Peter(skala)
1260

Vatikán upozorňuje nemeckých biskupov na učenie Cirkvi o kňazstve a homosexualite

Pokiaľ ide o učenie Cirkvi o homosexuálnych aktoch, v liste kardinála Parolina nemeckým biskupom sa uvádza, že ide o „ďalšiu otázku, na ktorú miestna cirkev nemá možnosť zaujať iný názor“. Kardinál …More
Pokiaľ ide o učenie Cirkvi o homosexuálnych aktoch, v liste kardinála Parolina nemeckým biskupom sa uvádza, že ide o „ďalšiu otázku, na ktorú miestna cirkev nemá možnosť zaujať iný názor“.
Kardinál Pietro Parolin (foto: Claude Truong-Ngoc cez Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0). / cez Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0).)
AC Wimmer/CNAVatikán25. novembra 2023
Vatikán písomne informoval nemeckých biskupov, že vysviacka žien a zmeny v cirkevnom učení o homosexualite nemôžu byť predmetom diskusie na nadchádzajúcich stretnutiach s delegátmi nemeckej synodálnej cesty v Ríme.
List z 23. októbra tiež biskupom pripomenul možné disciplinárne dôsledky pre každého, kto popiera učenie Cirkvi, uviedla CNA Deutsch, spravodajský partner CNA v nemeckom jazyku.
List napísal vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin a adresoval ho generálnej sekretárke Nemeckej biskupskej konferencie Beate Gillesovej. List bol zdieľaný so všetkými nemeckými diecéznymi biskupmi.
Pravosť dokumentu v piatok overila CNA …More
Johan Matej Saladin
No veď bolo načase