Clicks2.4K
Coburg
48

Kráľovná pomoci: Začal sa posledný boj

Posolstvo Kráľovnej pomoci

Začal posledný boj


Moje milované deti! Zostaňte zhromaždené vôkol môjho Nepoškvrneného Srdca, modliac sa svätý ruženec, lebo veľké spustošenie sa začalo. Herézy a bludy sa šíria. Je to posledný boj o zachovanie pravej katolíckej viery. S novou jarou Ducha Svätého to nemá nič spoločné. Tá príde až po veľkom spustošení. Ostaňte chránené v našich presvätých Srdciach. Ponáram vás do lásky Ježišovho a môjho Srdca.

Prostredníctvom Martina Gavendu, Dechtice, 15. októbra 2021
Metod
TV LUX je toxický.....
apredsasatoci
Hiwea
Svätí otcovia hovoria, že prijímanie na ruku je svatokradez.
Pius V. povedal, že kto prijíma na ruku, iba dokazuje svoju mizernú vieru.
Hiwea
Zrejme sa nerozumieme. Ja nespochybňujem túto pravdu. Ešte raz opakujem otázku. Prijímať do ruky alebo vôbec?
apredsasatoci
Máš 2 možnosti, čo sa týka prijímania na ruku:
1. Prijímať na ruku, to je svatokradez, hovoria svätí otcovia, Pius V...
2. Prijímať na ruku ti osobne nevadi. Tvoj úsudok na zaklade tvojich pocitov, srdca svedomia, poznania...
Pýtam sa: Úsudok koho si vyberieš?
1. Úsudok Sv. Otcov....,
2. Svoj úsudok?!

Pozor! Tu ide o Spásu!
poli75
nam povedal náš dekan, že ked nechceme prijmat na ruku , tak máme pokrivene svedomie a že je z nás sklamaný a že sa naše oblatky nekrušia a vysypal ich pred nás na stol ako dokaz
apredsasatoci
Hiwea
Pozri si posledných 8 minút (a potom si pozri celé video)
youtube.com/watch?v=33FY14ZvgUI
apredsasatoci
poli75
Zdá sa, že tvoj dekan vidí ďalej ako svätí otcovia.
Metod
Žiaľ je medzi kňazmi dosť nepochopiteľne pomýlených.....ešte majú šancu to napraviť!
apredsasatoci
Ten Martin Gavenda z Luxu?
Peter(skala)
😊
apredsasatoci
Môže mať ekumenista Zjavenie z Hora?
Peter(skala)
to nie je on, kde by on mal zjavenie :)
apredsasatoci
Treba skúmať Duchov!
Bolo to z Neba, či?
Preskúmal to Martin Gavenda?
Zuz S
Na luxe je Marian Gavenda, ten kope inu ligu... Martin Gavenda je niekto celkom iny avemaria.sk/dechtice/?page=mgd
apredsasatoci
A dá sa Martinovi G. veriť? Dechtice sú, že vraj podvod.
Zuz S
Jedine Bohu sa da verit. Snazit sa pocuvat Ho vo svojom srdci, snazit sa, aby to srdce bolo ciste. Vsetko ostatne je hodne preskumania. Nakolko nie su Dechtice stale ne/schvalene, je to zatial na srdci, skusenosti a skumani kazdeho z nas.
apredsasatoci
Ľudské srdce je zradné!
Zuz S
Preto je skvele spoliehat sa nie na vlastne sily, ale na Boha, prosit Ho, aby skumal nase srdcia, viedol nas, prebyval v nas.
Zalm 139,23-24.
Coburg
Nestačí vám pozerať a počúvať, čo sa robí vo svete a v Cirkvi? Tomu neveríte? To posolstvo neobsahuje nič iné, než to, čo už denne sledujeme.
apredsasatoci
Veď to! Nič nové som sa nedozvedela!
Je to podozrivé!
Peter(skala)
aj keby Panna Mária povedala v Dechticiach také novinky, že ani v CCN, či TASR by nestihali, tak by to nebol dôkaz pravosti. Človek musí skumať nie len posolstvá ale aj ísť na zjavenie, aby sa presvedčil.

