Ku globalnej katastrofie żywnościowej, zaprojektowanej przez akty sabotażu politycznego

F. William Engdahl
Biden cynicznie wykorzystuje Ukrainę, do ukrycia zaplanowanego sabotażu żywnościowego

Wygląda na to, że niektórzy źli aktorzy celowo podejmują kroki, aby zagwarantować nadchodzący globalny kryzys żywnościowy. Każdy środek, który stratedzy administracji Bidena podjęli, aby „kontrolować inflację energetyczną”, niszczy podaż lub zawyża ceny gazu ziemnego, ropy naftowej i węgla dla światowej gospodarki. Ma to ogromny wpływ na ceny nawozów i produkcję żywności. To zaczęło się na długo przed Ukrainą. Teraz krążą doniesienia, że ludzie Bidena interweniowali, aby zablokować transport kolejowy z nawozem w najbardziej krytycznym momencie wiosennego sadzenia. Tej jesieni efekty będą wybuchowe.

W krytycznym momencie dla wiosennego sadzenia w USA, CF Industries z Deerfield w stanie Illinois, największy amerykański dostawca nawozów azotowych, a także ważnego dodatku do silników wysokoprężnych, wydał komunikat prasowy, w którym stwierdził, że: „W piątek, 8 kwietnia, 2022, Union Pacific poinformował CF Industries bez wcześniejszego powiadomienia, że nakazuje niektórym spedytorom natychmiastowe zmniejszenie ilości prywatnych przewozów na swoich liniach kolejowych". Union Pacific jest jedną z zaledwie czterech głównych spółek kolejowych, które razem przewożą około 80% całego amerykańskiego transportu kolejowego w rolnictwie. Dyrektor generalny firmy CF, Tony Will, stwierdził: „Czas tej akcji Union Pacific nie mógł nadejść w gorszym momencie dla rolników. Nawóz nie tylko zostanie opóźniony przez te ograniczenia w transporcie, ale dodatkowy nawóz potrzebny do ukończenia wiosennych aplikacji może w ogóle nie dotrzeć do rolników, by wyprodukować żywność dla konsumentów .” CF wystosowała pilne apele do administracji Biden o środki zaradcze, jak dotąd bez żadnych pozytywnych działań.

Sabotaż bezpośredni
CF Industries zauważyła, że była jedną z zaledwie trzydziestu firm objętych surowym środkiem, który jest bezterminowy. Towary wysyłają liniami kolejowymi Union Pacific, głównie z kompleksu Donaldsonville w Luizjanie i kompleksu Port Neal w stanie Iowa, aby obsługiwać kluczowe stany rolnicze, w tym Iowa, Illinois, Kansas, Nebraska, Teksas i Kalifornia. Zakaz ten obejmie nawozy azotowe, takie jak mocznik i saletra mocznikowo-amonowa (UAN), a także płyn do silników Diesla DEF (w Europie zwany AdBlue). DEF to produkt do kontroli emisji, wymagany w dzisiejszych samochodach ciężarowych (traktorów) z silnikami wysokoprężnymi. Bez tego silniki nie mogą pracować. Wykonany jest z mocznika. CF Industries jest największym producentem mocznika, mieszanin mocznika i azotanu amonu i DEF w Ameryce Północnej, a jego kompleks Donaldsonville jest największym pojedynczym zakładem produkcyjnym produktów w Ameryce Północnej.

W tym samym czasie gang Bidena ogłosił fałszywe lekarstwo na rekordowo wysokie ceny dystrybucji benzyny. Waszyngton ogłosił, że EPA zezwoli na 50% wzrost mieszanki biodiesla i etanolu na bazie kukurydzy w okresie letnim. 12 kwietnia Sekretarz Rolnictwa ogłosił „odważną” inicjatywę administracji USA, aby zwiększyć wykorzystanie biopaliw z kukurydzy i etanolu uprawianych w kraju. Sekretarz Tom Vilsack twierdził, że ten środek „ obniży ceny energii i poradzi sobie z rosnącymi cenami konsumpcyjnymi spowodowanymi podwyżką cen przez Putina (sic!), wykorzystując silną i świetlaną przyszłość dla przemysłu biopaliwowego, w samochodach osobowych i ciężarowych oraz w sektorach kolejowym, morskim i lotniczym i wspieranie wykorzystania paliwa E15 tego lata .”

