyskanych z wnętrza ludzkich policzków. Ten makabryczny produkt został po raz pierwszy wprowadzony jako „sztuka” przez naukowca i założyciela firmy biotechnologicznej Spiderwort. Tech Times poinformował 22 listopada 2020 r., że:

Nowy „zestaw do samodzielnego przygotowania posiłków”, który można wykorzystać do uprawy steków zrobionych głównie z ludzkich komórek, został niedawno nominowany przez London Design Museum do nagrody „Projekt Roku”.

Nazywa się „Stek Ouroboros” i nosi nazwę od okrągłego symbolu węża znanego z tego, że najpierw zjada swój ogon. Ten hipotetyczny zestaw zawierał później wszystko, czego człowiek potrzebuje, aby wyhodować miniaturowe steki z ludzkiego mięsa z własnych komórek…”


Te zestawy nie są dostępne na rynku - jeszcze nie. Powstaje jednak pytanie, jak można wpaść na pomysł zjedzenia kawałka mięsa z własnego ciała? Powstaje również pytanie, czy jest to kanibalizm.

Zwolennicy tej koncepcji twierdzą, że nie jest to kanibalizm, ponieważ jesz własne ciało. Ale co mogłoby powstrzymać kogoś przed hodowaniem mięsa z komórek innych ludzi – i sprzedawaniem go, jeśli kiedykolwiek stanie się ono dostępne na rynku? Poza czynnikiem obrzydzenia, jak może to wpłynąć na rozprzestrzenianie się choroby? Na przykład kanibalizm plemion w Papui w Nowej Gwinei spowodował chorobę prionową, która prawie wyniszczyła całe plemię.

W wielu wioskach wieśniacy gotowali i zjadali ciało w akcie żałoby po śmierci człowieka. Naukowcy, którzy badali ten szczep, uważają, że u osoby sporadycznie rozwinęła się choroba Crutchfielda-Jakoba, znana również jako choroba szalonych krów. Po spożyciu tkanki neurologicznej choroba rozprzestrzeniła się następnie na całe plemię.

Nie trzeba wiele, aby wyobrazić sobie, że dziwne i niezwykłe skutki uboczne zgłaszane przez ludzi po wstrzyknięciu COVID-19 mogą mieć długotrwały wpływ na tkanki ciała. Co się dzieje, gdy urośniesz i zjesz tę tkankę ciała, czy to od siebie, czy od kogoś innego?

mercola.com

Źródła:
1, 2 Atlantyk, 13 lipca 2018 r.
3 BBC, 2 grudnia 2020 r.
4 Miejski Budka Smaku, 14 lipca 2021 r
5, 6 The Financial Times, Mięso z laboratorium to nie zrównoważony rozwój, to wielki biznes
7, 13, 18 Przegląd technologii MIT, 14 lutego 2021 r.
8 Business Today, 23 lutego 2021
9, 10 Forbes, 22 marca 2021
11 Raport o ziemi, 11 stycznia 2021
12 Insider biznesowy, 4 maja 2021 r.
14 New York Post, 27 lutego 2021 r
15 przypływ, 18 września 2021
16 Impossible Foods, jakie są składniki Impossible Burgers?
17, 19 Popular Mechanics, 19 lutego 2021
20 Popularna nauka, 2 grudnia 2020 r.
21 EAT Forum, Planetarna dieta zdrowotna
22 Scientific American, 14 września 2018 r.
23 Białka roślinne, 19 maja 2020 r.
24 Niemożliwy Burger, FAQ
25 Aktualności Medyczne nauki przyrodnicze, oleje bogate w kwas linolowy
26 IMDB, Soylent Green Plot
27 Tajemniczy Wszechświat, 17 listopada 2020 r.
28 Metro, 18 listopada 2020 r.
29 Tech Times, 22 listopada 2020 r.
30 NPR, 6 września 2016
woj_tek shares this
9