Clicks1.3K
Peter(skala)
16

....a je to tu znova: od 15.10. zákaz verejných Bohoslužieb

teraz.sk/…tovych-podu/499549-clanok.html

Bratislava 11. októbra (TASR) - Na Slovensku sa od štvrtka 15. októbra nebudú môcť konať žiadne hromadné podujatia vrátane športových. Výnimku dostali najvyššie futbalové, hokejové, volejbalové, hádzanárske a basketbalové súťaže, ktoré môžu ďalej pokračovať za podmienky, že sa uskutočnia bez divákov a hráči budú pred zápasmi pretestovaní. Po svojom nedeľňajšom zasadnutí o tom informoval Ústredný krízový štáb SR po vyhodnotení podkladov zo sobotňajšieho rokovania Pandemickej komisie vlády SR.

Na základe nových opatrení sa preruší sezóna vo všetkých ostatných domácich športových súťažiach. Neuskutočnia sa žiadne domáce turnaje, šampionáty a ani ďalšie podujatia.

Keďže nové opatrenia vstúpia do platnosti od štvrtka, bude sa môcť podľa plánu uskutočniť stredajší zápas B-divízie Ligy národov, v ktorom slovenskí futbalisti privítajú o 20.45 h v Trnave reprezentáciu Izraela.

Ústredný krízový štáb SR reagoval na rastúce počty nakazených koronavírusom. Prijaté opatrenia budú platiť do momentu, kým sa kĺzavý sedemdňový medián nezníži pod 500. "Situácia je vážna. Čísla extrémnym spôsobom narastajú. Bolo preto treba už teraz opatrenia sprísniť," uviedol po rokovaní štábu Hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Podobné športové obmedzenia budú od pondelka zatiaľ v intervale dvoch týždňov platiť aj v Česku. "Slovensko sa, žiaľ, vydalo českou cestou. Stúpajú nám počty infikovaných, krivka má podobný priebeh ako v Česku, rozdiel je zhruba dva týždne. Vedeli sme, že ak v tejto situácii neprijmeme razantné opatrenia, krivka sa bude vyvíjať rovnako ako v Českej republike," povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. Predseda vlády SR Igor Matovič naznačil finančné kompenzácie pre postihnutých: "Je jasné, že ak musíme prijať takéto obmedzenia, tak budeme dotknutých kompenzovať. V žiadnom prípade nechceme, aby niekto znášal celú ťarchu iba na vlastnom chrbte."

Výnimku pre niektoré súťaže v predstihu avizoval štátny tajomník pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár. "Dobrá správa. Podarilo sa nezastaviť najvyššie futbalové, hokejové, volejbalové, hádzanárske a basketbalové súťaže," informoval Husár na facebooku. "Dostali sme prísľub, že športovci budú pravidelne testovaní, preto Ústredný krízový štáb SR akceptoval túto výnimku," uviedol Mikas. Čo sa týka pokračovania tréningov v športoch a kategóriách, ktoré neboli spomenuté, hlavný hygienik SR dodal: "Ostatní športovci môžu trénovať iba individuálne za stanovených podmienok."

K prípadnému pokračovaniu nižších súťaží minister zdravotníctva povedal: "Akú požiadavku sme dostali od ministerstva školstva, takú sme schválili." Minister vnútra Roman Mikulec dodal, že zimné štadióny, kde sa nehrá profesionálny hokej, budú musieť byť zatvorené.

Úplný zákaz športových akcií mal platiť už od 1. októbra do odvolania, respektíve do času, kým sa podarí zastaviť šírenie koronavírusu v rámci druhej vlny. S výnimkou tých, pri ktorých by organizátor dokázal zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín. V posledný septembrový deň však Úrad verejného zdravotníctva SR pripustil aspoň minimálnu účasť, orgány povolili maximálny limit päťdesiat účastníkov bez rozdielu vonkajšieho alebo vnútorného podujatia. Účasť aktérov mohla byť doplnená o divákov do celkového počtu 50, na podujatiach bez divákov sa mohol tento počet zvýšiť v prípade nutnosti zorganizovania a realizácie zápasu alebo súťaže.

Od septembra boli športové zápasy a súťaže vyhlásené za rizikové podujatia s tzv. "superšíriteľmi" nového koronavírusu. Pôvodne boli od 1. septembra do 1. októbra zakázané vonkajšie hromadné športové akcie s účasťou 1000 a viac divákov. Nesmeli sa organizovať ani interiérové podujatia nad 500 ľudí. Zároveň platilo odporúčanie neorganizovať žiadne hromadné podujatia. Neskôr bola diskusia o redukcii účastníkov na 100, resp. 50, no napokon sa 14. septembra rozhodlo o ponechaní vtedajších obmedzení.