Skumať zjavenia len na zaklade prečitania posolstiev je častokrat nedostačujuce. Takže, kto ešte nebol, šup-šup ...hajde do Dechtic 😇
apredsasatoci
Toto dokáže výskumat iba Duch Svätý!
Preto Oň prosme!
S Božou pomocou a poznaním učenia sv. Otcov to dáme! 😇
Coburg
Nič nové ste sa nedozvedela. No pekné. Tak preto tomu ani neveríte. Super.
apredsasatoci
Bolo mi povedané, čo už dávno viem. Preto som sa nič nové nedozvedela.
Čomu nerozumieš?
Peter(skala)
Perfektné aktuálne posolstvo, ešte aj Panna Mária nás pripravuje Velký Zazrak v Cirkvi, ktorý príde po Varovaní. Lent treba vydržať a prejsť touto skuškou viery
Hiwea
Stále nie som vysporiadaná s otázkou, či chodiť na sv. omše a sv prijímanie, hoc aj do ruky (ak mi odmietne kňaz dať sv. prijímanie do úst). Dominikguzman písal tuto, že on nechodí. Viem, že to píše v dobrej viere. Ale ja nie som si istá, či robí správne. Vo vnútri cítim, že nie. Ja chodím na sv. omše a sv. prijímanie aj do rúk, ak to inak nejde, pretože cítim posilnenie a väčšiu ochranu ako …More
Stále nie som vysporiadaná s otázkou, či chodiť na sv. omše a sv prijímanie, hoc aj do ruky (ak mi odmietne kňaz dať sv. prijímanie do úst). Dominikguzman písal tuto, že on nechodí. Viem, že to píše v dobrej viere. Ale ja nie som si istá, či robí správne. Vo vnútri cítim, že nie. Ja chodím na sv. omše a sv. prijímanie aj do rúk, ak to inak nejde, pretože cítim posilnenie a väčšiu ochranu ako keby som nechodila. Myslím a pýtam sa to úprimne.
Peter(skala)
Pozri sa, ešte pred kovid-plandemiou väčšina katolikov chodilo do kostola na sv-prijímanie ako ked sa chodí do reštauracie: stanovený čas, miesto ale hlavne chcem povedať, že si nevyberali knaza - prišli a prijali sv.prijímanie od toho knaza, ktorý na tu sv.omšu bol pridelený (myslím na taký pripad, kde len 1 knaz služil sv.omšu)

Avšak už vtedy boli spoločenstvá katolikov, ktorí dodnes žiju na …More
Pozri sa, ešte pred kovid-plandemiou väčšina katolikov chodilo do kostola na sv-prijímanie ako ked sa chodí do reštauracie: stanovený čas, miesto ale hlavne chcem povedať, že si nevyberali knaza - prišli a prijali sv.prijímanie od toho knaza, ktorý na tu sv.omšu bol pridelený (myslím na taký pripad, kde len 1 knaz služil sv.omšu)

Avšak už vtedy boli spoločenstvá katolikov, ktorí dodnes žiju na takých miestach, kde knaz musí dochádzať ale nemyslím na tie miesta, kde to maju biskupom a fararom pridelene, ale že samotné spoločenstvo katolikov ako napr. komunity (laikov alebo klerikov) musia si zhaňať knaza z rôznych farností, reholí...

Pre nich nebolo a ani nie je samozrejmosťou, že budu mať sv.omšu, lebo ak knaz ochorel, nemohol prisť a nezohnali iného... tak sv.omšu nemali. Bud išli daleko, kde bola alebo nešli vôbec.

...a to bolo aj za komunizmu, zvlašť počas prenasledovania

Chcem tým povedať, že aj my - katolici v dnešnej dobe, by sme mali konečne začať uvažovať zodpovednejšie voči Bohu-Eucharistii-sv.omše... a nečakať, že sa nám naserviruje ako v reštauracii.

Prví kresťania tiež museli si zhanať knazov
Katolici velmi radi a často poukazuju na prvých kresťanov akí boli svätí, ale akonahle maju žiť podla ich vzoru, tak narazia na odpor, ktorí ťažko prekonaju, ked ich to vyzýva k pokaniu-obetovaniu-zriekaniu-zodpovednosti-samostnatnosti..

Takže tu neide ani tak o to ako sa človek cíti pri sv.prijímaní ked prijma rôznymi spôsobmi, aby pochopil, či koná správne alebo nesprávne, ale či je katolik ochotný prijať Božie Slovo tak ako svätí...

Bud prijme a bude hladať spoločenstvo svätých... knaza, kresťanov, čo to myslia vážne
alebo sa podvolí tomuto svetu - ich lahkej a širokej ceste, ktorá naserviruje sv.prijímanie ale znesvätí Ho tak, aby katolik znašal následky.

