szuirad1
41.1K

Abby Johnson: Komunia św. na rękę doprowadziła do utraty wiary w realną obecność - PCh24.pl

Abby Johnson Znana działaczka pro life Abby Johnson stwierdziła, że przyjmowanie Komunii świętej na rękę, …
aaa321start
Weronika! Jesteś w błędzie. To nie "wstęp", to utrata wiary...
Weronika-S.
Pewnie masz rację. Ale co z tymi kapłanami, którzy mobilizują do przyjmowania Komunii Świętej na stojąco i ,,na rękę,, - są niewierzącymi administratorami instytucjonalnego Kościoła, czy jak to inaczej rozumieć? Bo prawdziwie wierzący kapłan idący z Komunią Świętą wzywa ,,na kolana,, a byłam kiedyś świadkiem tak budującej postawy kapłana.
Weronika-S.
Utrata wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii to wstęp do utraty wiary w ogóle.
m.rekinek
,,W nawiązaniu do wypowiedzi działaczki pro life warto przypomnieć co wykazało badanie Pew Research z 2019 roku. Wynika z niego, że zaledwie mniej niż jedna trzecia katolików w Stanach Zjednoczonych wierzy w nauczanie Kościoła, że podczas Mszy świętej, chleb i wino w rzeczywistości stają się ciałem i krwią Jezusa Chrystusa. Niestety prawie 70 procent twierdzi, że chleb i wino to tylko „symbole”…More
,,W nawiązaniu do wypowiedzi działaczki pro life warto przypomnieć co wykazało badanie Pew Research z 2019 roku. Wynika z niego, że zaledwie mniej niż jedna trzecia katolików w Stanach Zjednoczonych wierzy w nauczanie Kościoła, że podczas Mszy świętej, chleb i wino w rzeczywistości stają się ciałem i krwią Jezusa Chrystusa. Niestety prawie 70 procent twierdzi, że chleb i wino to tylko „symbole”.

Wielu konserwatywnych komentatorów katolickich przypisuje tę utratę wiary nadzwyczajnym świeckim szafarzom eucharystycznym i nadużyciom liturgicznym."