Karol Karol
11K

Wyszło szydło z worka !!! 😂 😂 😂 🤪 🤪 🤪 🤔 🤔 🤔 🤫 🤫 🤫 😍 😘 🥳 😱 😱 😱

GAZETA WARSZAWSKA - „Uważam, że istnienie Izraela jest niezbędne i dołożę wszelkich starań, aby zainwestować w większą współpracę między naszymi krajami”

Giorgia Meloni, lider skrajnie prawicowej partii Fratelli d'Italia, patrzy na durin | Zdjęcie: Reuters / Yara Nardi
Wygląda na to, że we Włoszech wkrótce powstanie historia: Giorgia Meloni, 45-letnia przywódczyni narodowo-konserwatywnej partii Fratelli d'Italia (Bracia Włoch), zobowiązała się do walki z masową imigracją i islamizacją i jest wobec nich bardzo krytyczna. Unia Europejska ma zostać wybrana na pierwszą kobietę-premiera kraju w wyborach parlamentarnych pod koniec września.
Jej główny rywal, były premier Enrico Letta, lider Partii Demokratycznej (PD), ostrzegał, że jest zagrożeniem dla Włochów. Jej przeciwnicy z lewicy oskarżają ją o radykalizm i przywiązanie do faszystowskich idei, ale Meloni – który stoi na czele koalicji prawicowych partii – całkowicie to odrzucił. Rozmawiając z Izraelem Hayom Meloni atakuje tych, którzy angażują się w antyizraelskie i antysemickie ataki, które są teraz powszechną cechą w kręgach lewicowych.
P: Według sondaży zostaniesz pierwszą kobietą, która zostanie premierem Włoch. Włoskie społeczeństwo uważane jest za bardzo macho. Jaki jest Twój sekret?
„Dzisiejsze Włochy różnią się nieco od stereotypu macho, który wciąż jest w nich przyszyty. Niemniej jednak jasne jest, że posiadanie kobiety-premiera oznaczałoby rozbicie tego „szklanego sufitu”, który nie pozwala kobietom wyłonić się zarówno na poziomie instytucjonalnym, jak i zawodowym. Ugruntowałem się w środowisku męskim, często czując, że musiałem pracować dwa razy ciężej, aby udowodnić, że jestem w połowie tak dobry jak mężczyzna, ale w końcu jestem dumny, że dorastałem w rodzinie politycznej, która mnie wybrała jako lidera, uznając moje zasługi i bez żadnego mężczyzny popychającego mnie do przodu. To jedna z rzeczy, które ograniczają lewicę, która zawsze nie miała nic do zaoferowania poza proklamacjami o roli kobiet w polityce. Wtedy też miałam przywilej być matką, nie rezygnując z niczego.Będę walczyć o zapewnienie takich samych możliwości wszystkim włoskim kobietom poprzez wzmocnienie środków pojednania i polityki rodzinnej”.
Obserwuj Israel Hayom na Facebooku, Twitterze i Instagramie
P: Czy uważasz, że kobiety zajmują się polityką inaczej niż mężczyźni?
„Niektórzy twierdzą, że zrobiłem to, ponieważ stałem się tak dobry jak mężczyzna. Myślę, że zrobiłem to, ponieważ stałem się tak dobry jak kobieta. I to jest dokładnie to, co chcę powiedzieć kobietom. Na Zachodzie często używamy obowiązkowe parytety jako rozwiązanie problemu: na listach partyjnych, zarządach korporacji itp. Uważam raczej, że rozwiązanie musi brać pod uwagę zarówno zasługi, jak i możliwości. życie rodzinne, aby pokazać swoją wartość. Zasługa, bo jeśli selekcja jest dokonywana na podstawie zasług, jest wiele wyjątkowo dobrych kobiet i nie ma potrzeby kwot.
P: Spośród wszystkich kobiet, które przewodziły swoim narodom – Margaret Thatcher, Angela Merkel, Golda Meir, Indira Gandhi, Benazir Bhutto, żeby wymienić tylko kilka – która inspiruje Cię najbardziej?
