RellümKath
@dyk :"lebo Kristus neslávil Poslednú večeru chrbtom k apoštolom" - aber auch nicht gegenüber. Die VII. Messe, wenn sie ordentlich gefeiert wird, ist genau so falsch, wenn man ein Abendmahl feiert. Feiert man aber eine Opfermesse, bei der Golgotha "wiederholt" wird, ist der Priester für einen Augenblick Jesus, der gekreuzigt wird.
dyk
Dá sa povedať, že tridentská omša bol blud, lebo Kristus neslávil Poslednú večeru chrbtom k apoštolom a tak trident obrátil Kristove posolstvo naruby. II. Vat. Koncil opravil bludné chápanie obety Svätej Omše a tak teraz je to dobré. Teraz je to tak, ako to má byť a to, že Kristus je stredobodom a Je v strede spoločenstva, lebo v tridentskej omši bol kňaz obrátený "zadkom" ku Kristovi prítomnom …More
Dá sa povedať, že tridentská omša bol blud, lebo Kristus neslávil Poslednú večeru chrbtom k apoštolom a tak trident obrátil Kristove posolstvo naruby. II. Vat. Koncil opravil bludné chápanie obety Svätej Omše a tak teraz je to dobré. Teraz je to tak, ako to má byť a to, že Kristus je stredobodom a Je v strede spoločenstva, lebo v tridentskej omši bol kňaz obrátený "zadkom" ku Kristovi prítomnom v strede spoločenstva.

Bolo by dobre, keby sa tridenťáci konečne spamätali a nenahrávali do kariet slobodomurárom, okultistom a satanistom tým, že rozbíjajú Cirkevnú jednotu.
solosole
Gloria al Padre,alla Madre,al Figlio e allo Spirito Santo,come era in principio,ora e sempre nei secoli dei secoli,amen