Tylko skapitalizowana „podwyżka cen przez Putina” nie jest wynikiem działań Rosji, ale decyzji Waszyngtonu Green Energy o wycofaniu ropy i gazu. W nadchodzących miesiącach inflacja cen energii również znacznie wzrośnie z powodu sankcji gospodarczych USA i UE na eksport rosyjskiej ropy i prawdopodobnie gazu. Jednak najważniejsze jest to, że każdy akr amerykańskiej ziemi uprawnej przeznaczonej do uprawy kukurydzy na biopaliwa, usuwa tę produkcję do żywności z łańcucha żywnościowego, aby spalać ją jako paliwo. Od czasu uchwalenia amerykańskiej ustawy Renewable Fuel Standards Act z 2007 r., która nakazywała corocznie podnosić cele produkcji kukurydzy na mieszanki paliw z etanolem, biopaliwa przejęły ogromną część całkowitego areału upraw kukurydzy, ponad 40% w 2015 r. Ta zmiana, nakazana przez prawo, spalanie kukurydzy jako paliwa spowodowało znaczną inflację cen żywności na długo przed początkiem kryzysu inflacyjnego. Stany Zjednoczone są zdecydowanie największym na świecie producentem i eksporterem kukurydzy. Teraz wprowadzenie obowiązku znacznego wzrostu etanolu z kukurydzy w paliwie w czasach astronomicznych cen nawozów, a transport kolejowy nawozów jest blokowany podobno przez zamówienia z Białego Domu, spowoduje wzrost cen kukurydzy. Waszyngton bardzo dobrze o tym wie. To jest celowe.

Nic dziwnego, że cena kukurydzy w USA osiągnęła w połowie kwietnia najwyższy poziom od 10 lat, ponieważ eksport z Rosji i Ukrainy, głównych źródeł, jest obecnie blokowany przez sankcje i wojnę. Oprócz nieefektywnego energetycznie wykorzystania amerykańskiej kukurydzy do produkcji biodiesla, najnowsza inicjatywa Biden dotycząca etanolu przyczyni się do narastającego kryzysu żywnościowego, nie robiąc nic, aby obniżyć ceny benzyny w USA. Głównym zastosowaniem kukurydzy w USA jako paszy, dla bydła, świń i drobiu, a także w diecie ludzi. W tym cynicznym zamówieniu na biopaliwa nie chodzi o „niezależność energetyczną” USA. Biden zakończył to w swoich pierwszych dniach urzędowania serią zakazów wydobycia ropy i gazu oraz rozwoju rurociągów w ramach jego programu "Zero Carbon".

W tym co robią wyraźnie widać, że to staje się wojną administracji USA z żywnością, sytuację dramatycznie pogarszają żądania USDA dla hodowców kurczaków, aby zabili miliony kurczaków w obecnie 27 stanach, rzekomo z powodu oznak infekcji ptasiej grypy. „Wirus” ptasiej grypy H5N1 został ujawniony w 2015 r. jako kompletne oszustwo. Testy stosowane przez inspektorów rządu USA w celu określenia ptasiej grypy są teraz tymi samymi niewiarygodnymi testami PCR, które są stosowane w przypadku COVID u ludzi. Test jest na to bezwartościowy. Urzędnicy rządu USA szacują, że odkąd pierwsze przypadki „przetestowano” pozytywnie w lutym, co najmniej 23 miliony kurczaków i indyków zostało zabitych w celu rzekomego powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby, której przyczyną może być niewiarygodnie niehigieniczne zamknięcie w klatkach masowych przemysłowych kurcząt CAFO. Rezultatem są gwałtowne wzrosty cen jaj o około 300% od listopada i poważna utrata źródeł białka kurzego dla amerykańskich konsumentów w czasie, gdy ogólna inflacja kosztów utrzymania jest najwyższa od 40 lat.

