Clicks1.2K
pl.news
31

Niemiecki biskup "nie ma prawa" odmawiania dostępu do Eucharystii [nikomu, kto płaci podatek kościelny]

"Nie mamy prawa by przyznawać lub odmawiać komukolwiek dostępu do Eucharystii", stwierdził biskup Münsteru, Felix Genn, w przedmowie do diecezjalnych wytycznych na temat opieki duszpasterskiej w małżeństwie.

Tak czy owak, niemieccy biskupi zadeklarowali, że każdego potraktują jako "ekskomunikowanego" - i nie dopuszczą do Komunii Świętej - jeśli ten ktoś odmówi zapłaty niemieckiego podatku kościelnego, który utrzymuje niemieckie diecezje i ich biskupów.

Grafika: Felix Genn, © J.-H. Janßen, Wikicommons CC BY-SA, #newsKlktvrqcgv
wacula25@wp.pl
Wedle biskupa Münsteru wiara powinna być podporządkowana w pierwszym rzędzie pieniądzom nie wierzę w Boga .OTO FILOZOFIA biskupa hedonisty . A Czy człowiek bogaty może być zbawiony, czy też prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho . Te pytania, rodzące się po lekturze Ewangelii, nurtowały już pierwszych chrześcijan. I Jak więc powinien zachowywać się chrześcijanin wobec takiego biskupa-hedonis…More
Wedle biskupa Münsteru wiara powinna być podporządkowana w pierwszym rzędzie pieniądzom nie wierzę w Boga .OTO FILOZOFIA biskupa hedonisty . A Czy człowiek bogaty może być zbawiony, czy też prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho . Te pytania, rodzące się po lekturze Ewangelii, nurtowały już pierwszych chrześcijan. I Jak więc powinien zachowywać się chrześcijanin wobec takiego biskupa-hedonisty , i jak zrozumieć to duchowo, kiedy jego życie podporządkowane jest tylko mamonie, a nie Bogu.PRZERAŻENIE !!
Tymoteusz likes this.
Tymoteusz
„Niemieccy biskupi zadeklarowali, że każdego potraktują jako "ekskomunikowanego" - i nie dopuszczą do Komunii Świętej - jeśli ten ktoś odmówi zapłaty niemieckiego podatku kościelnego, który utrzymuje niemieckie diecezje i ich biskupów.”

Nie można heretykom dawać jakichkolwiek pieniędzy na ich heretycką działalność...
Tymoteusz
Biskup Münsteru Felix Genn :
„"Nie mamy prawa by przyznawać lub odmawiać komukolwiek dostępu do Eucharystii", stwierdził biskup Münsteru, Felix Genn (...)”

No rzeczywiście, heretycy niemieccy nie mają żadnych praw w Kościele katolickim, a że niektórzy z nich mają nieprawomocną władzę, to już zupełnie inna historia...