Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks9.4K
pl.news
27

PILNE: nowy kardynał elekt ma konkubinę i dziecko

29 czerwca papież Franciszek wyniesie do godności kardynalskiej byłego biskupa Corocoro w Boliwii, Toribio Ticonę Porca.

Adelante la Fe z 28 maja donosi po sprawdzeniu paru źródeł, że "dobrze znanym faktem" jest, iż Ticona mieszka z kobietą tak, jak mąż z żoną i ma z nią dziecko.

Kobieta nazywa biskupa "swoim mężem".

#newsFtwxkqwtwd
KamilMila
A nie mówiłem ?
Piotr2000
pl.news...
Kim jest Pentin,
ze powołujesz sie na niego w oskarżeniach kapłana/biskupa?
Czy masz pewność, że informacja jest prawdziwa?
Należy w tym wszystkim przypuszczać, ze NIE,
ale nie przesądzam.
Jesli jest tak zdecydowany totalny ATAK na kaplana,
atak ze strony liberalnych mediow,
jesli one tak bardzo "dbaja" o czystosc Kosciola swietego -
to cos mi tu SMIERDZI!
Oby sie nie okazalo, …More
pl.news...
Kim jest Pentin,
ze powołujesz sie na niego w oskarżeniach kapłana/biskupa?
Czy masz pewność, że informacja jest prawdziwa?
Należy w tym wszystkim przypuszczać, ze NIE,
ale nie przesądzam.
Jesli jest tak zdecydowany totalny ATAK na kaplana,
atak ze strony liberalnych mediow,
jesli one tak bardzo "dbaja" o czystosc Kosciola swietego -
to cos mi tu SMIERDZI!
Oby sie nie okazalo, Bracie,
zes dal sie wciagnac do walki z Niewinnoscia,
do walki z Bozym kaplanem ? a tym samym z Bogiem?

JEZUS i MARYJA
franciszek44
pl.news... skad owe informacje pochodza.. jestes w 100 procentach pewien ? Jesli lajdacy i lajdackie media trabia o tym - przynajmniej zasiewa to we mnie WATPLIWOSCI... Oby sie nie okazalo, ze bierzemy udzial w zniszczeniu dobrego kaplana...
wacula25wp.pl
aron+ A stanislawp To jest stary konował wyznawca płaskiej kuli ziemskiej czyli --[[rzydomatoł]]--stanislawp.
aron+
stanislawp
mam kłopot zakwalifikować cię
---------------------

Z naszej strony natomiast nie ma kłopotu "zakwalifikować" cię do ortograficznych nieuków.
wacula25wp.pl likes this.
Tymoteusz
Peccatoribus :
„Miał kobietę a z nią ma dziecko?-to co z tego, nie abortowali je i to już cudowna sprawa”.

Plus - „nie abortowali je i to już cudowna sprawa”.
Minus - zgorszenie...

Przy okazji, temat jest poważny i wbrew pozorom dotyczy również naszego polskiego podwórka...
aron+
Weronika..S 1 godzinę temu
@aron+ Czy ty na pewno masz dobrze w głowie pisząc tak do nieznajomej
----------------------------------

A na co ty liczyłaś córko???
wacula25wp.pl likes this.
aron+
A to co za pokraka znowu??

Quia angelicis choris
Weronika..S 5 godziny temu
Komu służy Franciszek?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
....internauci znają cię żydku i wiedzą , że to twój " szef " !
Weronika..S
@aron+ Czy ty na pewno masz dobrze w głowie pisząc tak do nieznajomej ci osoby, a może tobie potrzebny egzorcysta, skoro tak łatwo i często posługujesz się imionami złych duchów.
peccatoribus
nie skaczcie sobie do gardeł z powodu tak błahego i was bezpośrednio nie dotyczącego-miłujcie się wzajemnie ps. miał kobietę a z nią ma dziecko?-to co z tego, nie abortowali je i to już cudowna sprawa,
aron+
Quas Primas 8 godziny temu
Za to ty aronie
------------------
Danuta Dubiel zmieniła oznakowanie?
wacula25wp.pl likes this.
aron+
Weronika..S 8 godziny temu
@aron+ Nam autentycznie nie po drodze, więc nic tobie po mnie.
----------------------

Recte córko, belzebub bedzie miał z ciebie większą pociechę.
wacula25wp.pl likes this.
masada
Pomylił Kościół Jezusa Chrystusa z protestanckim zborem. Protestantyzm jest ucieczką żonatych i "skarlaciałych" bez powołania w służbie Bożej.
wacula25wp.pl
Quas Primas Dobrze wiesz że napisałem prawdę I postaraj się nie męczyć mnie a przede wszystkim przestań pisać do mnie zapomnij o mnie
m.rekinek
,,Papież Franciszek ogłosił 20 maja 2018 r., Że w konsystorzu 29 czerwca tego roku podczas Święta Świętych Apostołów Piotra i Pawła utworzy kardynała biskupa Toribio Ticona, Tytularnego z Timici, prałata Emeryta z Corocoro w Boliwi. 81-letni biskup urodził się 25 kwietnia 1937 r., Został wyświęcony na kapłana w 1967 r. I konsekrowany na biskupa tytularnego Timici i pomocniczego z Potosí w …More
,,Papież Franciszek ogłosił 20 maja 2018 r., Że w konsystorzu 29 czerwca tego roku podczas Święta Świętych Apostołów Piotra i Pawła utworzy kardynała biskupa Toribio Ticona, Tytularnego z Timici, prałata Emeryta z Corocoro w Boliwi. 81-letni biskup urodził się 25 kwietnia 1937 r., Został wyświęcony na kapłana w 1967 r. I konsekrowany na biskupa tytularnego Timici i pomocniczego z Potosí w Boliwii 31 maja 1986 r., W 1992 r. Został mianowany prałatem Corocoro przechodzącym na emeryturę w 2012 r.

