Agnieszka -C
Wiedzę na temat ,dusz dzieci , które zostały zamordowane podczas aborcji jak i dzieci zmarłych podczas poronień,które nie zostały ochrzczone ,możemy czerpać od mistyków,które dostały łaskę , zobaczenia czyśćca ,nieba i piekła.Przykladem takiej mistyczki jest Katarzyna Emmerich.Od niej dowiadujemy się że dusze takich dzieci, znajdują się pomiędzy niebem a czyśćcem,dusze te nie cierpią ale są …More
Wiedzę na temat ,dusz dzieci , które zostały zamordowane podczas aborcji jak i dzieci zmarłych podczas poronień,które nie zostały ochrzczone ,możemy czerpać od mistyków,które dostały łaskę , zobaczenia czyśćca ,nieba i piekła.Przykladem takiej mistyczki jest Katarzyna Emmerich.Od niej dowiadujemy się że dusze takich dzieci, znajdują się pomiędzy niebem a czyśćcem,dusze te nie cierpią ale są smutne ,bo nigdy nie będą oglądać Boga W Trójcy Jedynego.Aby pomóc tym biednym dzieciom,kapłani powinni dokonać chrztu świętego tychże dusz ,aby mogły w pełni cieszyć się szczęściem w niebie
Weronika....S
@wacula Napisałeś, że miłość wszystko wybacza, więc i ja też wybaczam ci te bzdury, które do mnie ciągle piszesz
Weronika....S
@jozef70 To niech Franciszek nadal lekceważy grzech aborcji, ,,bo dzieci są w niebie,, i nic im nie potrzeba tylko kołysanek od matek dzieciobójczyń. Ponadto umarły bez chrztu, ale i bez grzechu, więc nie na moją i nie twoją głowę, gdzie teraz są ich dusze. A jeżeli chodzi o dzieci pomordowane przez Heroda,o których wspominasz, to jak mogły od razu pójść do nieba, skoro niebo dla ludzi otworzył …More
@jozef70 To niech Franciszek nadal lekceważy grzech aborcji, ,,bo dzieci są w niebie,, i nic im nie potrzeba tylko kołysanek od matek dzieciobójczyń. Ponadto umarły bez chrztu, ale i bez grzechu, więc nie na moją i nie twoją głowę, gdzie teraz są ich dusze. A jeżeli chodzi o dzieci pomordowane przez Heroda,o których wspominasz, to jak mogły od razu pójść do nieba, skoro niebo dla ludzi otworzył dopiero Chrystus gładząc grzech pierworodny przez śmierć i zmartwychwstanie. W modlitwie mówimy: ,,wstąpił do piekieł,, czyli do otchłani, gdzie przebywały dusze dobrych ludzi przed Jego zmartwychwstaniem i dopiero wtedy wprowadził je do nieba, a również dusze dzieci jako męczenników pomordowanych przez Heroda. Tak samo dzieci pomordowane w czasie aborcji są męczennikami, tak myślę, i Pan Bóg się o nie upomni, niezależnie od tego co myśli i mówi Franciszek. Jednak to, na co mogę się zgodzić, to twoje zrównanie dzieciobójczyń z Herodem, ze szczególnym zastrzeżenie, że dzieciobójczynie to morderczynie własnego potomstwa.
jozef70
Weronika@ nie spotkałem wypowiedzi Papieża w której lekceważyłby grzech aborcji.. wręcz przeciwnie. Zgadzam się z uwagą o bezpośredniości, choć może i tak było, ponieważ nie mają one poczucia czasu tak jak my i te 33 lata od wydarzenia, dla tych dzieci mogło być "od razu". Być może dzieci te były na łonie Abrahama. Ale nie o to przecież chodzi. Chodzi przede wszystkim o to, żeby pohamować …More
Weronika@ nie spotkałem wypowiedzi Papieża w której lekceważyłby grzech aborcji.. wręcz przeciwnie. Zgadzam się z uwagą o bezpośredniości, choć może i tak było, ponieważ nie mają one poczucia czasu tak jak my i te 33 lata od wydarzenia, dla tych dzieci mogło być "od razu". Być może dzieci te były na łonie Abrahama. Ale nie o to przecież chodzi. Chodzi przede wszystkim o to, żeby pohamować chamstwo w ocenie działań Franciszka i tak jednoznacznie nie oceniać in minus sytuacji dzieci zamordowanych w czasie aborcji. Ważna informacja o której adwersarze zapominają: Papież mówi o sytuacji, gdzie kluczowym jest używane słowo konfesjonał. i w tym kontekście należy interpretować słowa Papieża. jeśli z spojrzymy na jego wypowiedź z perspektywy sakramentu spowiedzi to ma w 100% rację. Choć należałoby pamiętać nie tylko o przebaczeniu (miłosierdziu), ale również o zadośćuczynieniu (sprawiedliwość). Wtedy tak naprawdę będziemy mogli zrozumieć co papież miał na myśli.
Elkam
@jozef70
Kiedyś pytałeś czy moze Ci ktoś wskazać chociaż jednego z FSSPx ?