Co gorsza, Kalifornia i Oregon ponownie ogłaszają sytuację awaryjną w związku z wieloletnią suszą i gwałtownie ograniczają wodę do nawadniania rolnikom w Kalifornii, którzy produkują większość świeżych warzyw i owoców w USA. Od tego czasu susza rozprzestrzeniła się na większość gruntów rolnych na zachód od rzeki Mississippi, co oznacza znaczną część użytków rolnych w USA. Bezpieczeństwo żywnościowe USA jest zagrożone jak nigdy dotąd od czasów Dust Bowl z lat 30. XX wieku, a „Zielona agenda” administracji Bidena robi wszystko, aby pogorszyć skutki dla swoich obywateli. W ostatnich komentarzach prezydent USA Biden zauważył, nie wyjaśniając, że niedobory żywności w USA „będą prawdziwe”. Jego administracja jest również głucha na prośby organizacji rolniczych o zezwolenie na uprawę około 4 milionów akrów ziemi uprawnej zamówionej poza uprawą z „powodów środowiskowych. Nie jest to jednak jedyna część świata, w której rozwija się kryzys żywnościowy.

Globalna katastrofa

Te celowe działania Waszyngtonu mają miejsce w czasie, gdy globalna seria katastrof żywnościowych doprowadziła do najgorszej sytuacji w zakresie zaopatrzenia w żywność od dziesięcioleci, być może od zakończenia II wojny światowej.


W UE, która jest w znacznym stopniu uzależniona od Rosji, Białorusi i Ukrainy w zakresie zbóż paszowych, nawozów i energii, sankcje dramatycznie pogłębiają niedobory żywności wywołane przez blokady covid. UE wykorzystuje swoją głupią zieloną agendę jako wymówkę, by zabronić włoskiemu rządowi ignorowania unijnych przepisów ograniczających pomoc państwa dla rolników. W Niemczech nowy minister rolnictwa Partii Zielonych Cem Özdemir, który chce stopniowo wycofywać się z tradycyjnego rolnictwa, rzekomo ze względu na emisje „gazów cieplarnianych”, chłodno odpowiedział rolnikom, którzy chcą uprawiać więcej żywności. UE stoi w obliczu wielu takich samych katastrofalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa żywnościowego jak USA, a nawet większej zależności od rosyjskiej energii, która ma zostać samobójczo usankcjonowana przez UE.

Główne kraje produkujące żywność w Ameryce Południowej, zwłaszcza Argentyna i Paragwaj, znajdują się w środku poważnej suszy przypisywanej okresowej anomalii La Niña na Pacyfiku, która uszkodziła tam uprawy. Sankcje nałożone na nawozy z Białorusi i Rosji zagrażają brazylijskim uprawom, które dodatkowo pogarszają wąskie gardła w transporcie morskim.

Chiny właśnie ogłosiły, że ze względu na ulewne deszcze w 2021 roku tegoroczne zbiory pszenicy ozimej mogą być najgorsze w swojej historii. KPCh również wprowadziła surowe środki, aby skłonić rolników do rozszerzenia upraw na tereny nierolnicze, z niewielkim skutkiem. Według raportu chińskiego obserwatora Erika Mertza: „W chińskich prowincjach Jilin, Heilongjiang i Liaoning urzędnicy poinformowali, że jeden na trzech rolników nie ma wystarczających zapasów nasion i nawozów, aby rozpocząć sadzenie w optymalnym wiosennym oknie… Według źródeł z tych obszarów, utknęli, czekając na nasiona i nawóz, które zostały przywiezione do Chin z zagranicy – i które utknęły na statkach towarowych u wybrzeży Szanghaju.