W swoich wielokrotnych wizytach w Oruro, na początku swojego episkopatu, będąc w tym czasie biskupem Oruro, przyszły kardynał trzeciego świata, Julio Terrazas Sandoval, CSsR, szczycił się wizytą u biskupa Oruro, nazywając go swoim "ojcem chrzestnym", ponieważ potwierdził to zawdzięczał Terrazasowi awans do biskupstwa, ponieważ wielokrotnie służył jako przewodniczący Konferencji Episkopatu w Boliwii, widocznie będąc bardzo wpływowym wśród innych biskupów i Nuncjatury Apostolskiej.

Ticona uczestniczył w dwóch wizytach Ad Limina w 2008 i 2017 roku. Pełnił funkcję "burmistrza" zgodnie z przeznaczeniem i zwyczajami wspólnoty 12 osób w Boliwii. W dziesięcioleciu biskupa-prałata Ticona Prałatury w Corocoro katolicki zbór z 94,6% do 87,6%, rozwijając sekty protestanckie.
Powszechnie wiadomo, że podczas pracy w Corocoro, w biskupstwie Oruro, utrzymywał on życie małżeńskie z kobietą, żona i dzieci z dumą nazywają siebie żoną i dziećmi "biskupa Patacamaya", co jest również znane Biskup Toribio Ticona.

Rodzina "biskupa Patacamaya" Monseñor Toribio Ticona zamieszkiwała trzy różne domy w mieście Oruro.


Od epoki żelaza pontyfikatu w dziewiątym i dziesiątym wieku nie było żadnej pewnej i wiarygodnej wiadomości, że biskup Concubine został "nagrodzony" Cardenalato. Bycie Księciem Kościoła pociąga za sobą istotną odpowiedzialność za tych, którzy zostali stworzeni jako tacy, ponieważ ich służba odbywa się bezpośrednio w Ministerstwie Petrino, dlatego promocja Kardynała Konkubiny niesie dwie przesłania, jedną jest pragnienie papieża Franciszka w celu stłumienia Celibatu Kapłański, a drugi najpoważniejszy, to mieć "kozła ofiarnego", którym udało się przełamać hierarchię biskupów Boliwii. W tym roku odnowimy 2 arcybiskupstwa i 3 inne kościelne okręgi Boliwii, nie wątpimy, że sprawa Barrosa powtórzy się w Boliwii, po czym papież Franciszek miałby przy wsparciu Evo Moralesa kontrolę nad boliwijskim Kościołem, który miałby lewicowy odciski.

Forward Faith

PS Używamy terminu "żonaty", ponieważ jego żona mówi właściwie o swoim mężu.


adelantelafe.com/escandalo-franc…
Weronika..S likes this.
Weronika..S
@predex A może ,,tę imprezę,, raczej finansują wierni w Boliwii ze składek na tacę...
wacula25wp.pl
Staliście się bardziej papiescy od papieża a na pewno jeszcze bardziej bogobojni a zapominacie i to celowo wasze plugawe uczynki jak wielu z was rozbiło związki małżęńskie swoje i inne i nie zapominajcie , że Kościół to zbiór grzeszników. Może każdy z was powinien spojrzeć w lustro i zanim zacznie znowu opluwać Polaków, zastanowić sie czy wam przebaczy Bóg..
Weronika..S
Trzeba być kompletnym antykatolikiem, aby zaakceptować oficjalny konkubinat wyższego duchownego w Kościele Katolickim.
Libor Halik likes this.
predex
papież pomoże i zaplaci ali-menty
Weronika..S
@peccatoribus Św. Augustyn miał syna we wczesnej młodości, a to już starzy faceci, mogą nie zdążyć się nawrócić, jednak im tego życzę, aby się nawrócili. A ty nie siej zgorszenia akceptacją konkubinatu, a szczególnie konkubinatu hierarchy Kościoła.
Weronika..S
@aron+ Synu, popatrz na siebie komu ty służysz. Nam autentycznie nie po drodze, więc nic tobie do mnie.
peccatoribus
stanislawp ; Weronika..S;- św. Augustyn też miał dziecko z nieprawego łoża, a swoją kobiete po kilkunastu latach wygnał, a syna zatrzymał z tym że potem ochrzcił choć nie wiadomo czy kiedykolwiek zadość uczynił tej kobiecie. Biskup Corocoro może i dziecko ma, ale czy ustawicznie żyje z nią w grzechu-tego nie wiadomo (może podobnie ja św. /Augustyn-żył kiedyś?)Jako facet mogę powiedzieć iż nie …More
stanislawp ; Weronika..S;- św. Augustyn też miał dziecko z nieprawego łoża, a swoją kobiete po kilkunastu latach wygnał, a syna zatrzymał z tym że potem ochrzcił choć nie wiadomo czy kiedykolwiek zadość uczynił tej kobiecie. Biskup Corocoro może i dziecko ma, ale czy ustawicznie żyje z nią w grzechu-tego nie wiadomo (może podobnie ja św. /Augustyn-żył kiedyś?)Jako facet mogę powiedzieć iż nie zaszkodzi mieć wiele kobiet, z tym że żona powinna być tylko jedna - i tu zgoda. :)
aron+
Weronika..S 5 godziny temu
Komu służy Franciszek?
---------------------------

Odp: Nie służy twemu szefowi szatanowi, córko!
wacula25wp.pl likes this.
ona
Wasze zródła chrzescijańskie niejednokrotnie was wszystkich na manowce sprowadziły.Tak bedzie i tym razem, kwestia czasu
Bos016
predex
jeden wart drugiego
Tymoteusz likes this.
Weronika..S
Komu służy Franciszek?