„Chciałabym myśleć, że mogę wydobyć z każdego z nich to, co najlepsze, ponieważ zawsze wiele od siebie oczekuję, co zmusza mnie do intensywnej nauki i ciągłego doskonalenia się. Niezwykłe kobiety, o których wspomniałeś, ukształtowały historię swoich narodów i swoich czasów. Byli znani i często kochani i podziwiani na całym świecie. Bez względu na poglądy polityczne, wszyscy kochali i bronili swojego kraju. Według mnie to jest to, co zawsze powinien robić dobry władca”.
P: Wybory we Włoszech odbywają się w burzliwych czasach: groźny globalny kryzys gospodarczy i społeczny, niekończąca się wojna na Ukrainie, napięcia między USA a Chinami o Tajwan, możliwa nowa wojna na Bliskim Wschodzie wokół planów nuklearnych Iranu . Jako przyszły premier, jakie będą twoje priorytety?
„Po pierwsze, podczas takiej burzy trzeba trzymać kierownicę na prawej burcie, dla nas jest to fundamentalne pozycjonowanie Włoch w Europie i na Zachodzie. To nie jest tylko deklaracja zasad, ale wybór pola na których opiera się większość naszych krajowych decyzji politycznych.Najpilniejsze z nich to niewątpliwie pomoc przedsiębiorstwom i rodzinom w radzeniu sobie z wysokimi cenami energii, ponieważ jesienią staniemy w obliczu poważnego kryzysu społecznego i musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby go uniknąć. po ustaniu sytuacji kryzysowej chcemy obniżyć podatki pracownicze, aby zwiększyć siłę nabywczą, uwolnić siły naszej gospodarki, zmniejszyć biurokrację, aby zachęcić do inwestycji, zbudować infrastrukturę materialną i niematerialną oraz zainwestować w politykę rodzinną, pozbywając się wszystkich tych bezsensownych premii, które dobrostanu paliwa, ale niet rozwijać kraj."
Q: Instytucje europejskie i prasa europejska postrzegają cię jako zagrożenie dla projektu europejskiego. Jak Pan przewiduje przyszłe relacje między Włochami a UE?
lekceważąc znaczenie posiadania wspólnej polityki zagranicznej i obronnej, lekceważąc znaczenie zapewnienia naszej niezależności energetycznej, bez skracania naszych łańcuchów wartości i bez sprowadzania strategicznych produkcji z powrotem do domu. W związku z tym chciałbym widzieć Europę, która robi mniej rzeczy, ale robi je lepiej, z mniejszym centralizmem, mniejszą biurokracją i większą ilością polityki. To będzie nasz wkład w debatę o przyszłości Europy”.
P: Jak określiłbyś swoją partię, The Brothers of Italy (Fdl)?
„FdI jest partią włoskich konserwatystów; wspieramy wolność jednostki, centralne miejsce rodziny, zachowanie tożsamości kulturowej zachodniej, europejskiej i włoskiej, a także samodzielność i prywatną inicjatywę gospodarczą oraz spójność społeczną. nowoczesny europejski i zachodni prawicowy rząd, filar Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, której członkami są premierzy Polski i Czech i której mam zaszczyt przewodniczyć. Mamy też silne powiązania z Likudem, Brytyjczykami. Torysi i amerykańscy republikanie.
P: Niektórzy członkowie twojej partii pochodzą z rodziny Benito Mussoliniego. Partia ma powiązania z Sojuszem Narodowym, który wyłonił się z Włoskiego Ruchu Społecznego. Co powiesz wszystkim, którzy oskarżają twoją partię o neofaszyzm?
chociaż jesteśmy z pewnością „niebezpieczni” dla systemu władzy włoskiej lewicy, która od lat rządzi, nie wygrywając wyborów. Różnica między nami a nimi polega na tym, że nie spędzam dni na pamiętaniu, że niewiele ponad trzydzieści lat temu wielu lewicowców było członkami najsilniejszej prosowieckiej partii na Zachodzie. Wystarczy, że wymienię wszystkie szkody wyrządzone dzisiaj przez lewicowe rządy, bez konieczności zagłębiania się w przeszłość”.