K plošnej výluke športového života došlo na Slovensku od 9. marca. Ústredný krízový štáb SR a dosluhujúca vláda Petra Pellegriniho vydali nariadenie okamžitého zákazu usporiadania všetkých športových podujatí v krajine. Opatrenie bolo vydané predbežne na dva týždne, postupne sa však rozšírilo splynutím s ďalšími mimoriadnymi opatreniami proti šíreniu koronavírusu nového typu (ochorenie COVID-19). Športová uzávera začala platiť hneď na druhý deň v utorok a len v prebiehajúcom týždni sa dotkla 44 zápasov najvyšších súťaží najvýznamnejších kolektívnych odvetví. Zrušili sa tiež už nachystané domáce šampionáty v behu na lyžiach, strelectve zo vzduchových zbraní, v atletických viacbojoch a v squashi. O šesť týždňov neskôr otvorili na Slovensku vonkajšie športoviská bez šatní a sociálnych zariadení. V rámci prvej fázy uvoľňovania opatrení sprístupnili zariadenia pre rekreačný šport a tréningy vrcholových športovcov v bezkontaktných odvetviach.

Od 20. mája boli v rámci štvrtej fázy otvorené vnútorné plavárne a športoviská pre organizované športové kluby. Zároveň sa otvorilo aj prevádzkovanie kontaktných športov vo vonkajších priestoroch. K vstupom na plavárne a do športových hál pre verejnosť došlo začiatkom júna a od 3. júna sa opäť povolili všetky športové súťaže a podujatia v krajine, k návratu divákov došlo v júli. Od 1. júla sa povolili športové súťažné podujatia s viac ako tisíc účastníkmi za podmienky dodržania šachovnicového sedenia. Športové kluby mohli za dodržania tejto požiadavky a zabezpečenia kontrolovaného vstupu a výstupu návštevníkov naplniť tribúny maximálne do 50 percent kapacity štadióna. Konzílium odborníkov tak vyhovelo požiadavkám športových zväzov, ktoré apelovali na vládu, aby zvýšila počet účastníkov na súťažných podujatiach. Už od 6. júla však vošli do platnosti upravené pravidlá so sedením v každom druhom rade. Od septembra sa už prijímali opäť nové opatrenia, už v rámci druhej korona-pandemickej vlny.
pokorny
Dva týždne je inkubačná doba vírusu SARS CoV2 (koronavirusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID19), dva týždne je zhruba doba, po ktorej sa u časti chorých výrazne zhoršuje zdravotný stav. Vírus je zákerný práve v tej dobe, keď nevidíme, že by sa dialo niečo zlé. Je veľmi infekčný a za tú dlhú dobu, keď nevidíme, že by sa niečo dialo, stihne nakaziť tak veľké množstvo ľudí, že keď dôjde k tomu, že …More
Dva týždne je inkubačná doba vírusu SARS CoV2 (koronavirusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID19), dva týždne je zhruba doba, po ktorej sa u časti chorých výrazne zhoršuje zdravotný stav. Vírus je zákerný práve v tej dobe, keď nevidíme, že by sa dialo niečo zlé. Je veľmi infekčný a za tú dlhú dobu, keď nevidíme, že by sa niečo dialo, stihne nakaziť tak veľké množstvo ľudí, že keď dôjde k tomu, že naplno vidíme jeho prejavy, udrie veľmi silno. Tie maximá sa opakujú zhruba po týždni, ale zakaždým sú vyššie a vyššie. A čím sú vyššie, tým rýchlejšie to rastie. Napr. ČR mala včera (13.10.2020) zistených 8325 nakazených ľudí (za jeden deň) a počet ľudí ktorí zomreli na COViD19 za jeden bol 55 (dňa 12.10.2020). Kým pred dvoma týždňami, k 1.10.2020 to bolo 3496 nakazených, k 15.9.2020 to bolo 1673, k 1.9.2020 "iba" 499 nakazených. Za necelý mesiac a pol je ich šestnásť násobne viac (16 x viac). Počet úmrtí za jeden deň: dňa 1.9.2020 jedno úmrtie, tak to bolo zhruba celé leto, potom sa to zrýchlilo, dňa 15.9.2020 zomrelo 10 ľudí, 29.9.2020 to bolo už za jeden deň 20 ľudí, a včera hovorili o 55 ľuďoch za jeden deň. Rastie to šialene. Píšem o ČR, tam sa to dá pozrieť (onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19) a sú kúsok pred nami. My sme mali, minulý týždeň skoro 2000 prípadov v jeden deň, oni mali po prvý krát 4000 (je ich dvakrát toľko ako nás) dňa 6.10.2020, to je pred týždňom. Nechcem strašiť, len ukázať, že to rastie exponenciálne, to znamená, že s časom je prírastok zakaždým vyšší a vyšší a čím je vyšší, tým rýchlejšie to rastie. Že už proste nemáme čas. Ukáže sa to o tie dva týždne, kedy oni budú musieť s najväčšou pravdepodobnosťou všetko zavrieť, a my, máme šancu, že keď sme prijali opatrenia a budeme ich dodržiavať, že to ešte nie po dvoch týždňoch, ale neskôr určite začne klesať.