--------------------
Masz drugiego !

www.wprost.pl/…/ksiadz-sadysta-…
Weronika....S
@jozef 12 A kto odznaczył holenderską aborcjonistę Ploumen Orderem
Papieża Grzegorza Wielkiego, nie Franciszek, to tak robi prawowierny papież? A poza tym trzymaj się przekazu wiary i nie wymyślaj swoich koncepcji.
jozef70
Elkam coś długo zajęło Ci szukanie ... drugiego
jozef70
Weronika@ nie tylko Ty czytasz newsy z neta:
Była minister Holandii, znana ze swojego zaangażowania w działalność aborcyjną otrzymała order papieski. Ta informacja obiegła w ostatnich dniach większość katolickich mediów.

"Ta kobieta przekazuje setki milionów dolarów na zabijanie dzieci i promuje homoseksualizm. Papież Franciszek odznaczył ją orderem za zasługi dla Kościoła!" - to obszerny tytuł …More
Weronika@ nie tylko Ty czytasz newsy z neta:
Była minister Holandii, znana ze swojego zaangażowania w działalność aborcyjną otrzymała order papieski. Ta informacja obiegła w ostatnich dniach większość katolickich mediów.

"Ta kobieta przekazuje setki milionów dolarów na zabijanie dzieci i promuje homoseksualizm. Papież Franciszek odznaczył ją orderem za zasługi dla Kościoła!" - to obszerny tytuł artykułu Tomasza Terlikowskiego opublikowanego na "Małym Dzienniku".

Redaktor Terlikowski komentuje w nim pojawiające się na konserwatywnych serwisach internetowych doniesienia o tym, że polityk i aktywistka Lilianne Ploumen, będąca w latach 2012-2017 holenderskim ministrem ds. handlu zagranicznego i współpracy na rzecz rozwoju, została odznaczona Orderem Świętego Grzegorza Wielkiego, jednym z pięciu orderów papieskich i najwyższym odznaczeniem nadawanym osobom świeckim przez Watykan za szczególne zasługi dla Kościoła.

"Aż trudno nie zapytać, czy Watykan nie dostrzega, że jeśli czemuś lub komuś ta pani służy to nie jest to Kościół katolicki i Watykan, ale… siły dokładnie mu przeciwne" - malydziennik.pl.

O sprawie wpolityce.pl/swiat/376371-najwyzsz…, gdzie Grzegorz Górny interpretował fakt otrzymania watykańskiego odznaczenia przez Ploumen jako przeniesienie "na grunt watykański koncepcji, która przez wiele lat dominowała w Kościele katolickim w Stanach Zjednoczonych i nazywana była koncepcją «bezszwowej szaty»". O "niebywałym wprost zgorszeniu" spowodowanym tym, że "aborcjonistka otrzymała papieski order" donosi także portal Pch24.pl.

Zródłem tych rewelacji w polskich konserwatywnych mediach jest portal www.lepantoinstitute.org/creator-safe-ab…. Serwis internetowy tej organizacji kilka dni temu podał dalej wideo zamieszczone na Youtubie, na którym Ploumen chwali się odznaczeniem z Watykanu.