Q: Gdzie widzi Pan różnice ideologiczne między Waszą partią a prawicową Ligą?
„Liga narodziła się jako partia terytorialna, która najpierw walczyła o niepodległość, a w drugiej fazie o większą autonomię dla regionów północnych Włoch. Wywodzimy się z narodowej tradycji partyjnej, która zwraca jednakową uwagę na północ i południe Włoch. Liga tymczasowo wypełnił pustkę pozostawioną przez decyzję prawicy o połączeniu się z byłym premierem Silvio Berlusconim w celu utworzenia zjednoczonej centroprawicowej partii Ludu Wolności. Stopniowo odzyskaliśmy wartości, a w konsekwencji elektorat włoskiej prawicy, kiedy 2012 roku opuściliśmy tę partię, by utworzyć Fratelli d'Italia. Podjęliśmy też starania o poszerzenie bazy wyborczej. W ostatnich latach Liga zgodziła się na utworzenie rządu koalicyjnego z partiami i ruchami lewicowymi, podczas gdy dla nasbycie alternatywą dla lewicy zawsze było politycznym imperatywem, z szacunku dla naszych wyborców”.
P: Czy kiedykolwiek odwiedziłeś Izrael? Czy planujesz to zrobić wkrótce?
„Tak, oczywiście. Byłem z oficjalną wizytą w Izraelu, kiedy służyłem jako minister podczas ostatniego rządu Berlusconiego. To była bardzo ważna misja, z poruszającą wizytą w Yad Vashem: wstrząsające sumieniem doświadczenie. Na pewno wrócę do Izraela, miejmy nadzieję, że wkrótce. Rozważałem to ze względu na moją rolę jako prezydenta Europejskiej Partii Konserwatywnej, której członkami są również przyjaciele Likudu. Ale wojna na Ukrainie, kryzys polityczny w Izraelu, a następnie przedterminowe wybory w Również Włochy zmieniły agendę. Mam nadzieję, że wrócę tam jak najszybciej, tym razem jako szef rządu, aby wspólnie z nowym rządem izraelskim przedyskutować wspólną współpracę i strategie, począwszy od dostaw gazu ziemnego poprzez wschodniego Morza Śródziemnego."
P: Jakie jest dla Ciebie znaczenie państwa żydowskiego?
„Izrael reprezentuje jedyną pełnoprawną demokrację na szerszym Bliskim Wschodzie i bez zastrzeżeń bronimy jego prawa do istnienia i życia w bezpieczeństwie. Uważam, że istnienie Państwa Izrael jest niezbędne, a Fratelli d'Italia uczyni wszelkich starań, aby inwestować w większą współpracę między naszymi krajami. W końcu jest to przyjazna postawa włoskiej centroprawicy wobec Izraela za każdym razem, gdy był w rządzie. Z drugiej strony lewica nie może powiedzieć tego samego, nie tradycyjnie, ani w tej kampanii wyborczej, która ujawniła powtarzające się przypadki przyłapania kandydatów lewicowych na pisaniu postów o zabarwieniu antysemickim w ich mediach społecznościowych”.
P: Czy widzisz związek między tymi, którzy wzywają do militarnego zniszczenia Izraela lub poprzez bojkot, jako kontynuację tradycyjnego antysemityzmu?
Izrael jest i powinien pozostać kluczowym sojusznikiem Unii Europejskiej w dążeniu do wykorzenienia tego zła na całym świecie. Wspieramy wysiłki na rzecz lepszego zrozumienia przez młodych uczniów historii, religii i kultury żydowskiej. Wspomoże to eliminację uprzedzeń społecznych i pełną akceptację obyczajów żydowskich w Europie”.
P: Czy rząd kierowany przez Pana uzna Jerozolimę za stolicę Izraela i przeniesie ambasadę włoską z Tel Awiwu do Jerozolimy?
„To bardzo delikatna kwestia, w której myślę, że następny rząd włoski, podobnie jak wszystkie poprzednie, będzie musiał działać w synergii z naszymi partnerami w Unii Europejskiej”.
