PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL
POLECAM KRÓTKI REPORTAŻ O CUDZIE W MEDZIUGORJU:
Matko jesteś tutaj...
kinia 23
To co dla innych jest oczywiste, Tobie trzeba wyliczać na palcach i pisać dużymi literami.Sprawdź człowieku czy nie gorączkujesz dziś?
kinia 23
Tj Magisterium Kościoła, bo... Kościół to wspólnota ludzi złączonych z Jezusem Chrystusem. Proste sprawy tak zaczynasz mącić, że gimnazjaliści przy Tobie wysiadają, ale co kto lubi...
3 more comments from kinia 23
kinia 23
Biblia... Nowy Testament...
kinia 23
JózefieK co do egzorcystów i nauczania z pierwszych wieków...
Słyszałeś, by zły duch wyrzucał złego ducha?
Poczytaj sobie nauczanie Jezusa o królestwie wewnętrznie skłóconym... Tak wracajmy do Źródła... 👍
kinia 23
JózefK...księży egzorcystów,zaklinaczy wężów wrzucasz do jednego worka. No,no...ale się człowieku rozbujałęś. Nie pierwszy i nie ostatni raz widzę, ale co kto lubi...Ja kocham Medjugorje i bardzo żałuję, że tak późno tam pojechałam. Dziecko Matkę czuje...To zdanie wypowiedziane przez przyjaciela egzorcystę tak długo mnie drążyło, że postanowiłam sprawdzić to sama w Medjugorje.Dziękuję Maryjo,że …More
JózefK...księży egzorcystów,zaklinaczy wężów wrzucasz do jednego worka. No,no...ale się człowieku rozbujałęś. Nie pierwszy i nie ostatni raz widzę, ale co kto lubi...Ja kocham Medjugorje i bardzo żałuję, że tak późno tam pojechałam. Dziecko Matkę czuje...To zdanie wypowiedziane przez przyjaciela egzorcystę tak długo mnie drążyło, że postanowiłam sprawdzić to sama w Medjugorje.Dziękuję Maryjo,że mnie zaprosiłaś...Dziękuję o.Franciszku 🤗
PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL
JózefK:GDYBYŚ MIAŁ CHOĆ MIAŁ TROCHĘ UCZCIWOŚCI TO NIE CYTOWAŁBYŚ OBSZERNIE TEGO TYLKO JUZ DAWNO BYŚ PRZECZYTAŁ TO CO JUŻ PODAWAŁEM
www.medjugorje.org.pl/index.php
neonka
JózefieK. ..ależ mąciciel z ciebie..
..zaznacz, kopiuj, wklej.. Podaj link i po sprawie: www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/171
Następny fascynujący autor, na którego istotnie warto się powoływać, bo jako sceptyk i człowiek świecki posiada potężną i rzetelną wiedzę w poruszanym temacie..
Pozwól się wypowiedzieć Pasterzom Kościoła w tych kwestiach.
Chcący
Pielgrzym
"V.2,a wiadomo że według nich co po soborze to złe.
kiedyś użyłem takiego argumentu w rozmowie z nimi że nawet jak będzie koniec świata to Bractwo w niego nie uwierzy...no bo to stanie się przecież już po soborze watykańskim II"

Ten argument, to chyba żart. Ale nie popieram takiego żartu. Przeinacza on stanowisko Bractwa.
Chcący
To są ważne poszlaki. Ale czy dowody?
MOże być też tak, że pomiędzy objawienia matki Bożej miesza się szatan. Siostrze Faustynie też się szatan pokazał jako Chrystus. NIe wiem.
carpediem1
Szatan,który jest wrogiem pokoju nawołuje do modlitwy o pokój ? Szatan który nienawidzi miłości,nawołuje do niej ? Szatan,który nienawidzi radości pojawia się w miejscu,gdzie ta radość jest wokół ? Czyli szatan zwariował,bo działa przeciwko sobie.
nukula
Osobiście wierzę w prawdziwość objawień z Medjugorie. I z całą pewnością mogę powiedzieć że ta "zjawa" - jak niektórzy nazywają Matkę Bożą, to rzeczywiście Maryja Panna, rodem z Nazaretu. Pan Jezus powiedział, żeby różne sprawy badać po owocach! A owoce Medjugorie są takie: szczere i trwałe nawrócenia, uzdrowienia wewnętrzne i fizyczne, modlitwa, posty, różaniec, lektura Pisma Świętego, częsta …More
Osobiście wierzę w prawdziwość objawień z Medjugorie. I z całą pewnością mogę powiedzieć że ta "zjawa" - jak niektórzy nazywają Matkę Bożą, to rzeczywiście Maryja Panna, rodem z Nazaretu. Pan Jezus powiedział, żeby różne sprawy badać po owocach! A owoce Medjugorie są takie: szczere i trwałe nawrócenia, uzdrowienia wewnętrzne i fizyczne, modlitwa, posty, różaniec, lektura Pisma Świętego, częsta Eucharystia i Spowiedź. Czy to wg was pochodzi od złego? Bo wg mnie nie. Skorzystajmy i czerpmy z tego daru miłości Boga jaki okazuje światu przez Dziewicę Maryję ukazującą się w Medjugorie i wielu innych miejscach na świecie.
🤗
carpediem1
Masz rację @Pielgrzymie.Powinni jeszcze używać masek tlenowych,bo to powietrze jest tak przesiaknięte modernizmem posoborowym,że grzech śmiertelny nim oddychać.
PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL
nie wiem dlaczego ale Bractwo Piusa X,z zadziwiającą wsciekłością atakuje Medziugorje,a powinno być odwrotnie,bo tam M.B.prosi o rzeczy bardzo przesiąknięte Tradycją Kościoła,takie co już na zachodzie dawno zapomnieli.
jedynym wytłumaczeniem na to jest to że te objawienia są po soborze V.2,a wiadomo że według nich co po soborze to złe.
kiedyś użyłem takiego argumentu w rozmowie z nimi że nawet …More
nie wiem dlaczego ale Bractwo Piusa X,z zadziwiającą wsciekłością atakuje Medziugorje,a powinno być odwrotnie,bo tam M.B.prosi o rzeczy bardzo przesiąknięte Tradycją Kościoła,takie co już na zachodzie dawno zapomnieli.
jedynym wytłumaczeniem na to jest to że te objawienia są po soborze V.2,a wiadomo że według nich co po soborze to złe.
kiedyś użyłem takiego argumentu w rozmowie z nimi że nawet jak będzie koniec świata to Bractwo w niego nie uwierzy...no bo to stanie się przecież już po soborze watykańskim II
carpediem1
Staram sie nie odnosić personalnie do nikogo na tym forum,ale muszę zrobić ten wyjątek.
@JózefK - Może jednak powinien Pan wrócić do swojego Bractwa i nie zabierać nigdy więcej głosu w sprawach dotyczących Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Wszystko co nie jest związane ze schizmatyckim Bractwem Św.Piusa X jest dla Pana złe i we wszystkim widzi Pan działanie Złego.
PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL
no Bracie fr_goiovanni:dzięki za syntetyczną a zarazem wyczerpującą i jasną informację na temat Medziugoria.
🤗
fr_giovanni
Watykan o Medjugorie.