Renata Nad
Môj milučký KDHáčik. V tvojich informáciách je veľký háčik. Buď tieto dezinformácie čo tu šíriš robíš za peniaze, alebo si taký naivnučký a hlúpučký. Háčik je aj v tom, že tvoje dezinformácie pochádzajú všetky z maistreamu a tzv. vládnych zdrojov, ktoré všetky robia na príkaz. Nepíšeš tu nič nové, každý je nimi bombardovaný od rána do večera. Už nám aj z chladničky vyskakujú! Moji priatelia …More
Môj milučký KDHáčik. V tvojich informáciách je veľký háčik. Buď tieto dezinformácie čo tu šíriš robíš za peniaze, alebo si taký naivnučký a hlúpučký. Háčik je aj v tom, že tvoje dezinformácie pochádzajú všetky z maistreamu a tzv. vládnych zdrojov, ktoré všetky robia na príkaz. Nepíšeš tu nič nové, každý je nimi bombardovaný od rána do večera. Už nám aj z chladničky vyskakujú! Moji priatelia lekári sa smejú z takýchto hlúpostí. Som zvedavá čo budeš hovoriť, ak tie všetky podvody výjdu na povrch. Schováš sa do myšacej diery a budeš sa tváriš "ako ja nič ja muzikant", ako pri ostatných svinstvách na ktorých sa zúčasťňovalo KDH a potom sa tvárili, že oni nič.
tovika
Toto je moje tělo...smlouva nová a věčná, to čiňte na mou památku. Nebudete-li jíst mé tělo..., nebudete mít v sobě život. Kdokoli pro mě ztratí svůj život, nalezne ho(parafrázováno)…!!!
Maros Halak
Vážení. Neviem či ste tu všetci kompletní, alebo ste pritajení? Vy ste veriaci? Koho veríte? Moc? Peniaze? Pozemský život? Ako vôbec môže kresťan-katolík diskutovať o nejakom zákaze SV. Omší? Buď nám náš Pán Ježiš Kristus zanechal povinnosť sláviť na jeho česť a pamiatku a pre naše pozemské a večné dobro SV. Omše, alebo nie??!! Čo to tu meliete, ste vy vôbec pri zmysloch? Veď SV. Omša ako …More
Vážení. Neviem či ste tu všetci kompletní, alebo ste pritajení? Vy ste veriaci? Koho veríte? Moc? Peniaze? Pozemský život? Ako vôbec môže kresťan-katolík diskutovať o nejakom zákaze SV. Omší? Buď nám náš Pán Ježiš Kristus zanechal povinnosť sláviť na jeho česť a pamiatku a pre naše pozemské a večné dobro SV. Omše, alebo nie??!! Čo to tu meliete, ste vy vôbec pri zmysloch? Veď SV. Omša ako Eucharistická obeta sa slúži aj za účelom nášho duchovného a telesného uzdravovania! SV.Omšu spolu s Eucharistiou nepotrebuje Pán Boh, ale človek, aby bol permanentne duchovne aj telesne uzdravovaný. Môže sa vôbec niekto z Eucharistie nakaziť? Nakazil sa vôbec niekto pri SV. Omši? Tu nenesie zodpovednosť za svoje choré rozhodnutia premiér krajiny spolu so skorumpovaným hlavným hygienikom a jeho skorumpovaným a skonšpirovaným štábom. V prípade SV. Omší majú plnú zodpovednosť katolícky biskupi Slovenska. Svojím rozhodnutím a pridaním sa na stranu skorumpovanej svetskej moci vlastne na celej čiare spochybnili význam SV. Omše ako Eucharistickej obety. Namiesto toho, aby katolícky biskupi Slovenska vyzvali veriacich na ešte väčšiu účasť na SV. Omšiach a príjímaniu Eucharistie, aby boli chránení od toho tak "strašného Corona víru", tak im ešte zakážu SV. Omše a keď príjímanie Eucharistie, tak iba na ruku. Kladiem si otázky, sú títo naši biskupi vôbec normálni? Sú to vôbec veriaci ľudia? Čo je toto za ľudí? Takéto rozhodnutie predsa môže urobiť iba neveriaci človek, alebo vydierateľný človek na ktorého sú v šuflíku schované kompromitujúce materiály, alebo člen nejakej lóže, ktorý je hlboko zakonšpirovaný! Predsa pre nás veriacich je logické, že ak ten vírus je taký smrtiaci o to viac by sme mali byť fyzicky prítomní na SV. Omši a príjímať Eucharistiu!
Peter(skala)
chapem tvoju rozhorčenosť a smeruješ správnym smerom - k biskupom, len nie je omša ako sv.omša, čo si nakoniec aj vystihol, ked si poukazal na prijmanie do ruky. Preto zakaz verejných sv.omší je trest Boží cez politikov pre tých, čo prijmali do ruky.