P: Włochy mają bliskie stosunki gospodarcze z Iranem. Jak Twoim zdaniem Zachód powinien uniemożliwić Iranowi przekształcenie się w wojskową potęgę nuklearną i jak Włochy mogą się do tego przyczynić?
s Porozumienia jako środek utrzymania stabilności regionalnej i ograniczenia agresywnej polityki zagranicznej Iranu; dlatego uważamy, że należy je dalej wdrażać.”
Q: Jak zatrzymać wojnę na Ukrainie i czy obawiasz się większej wojny w Europie?
„Wojna z Ukrainą to nie tylko rażące naruszenie prawa międzynarodowego, agresja przeciwko integralności terytorialnej suwerennego narodu i przejaw rosyjskiego ekspansjonizmu, ale próba obalenia obecnego porządku światowego ze szkodą dla Zachodu i dla korzyści komunistycznych Chin. Scenariusz, który Europa musi zdecydowanie odrzucić. Ewentualne rozszerzenie wojny na inne narody Europy Wschodniej to ewentualność potępiona przez naszych polskich przyjaciół, czego niestety nie wolno nam lekceważyć. Z tego powodu nie możemy przestać wspierać Ukrainy Słuchaj, mówię to stanowczo, ale z takim samym żalem, wiedząc nawet o szczególnych więzach, które historycznie łączą Izrael i Rosję.W 2002 roku same Włochy były gospodarzem szczytu NATO-Rosja, aby zbudować rozszerzony Zachód i wspólnie stawić czoła zagrożeniu ze strony islamu. terroryzm.Minęło dwadzieścia lat, ta perspektywa utknęła w martwym punkcie, a Putin niestety przekroczył czerwoną linię.
Q: Czy Zachód i UE powinny zaostrzyć sankcje wobec Rosji, czy też dążyć do złagodzenia presji na Moskwę w celu wypracowania dyplomatycznego rozwiązania?
„Dzisiejsza kontrofensywa ukraińska pokazuje, że uścisk sankcji i wysyłanie broni do Kijowa zaczyna działać i nie sądzę, by należało go rozluźniać. Podnosi jednak kwestię wytrzymałości Europy i Zachodu wobec ekonomicznego i politycznego kosztu sankcji, które wyraźnie różnią się w zależności od kraju, przy czym niektóre duże państwa zachodnie nawet się na tej sytuacji wzbogacają. fundusz kompensacyjny, dostarczany przez kraje UE i NATO (przede wszystkim Stany Zjednoczone), aby wspierać najsłabsze narody i zapobiegać przedostawaniu się rosyjskiej propagandy do bardzo wielu ludzi, którzy następnej jesieni będą mieli ogromne problemy z utrzymaniem”.
P: Jaka jest twoja ulubiona książka? Muzyka? Kino? Żywność? A czy uważasz się za osobę religijną?
„Zdecydowanie moją ulubioną książką jest „Władca Pierścieni” JRR Tolkiena, wspaniała opowieść, która jest bardzo korzystna dla polityków: uczy, jak stawiać los własnej społeczności ponad własne przeznaczenie, ale także nie być Oczarowany pragnieniem władzy. Jeśli chodzi o muzykę, słucham wszystkiego, od rocka po muzykę klasyczną. Każdy rozdział mojej autobiografii rozpoczyna się cytatem z piosenki: od Eda Sheerana do Adele, przechodzącej przez dwóch włoskich gigantów, takich jak Battisti i Battiato. Moim ulubionym filmem jest Braveheart, opowieść o miłości i odwadze, która była ważna dla mojego pokolenia. Uwielbiam tradycyjne włoskie potrawy. Gdziekolwiek się wybieram, lubię jeść lokalne specjały, które są również ważnym czynnikiem tożsamości dla każdego terytorium. Jestem katolikiem, wierzę w Boga, a wśród postaci Kościoła, do których jestem najbardziej przywiązany, jest Jan Paweł II”.
'I believe that the existence of Israel is vital and I will make every effort to invest in greater cooperation between our count
Karol Karol shares this
35