(na czerwono podkreśliłem ważne słowa dla każdego na ten czas, których trzeba się trzymać)

Watykan za miarodajną uznaje opinię episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r., w myśli którego nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie.
Mimo to, przybywający tam wierni powinni być otoczeni opieką duszpasterską. Zdaniem Watykanu…More
Watykan o Medjugorie.

(na czerwono podkreśliłem ważne słowa dla każdego na ten czas, których trzeba się trzymać)

Watykan za miarodajną uznaje opinię episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r., w myśli którego nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie.
Mimo to, przybywający tam wierni powinni być otoczeni opieką duszpasterską. Zdaniem Watykanu do tamtejszego sanktuarium nie można organizować pielgrzymek oficjalnych, do chwili, kiedy nie zostanie ono uznane za miejsce autentycznych objawień.
Nadal obowiązująca wykładnia Stolicy Apostolskiej zawarta jest w dwóch listach ówczesnego sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, abp Tarcisio Bertone (obecnie kardynała i watykańskiego Sekretarza Stanu).
W pierwszym, wystosowanym 23 marca 1996 do bpa Léona Taverdet z Langres podkreślono, że na podstawie dotychczasowych badań nie można stwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie. Mimo to wielu przybywających tam wiernych wymaga opieki duszpasterskiej biskupa i diecezji, a także innych biskupów, aby w Medjugorie rozwijano pobożność maryjną, zgodną z nauką Kościoła. Zachodzące tam zjawiska ma badać specjalna komisja.
Kard. Bertone podkreśla, że do Medjugorie, jako że nie jest pewne, czy jest to miejsce autentycznych objawień Matki Bożej, nie można organizować pielgrzymek oficjalnych na poziomie diecezjalnym ani też parafialnym. Było by to bowiem sprzeczne ze stanowiskiem miejscowego episkopatu.
W drugim liście, z 26 maja 1998 r. ówczesny sekretarz Kongregacji Nauki Wiary zaznacza, że pierwszą instancją badającą autentyczność objawień jest ordynariusz miejsca, następnie episkopat, w tym wypadku Bośni i Hercegowiny. (TERAZ WAŻNE DLA WSZYSTKICH CO CHCĄ TAM JECHAĆ !!!!!!!): Podkreśla, że wolno organizować pielgrzymki prywatne, pod warunkiem, by ich nie uważać za uwiarygodnienie aktualnie zachodzących w Medjugorie wydarzeń. Wymagają one bowiem badań ze strony
Kościoła.

PODSUMOWANIE!!!!!!!!!!!!

WSZYSTKIE PRYWATNE PIELGRZYMKI NIE PODLEGAJĄ ŻADNYM ZAKAZOM. CZYLI TAKA FIRMA JAK PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL MOŻE ORGANIZOWAĆ (i dobrze, że organizują) PIELGRZYMKI DO MEDJUGORIE - JAKO MIEJSCA MODLITWY. TAKA FIRMA MOŻE RÓWNIEŻ WZIĄĆ KAPŁANA JAKO OPIEKUNA DUCHOWEGO - I DALEJ NIE BĘDZIE TO PIELGRZYMKA PARAFIALNA, BĄDŹ DIECEZJALNA.

W myśl tego każdy biskup, każdy kapłan może również jako prywatnie być tam jako na pielgrzymce prywatnej!
✍️
neonka
Mam ogromny szacunek dla ks.Gabriela Amortha.
Link do Jego wypowiedzi nt. Medziugorja:
medziugorje.blogspot.com/…/wywiad-z-egzorc…
kinia 23
Ad Moja koleżanka odeszła...Judasz też odszedł od Pana Jezusa...to też nie argument...Ten przypadek to kropla w oceanie nawróceń. Do Medjugorje jeżdżą egzorcyści...Ci nie odrzucają...Ciekawe, prawda?