Preto už medzi prvými kresťanmi bol problem so sv.prijímanim, ked apoštol Pavol ich na to upozornoval. Je potrebne sa zrieknuť formality: formalita dáva pocit že máme všetko, ale len Duch dáva istotu, že to prijmame vhodne.
dominikguzman
@Hiwea, konaj tak, ako ti hovorí svedomie. Ono to je s Pánom dnes tak, ako keby mal aj On covid. Keď rodiny nemohli navštevovať svojich starých rodičov alebo prarodičov, hoci ich ľúbia a chceli byť s nimi, aj tí starí túžili po nich, tak nemohli pre covid, moje svedomie mi to už ďalej nedovolilo takto prijímať, hoci som na začiatku sám hlásal, že treba byť poslušný biskupom v prijímaní na ruku,…More
@Hiwea, konaj tak, ako ti hovorí svedomie. Ono to je s Pánom dnes tak, ako keby mal aj On covid. Keď rodiny nemohli navštevovať svojich starých rodičov alebo prarodičov, hoci ich ľúbia a chceli byť s nimi, aj tí starí túžili po nich, tak nemohli pre covid, moje svedomie mi to už ďalej nedovolilo takto prijímať, hoci som na začiatku sám hlásal, že treba byť poslušný biskupom v prijímaní na ruku, a horšie je Ježiša vôbec neprijímať ako ho prijímať na ruku. Veď možno by si niektorí tu aj spomenuli, čo som písal v komentároch. Mal som viaceré mystické zážitky, o ktorých písať nebudem. O niečom som písal. Je to trápenie, ale mnohí svätí radšej trpeli, aj páter Pio, keď povedali, že nadriadení pravdu nemajú, ale podriadili sa. Ja jednoducho už nemôžem prijímať na ruku, a tiež nesúhlasím so spisovaním ľudí, takže už ani nechodím do kostola, ako Peter tu už písal, inde sa ľudia spisovať nemusia, prečo práve v kostoloch? V kostoloch sa šíri Covid viac než inde? Nesúhlasím s tým, čo biskupi urobili, ale tiež sú to biskupi, pre Pána Ježiša je každý kňaz nesmierne cenný, o čo viac biskup. Chcel som tu aj vyzvať ľudí, aby sa modlili za našich biskupov Korunku k Božiemu Milosrdenstvu, aby dostali od Boha milosť pochopenia, čo urobili, keď dovolili takéto sväté prijímanie. Treba im veľa žehnať a modliť sa za nich. Iných biskupov nemáme. Ja tu od mnohých iných nezastávam tradičnú omšu od bratstva sv. Pia X. Učastnením sa na takej omši nielen že neobdržíš viac milostí, ale ešte si môžeš aj poškodiť, keďže takáto sv. omša je neplatná, ako aj všetky sviatosti od nich, a keď ju slúžia, tak sa skôr Bohu vysmievajú. To, že sú neplatné som si ja nevymyslel, ale vyhlásil to sám pápež Benedikt XVI., podľa mňa stále naďalej úradujúci pápež, neviem či tu ľudia už videli ako si František po slobodomurársky podáva ruky s Nancy Pelosiovou, tak sa pýtam, či môže byť vôbec slobodomurár pápežom? Benedikt XVI. tiež ako mnohí svätí teraz trpí v ústraní a modlí sa za Cirkev. Treba sa modliť aj za Františka. Tradičná omša od kňaza v jednote s Cirkvou je však čosi iné, ale na Slovensku neviem, či niekde takto ešte nejaký kňaz omšu slúži. Pri novom liturgickom obrade (nie novej omši) si človek aspoň môže byť istý, že ho slúži kňaz, ktorý je v jednote s Cirkvou, lebo FSSPX sa k nemu ani len nepriblíži, pre nich to je modernistický luteránsky obrad, čo je zasa lož. V katolíckej cirkvi máme kopu liturgických obradov, obeta je všade jedna a tá istá nemenná. Tu na východe máme aj veľa greckokatolíkov, takže viem, že je to len iný liturgický obrad z mnohých.
poli75
o chvilu budu omše len pre očkovaných a neočkovaní pojdu všetci do pekla, lebo nemaju vraj lasku k blížnemu a sme vraj samovrahovia
Peter(skala)
Dominik, dakujem za svedectvo a vyznanie...
Ináč, že vraj arc.Bober povolil v Dome sv.Alžbety rozdávať sv.prijímanie do ust, ale viem si predstaviť to v praxi a to tak ako so sv.prijmaním na kolenach, že aj ked ľudia mali povolenie, predsa to knazi nedodržiavali.