Transkrypcji i tłumaczenia dokonali anonimowi autorzy z Lepanto Institute, których www.ncregister.com/…/vatican-papal-h…. W "anonimowym" tłumaczeniu czytamy m.in., że Lilianne Ploumen otrzymala wysokie odznaczenie wprost od papieża. "Raport" sugeruje również, że ten gest jest świadectwem aprobaty Ojca Świętego dla ruchu proaborcyjnego SheDecides, którego jest przewodniczącą.
O odznaczeniu nie wiedział kardynał Wim Eijk z Utrechtu. Na stronie archidiecezji umieszczono oświadczenie, z którego możemy się dowiedzieć, że kardynał nie wnioskował o wyróżnienie dla byłej minister. Kardynał nie zdawał sobie także sprawy z tego, że Ploumen otrzymała Komandorię Orderu Grzegorza Wielkiego
Wczoraj wieczorem opublikowano oświadczenie rzeczniczki prasowej Stolicy Apostolskiej, Palomy Garcii Overejo, która twierdzi, że Ploumen uzyskała order w wyniku zwyczajowego obyczaju dyplomatycznego podczas wizyty holenderskiej pary królewskiej u Ojca Świętego. Członkinią delegacji dyplomatycznej była również ówczesna minister Ploumen. Polskie tłumaczenie oświadczenia opublikował Gość Niedzielny:

Nie jest to w żaden sposób uznanie polityki na rzecz aborcji i kontroli urodzeń, której promotorką jest pani Ploumen. Z pozdrowieniami, Paloma Garcia Ovejero" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Redakcja DEON.pl zwróciła się z zapytaniem do samej Lilianne Ploumen. W odpowiedzi na e-mail była minister potwierdziła, że otrzymała medal Świętego Grzegorza Wielkiego. Stwierdziła, że miało to miejsce w kontekście oficjalnej wizyty holenderskich władz w Watykanie w czerwcu 2017 roku oraz, że dotarł do niej pocztą dopiero w grudniu 2017 roku zgodnie z protokołem holenderskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Przypomnijmy, że wśród odznaczonych orderem Grzegorza Wielkiego jest także miliarder Rubert Murdoch, czy brytyjski celebryta Jimmy Savile. Niedługo po śmierci tego drugiego, media obiegła informacja o potężnych nadużyciach seksualnych względem nieletnich, których dopuszczał się prezenter BBC.

W 2012 roku ( chyba za czasów Benedykta) !!!!! ówczesny rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi, tak komentował tę tragiczną sytuację w wywiadzie dla BBC News:

"Stolica Apostolska z całą mocą potępia obrzydliwe przestępstwa względem najmniejszych (…). Ponieważ nie istnieje żadna stała oficjalna lista osób, które w przeszłości otrzymały odznaczenia papieskie, nie można z niej nikogo usunąć. Imiona osób wyróżnionych odznaczeniami nie są publikowane w roczniku Stolicy Apostolskiej, a ich honory przemijają wraz z ich śmiercią".