Problem však sa týka aj tých čo prijmali do ust a medzi nimi boli aj tí, čo rozdávali do ust - biskupi Chautur a Vasil + další knazi. Teraz sa im …More
chapem tvoju rozhorčenosť a smeruješ správnym smerom - k biskupom, len nie je omša ako sv.omša, čo si nakoniec aj vystihol, ked si poukazal na prijmanie do ruky. Preto zakaz verejných sv.omší je trest Boží cez politikov pre tých, čo prijmali do ruky.

Problem však sa týka aj tých čo prijmali do ust a medzi nimi boli aj tí, čo rozdávali do ust - biskupi Chautur a Vasil + další knazi. Teraz sa im vzalo aj to, čo si mysleli, že mali...
Chceli si to nechať pre seba v tajnosti a nakoniec o to prišli.

Takže ako vraviš treba upierať zrak na biskupov, aby oni sa vzopreli svetskej mašinerii a vzdorovali im riadnym vysluhovaním Sviatostí.
Coburg
Vaša reč nech je áno - áno a nie-nie. Čo je navyše, pochádza od Zlého (Mt 5, 37) A my? Aj áno, aj nie! Alebo niekedy áno a inokedy nie... Teda sme pod vlekom Zlého.
Hermenegild
Píšu, že 6 ľudí od štvrtka, ak je to rodina žijúca pospolu, aj viac. Modlime sa za kňazov, aby dávali ovečkám každý deň duchovný pokrm, ktorý nie je zakázaný, zvolaním jednotlivých rodín po individuálnom slávení neverejných sv. omší.
Pravda bude skryta
To prijímanie na ruku muselo byť zastavené a tak sa stalo. Ak to bude potom pokračovať, príde new age.
pokorny
O dva týždne pochopíte. Požehnaný deň Vám prajem.
Janka S.
Pokorný, čo pochopíme o dva týždne. Vieš niečo, čo my nie?
Ondrej Ukazovak
Súdruh "pokorny" je KDHácky adlátus. KDHáci vedia predsa všetko a sú jediní povolaní a vyvolení hovoriť vo veciach viery. Veď my ostatní sme iba plebs a oni sú prevažne z "vyvoleného" národa. My to pochopíme až keď ONI rozhodnú. Mám ešte v pamäti, ako tento nepokorný "pokorny" verboval pred voľbami čitateľov tohoto webu do volieb za KDH. Nech mu je Boh milostivý!
Coburg
Najvyššie božstvo na Slovensku je teda šport.
Peter(skala)
...tiež som si všimol, že niečo zo športu ponechali
Ináč viete že vlada podporuje gemblerstvo z dani štat.poplatnikov?
TIPOS - oficiálne je dotované zo štat.daní.
Schvalovala to vlada pred tým a aj teraz.
Mafia tam perie špinave peniaze a ešte cicaju z daní.
TIPOS by mali uplne zrušiť ako aj iné hazardne hry.
ŠPORT nie len na Slovensku je tiež "ihriskom" organizovaného zločinu, preto tam su vynim…More
...tiež som si všimol, že niečo zo športu ponechali
Ináč viete že vlada podporuje gemblerstvo z dani štat.poplatnikov?
TIPOS - oficiálne je dotované zo štat.daní.
Schvalovala to vlada pred tým a aj teraz.
Mafia tam perie špinave peniaze a ešte cicaju z daní.
TIPOS by mali uplne zrušiť ako aj iné hazardne hry.
ŠPORT nie len na Slovensku je tiež "ihriskom" organizovaného zločinu, preto tam su vynimky
Peter(skala)
17.októbra na Námestí Slobody v Bratislave sa stretnú odporcovia vlády a reštriktívnych obmedzení .…
ľubica
skala všetko, celý článok je o športe a nadpis si dal o bohoslužbách 🤔
Peter(skala)
to je tým, že média sa ešte nerozhýbali, zatial píšu všeobecne s čím sa počíta aj pre Bohoslužby, ale zatial niečo z Markizy: videoarchiv.markiza.sk/…epizoda/31328-televizne-noviny

Tam otvorene premier hovoril o zakaze aj sv.omší.