...ako istý nemenovaný knaz na to reagoval: "...a ja si mám tiež poklaknuť?"
😊😬😡
Hiwea
Peter(skala), nie je t pravda, že arcb. Bober povolil sv. prijímanie do úst. Bola som tento týždeň na sv. omši a kňaz mi odmietol dať. Bárs by som sa mýlila.
Peter(skala)
Hiwea, presne o tom hovorim, že aj keby si sa "ohanala" dokumentom arcibiskupa, tak ako v pripade sv.prijmania na kolenach, tak knazi to ignoruju. Ako vidíš sama, máš osobnu skusenosť
ľubica
Hiwea, píšeš že máš pochybnosti a že prijímaš aj na ruku SP. Nebudem ti tu tvrdiť ako DG, že máš svedomie, ktoré máš počúvať. Nie je to tak. Mnohí z NOM sektoru majú deformované svedomie. Preto ti nedám takú radu. Zato ti pripomeniem svedectvo babky s dvom barlami, neviem kto ho má, či Peter skala či dakto iný. Mna velmi oslovilo a dakovala som Bohu, že dal skúsenosť tejto pani. Bolo to v prvej …More
Hiwea, píšeš že máš pochybnosti a že prijímaš aj na ruku SP. Nebudem ti tu tvrdiť ako DG, že máš svedomie, ktoré máš počúvať. Nie je to tak. Mnohí z NOM sektoru majú deformované svedomie. Preto ti nedám takú radu. Zato ti pripomeniem svedectvo babky s dvom barlami, neviem kto ho má, či Peter skala či dakto iný. Mna velmi oslovilo a dakovala som Bohu, že dal skúsenosť tejto pani. Bolo to v prvej vlne, na začiatku, ked sa ludia zdráhali prijímať na ruku, hlavne chorí. Táto pani o dvoch barlách prosila tak úpenlivo Pána, aby jej dal najavo čo je jeho voľa, že večer dostala prudké bolesti do oboch ramien a nemohla spať.... no pochopila, bola to Božia odpoved a podla toho sa zariadila. Boj o SP vyhrala!
Metod
dominik, Pán sa postará, strach tu nie je na mieste...
TruePeter
Ano,Metod,Pan se postara...zvlaste kdyz 99% knezu na Slovensku vystrkuje na Pana Jezise zadnici pri luteranskem ritu,o kterem O.Pio rekl,ze ho NIKDY slouzit nebude!!!v kostelich,kde Te bez vpichu - recky charagma - malem nepusti...Spi daal,bratre..
TruePeter
Dominik,je treba aby se verici,kteri opravove chteji slouzit Panu Jezisi semkli dohromady a pomahali vytvorit spolecenstvi,ve kterem by se pronasledovani dalo spise prekonat.
apredsasatoci
A kto káže ľuďom - kresťanom, aby robili to čo kňazi? Slobodná vôľa nepustí!
Stále sa koná preosievanie!
Ľudia sa rozhodli poslúchať človeka, nie Boha!
dominikguzman
Čas sa kráti, december tu bude čoskoro. Treba robiť zásoby jedla, vody, liekov, posvätených sviec, zima bude veľmi tuhá, takže aj naštudovať si ako sa možno zahriať, treba sa poučiť z Texasu. A možno aj nejakú nabíjaciu stanicu v rámci možností, pre prípad výpadku elektriny. A potom sa veľa modliť hlavne mariánsky ruženec a korunku Božieho Milosrdenstva.
Peter(skala)
jo, jo, treba... tak ako Boh pripravil izraelitov a Jozefa
Otazne je ako dlho to potrvá
Peter(skala)
najhoršie na tom budu tí, čo bývaju v panelakoch a nemaju ani chatu lebo bez elektriny nebude ani teplá voda, kurenie... bude zima a poriadna
dominikguzman
Peter, to sa mi akože vysmievaš, že bývam v paneláku? Ako keby som to ja sám nevedel, bez tvojej múdrej rady.
Hermenegild
Aj v paneláku môže kúriť sviečkami pod keramickými kvetináčmi. Tie sa rozohrejú a šíria teplo tak, ako keď kúrim dvoma sviečkami v skleníku, keď sú prízemné mrazy. Do rána je tam ako v raji. Potrebuješ dva kvetináče, menší a väčší, pod menším na nehorľavej podložke zapalíš sviečku a priklopíš ho väčším kvetináčom.
Peter(skala)
Dakujem za zaujimavu radu s tými sviečkami a kvetináčmi. Vyskušam 🤗
dominikguzman
@Hermenegild poznám to, o čom píšeš, ale byt nie je skleník, a týmto trikom ho určite nevykúriš, musíš byť pri tom zdroji. Trik je v tom urobiť si menší priestor, postaviť si stan alebo naťahať šnúry a deky zavesiť na nich. Obliecť niekoľko vrstiev oblečenia, a termofor alebo nejakú Nalgenu či kovovú fľašu s prevarenou vodou do spacáku, prípadne sa najesť pred spaním, a vieš fungovať aj v noci.
Peter(skala)
Inač, dáva to logiku s tými keramickými kvetinačmi, lebo su z hliny a tehli su tiež z hliny, takže by mali mať dobru vyhrevnosť ako kachlová pec :)
dominikguzman
Len Peter, do kachlovej pece naložíš drevo a podpáliš, a tam máš len jednu sviečku. Skleník ti to vyhreje, ale byt nie. Môžeš sa zohriať tak, len ak budeš blízko toho. Je to vždy lepšie ako nič, ale tiež je tu riziko, že si podpáliš byt, ak nebudeš dávať pozor.
žiadna
Kde je Vaša viera? Boh sa o svojich postará.