Ps. Chociaż nie lubię denonka warto dla wyrobienia w sobie krytycyzmu posłuchać nie tylko Terlikowskiego, którego skądinąd szanuje i cenie.
Weronika....S
@jozef 12 No daj już spokój, bo odnoszę wrażenie, że aborcja dla ciebie to ,,chleb z masłem,, i ,,kołysanki,, dla pomordowanych dzieci przez matki dzieciobójczynie.
jozef70
Niestety nie Weronika@ bardzo mnie boli i wcale nie chce z Tobą polemizować bo mam pewność ze Tobie tez dobro dzieci nienarodzonych leży na sercu. Zaczynajac dyskusje chciałem tylko zaprotestować przeciwko OBRAŻANIU (ale nie ocenianiu) naszego Papieża. Pozdrawiam
ELOHIM.
Za Papieża trzeba się bardzo modlić 🙏 🙏 🙏
tekla
To chyba najstraszniejszy tekst, jaki do tej pory wygłosił w samolocie.
yaphet
Siarka.
turysta569
Franciszek: abortowane dzieci są "w niebie" – matki powinny im "śpiewać kołysanki"----- czyz by ten franciszek to byl jakis nowoczesny w tych czasach prorok czy co
Weronika....S
Tak podstępnej pochwały aborcji, nawet zapiekły ateista by nie wymyślił. Jeżeli to prawda, co podajesz @pl.news . W niebie są? To znaczy, że matki dzieciobójcznie mają zasługę, bo do nieba wysłały swe abortowane dzieci.
jozef70
Weronika - niestety nielogiczne tłumaczenie : Czy to, ze Herod zamordował dzieci w Betlejem, które poszły do Niega (wspomnienie młodzieniaszków) świadczy o tym, ze on sam ma przez to jakieś zasługi w niebie? I druga uwaga: Kosciol nigdy nie twierdzi i nie twierdzi, ze ktoś jest potępiony. Twierdzenie, ze zamordowane dzieci nie idą do nieba a contrario sugerowałoby ze idą do piekła ( nie ma innej …More
Weronika - niestety nielogiczne tłumaczenie : Czy to, ze Herod zamordował dzieci w Betlejem, które poszły do Niega (wspomnienie młodzieniaszków) świadczy o tym, ze on sam ma przez to jakieś zasługi w niebie? I druga uwaga: Kosciol nigdy nie twierdzi i nie twierdzi, ze ktoś jest potępiony. Twierdzenie, ze zamordowane dzieci nie idą do nieba a contrario sugerowałoby ze idą do piekła ( nie ma innej alternatywy albo niebo albo piekło). Z dziećmi zamordowanymi w czasie aborcji może być tak jak z dziećmi w Betlejem. Możemy natomiast w tym jednak w tym przypadku mówić o chrzcie pragnienia lub chrzcie z krwi, ponieważ dzieci te zostały zamordowane w czasie prześladowań. I co ważne Kosciol twierdzi, ze nawet niewierzący mogą być zbawieni: tzn jeśli bez własnej winy nie mogli poznać nauki Chrystusa i przyjąć chrztu a żyli zgodnie z czystym sumieniem ( chrzest pragnienia). Poza tym innym jeszcze warunkiem zbawienia jest także przyjęcie ciała i krwi pańskiej, dlatego niektórzy teologowie i mistycy twierdzą, ze taka dusza niewiernego który dostąpił łaski zbawienia muszi przed wstąpieniem do nieba zakosztować owocow Mszy św. I po ostatnie i najważniejsze : miłosierdzie.
Reasumując, najważniejsze : nie ma innej drogi niebo albo piekło i nikt z nas żyjących nie może mieć większej nadziei i pewności na zbawienia jak właśnie te dzieci, które w swoim życia nie mogły popełnić żadnego grzechu uczynkowego. Twierdząc lub sugerując nawet ze są potępione obrażamy Boga, wątpiących w Jego miłosierdzie ... a to może otrzeć się o grzech przeciwko Duchowi Świętemu przed czym wszystkich sadzących przestrzegam
Verba Veritatis
Kościół nie jest od osądzania....TYLKO NAWRACANIA i ZBAWIANIA....Bergoglio jak zwykle bredzi....to są chore wizje....tylko psychopata mówi takie okropności....WYRWANE z łona dziecko ROZSZARPANE ma włożyć dzieciobójczyni do kołyski i śpiewać kołysankę.... 🤦 🤦 🤦
Verba Veritatis
Boga do czasu można znieważać....przyjdzie taki dzień, że karząca ręka SPRAWIEDLIWEGO BOGA ....obnaży herezje filantropii ducha tego świata , którego papa Francesko materializm stawia ponad duchem z całkowitym pominięciem troski o ZBAWIENIE DUSZY....przykładem tego jest Al rozdz VIII, gdzie Bergoglio nakazuje tulić cudzołożników i z miłością im towarzyszyć....To co Bóg zakazuje ....NIE CUDZOŁÓŻ..…More
Boga do czasu można znieważać....przyjdzie taki dzień, że karząca ręka SPRAWIEDLIWEGO BOGA ....obnaży herezje filantropii ducha tego świata , którego papa Francesko materializm stawia ponad duchem z całkowitym pominięciem troski o ZBAWIENIE DUSZY....przykładem tego jest Al rozdz VIII, gdzie Bergoglio nakazuje tulić cudzołożników i z miłością im towarzyszyć....To co Bóg zakazuje ....NIE CUDZOŁÓŻ...NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO SWEGO....Bergoglio nie tylko usprawiedliwia grzech śmiertelny ale nakazuje miłować go i tulić....sic!... Więc nic dziwnego, że morderczyniom własnych dzieci nakazuje śpiewać kołysanki, gdyż jak widać w Al po usunięciu z Dekalogu VI i IX przykazania....nadszedł czas na USUNIĘCIE V....o mores o tempora!!!....