Szanghaj, największy port kontenerowy na świecie, przez ponad cztery tygodnie był objęty dziwaczną, całkowitą kwarantanną „Zero Covid”, której końca nie widać. W desperackiej próbie KPCh „zamawiającej” zwiększoną produkcję żywności, lokalni urzędnicy KPCh w całych Chinach zaczęli przekształcać boiska do koszykówki, a nawet drogi w pola uprawne . Sytuacja żywnościowa w Chinach zmusza ten kraj do importu znacznie więcej w czasach globalnych niedoborów, co jeszcze bardziej podnosi światowe ceny zbóż i żywności.

Afryka jest również poważnie dotknięta sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone oraz wojną kończącą eksport żywności i nawozów z Rosji i Ukrainy. Trzydzieści pięć krajów afrykańskich otrzymuje żywność z Rosji i Ukrainy. Stamtąd nawozy importują dwadzieścia dwa kraje afrykańskie. Poważnie brakuje alternatyw, ponieważ ceny rosną, a podaż spada. Przewiduje się głód.

David M. Beasley, dyrektor wykonawczy Światowego Programu Żywnościowego ONZ, oświadczył niedawno w sprawie globalnych perspektyw żywnościowych: „Nie ma precedensu , jest blisko tego co było za czasów II wojny światowej”. Warto zauważyć, że to Departament Skarbu Biden sporządził listę najbardziej kompleksowych sankcji gospodarczych wobec Rosji i Białorusi, zmuszając podporządkowaną UE do posłusznego przestrzegania sankcji, których wpływ na światowe dostawy zbóż, nawozów i energii oraz ceny były całkowicie przewidywalne. W efekcie były to sankcje dla gospodarki amerykańskiej i światowej.

To tylko ostatnie przykłady celowego sabotażu łańcucha pokarmowego przez rząd USA w ramach Zielonej Agendy Biden, Davos WEF, Billa Gatesa i Fundacji Rockefellera, w ramach ich dystopijnego programu eugenicznego Wielkiego Resetu. Tradycyjne rolnictwo ma zostać zastąpione syntetyczną dietą wyhodowaną w laboratoriach, składającą się ze sztucznego mięsa i białka z koników polnych i robaków na całym świecie. Wszystko dla rzekomej chwały kontrolowania globalnego klimatu. To naprawdę szalone.

F. William Engdahl jest konsultantem ds. ryzyka strategicznego i wykładowcą, ukończył studia polityczne na Uniwersytecie Princeton i jest autorem bestsellerów na temat ropy naftowej i geopolityki, wyłącznie dla internetowego magazynu „New Eastern Outlook” .Biden Cynically Uses Ukraine to Cover Food Sabotage | New Eastern Outlook

Globaliści planują zagłodzić świat niedoborem żywności przynajmniej od 2015 r.

Arsenio Toledo (Natural News) Globaliści planują globalny głód , który zawali amerykańskie społeczeństwo już w 2015 roku. Według Edwarda Szalla, reportera śledczego, który rozmawiał z Stew Peters w „The Stew Peters Show” o symulacji kryzysu przeprowadzonej w listopadzie 2015 roku. Symulacja ta została nazwana „ Reakcja łańcucha żywnościowego: globalna gra o bezpieczeństwo żywności ” w ciągu dwóch dni w Waszyngtonie W symulacji uczestniczyła międzynarodowa grupa decydentów, naukowców i liderów biznesu. W skład grupy wchodzą przedstawiciele krajów produkujących najwięcej żywności, m.in. Brazylii, Chin i Ukrainy. ( Głód zostanie spowodowany, by kontrolować ludzi – Brighteon.TV .) Obecni byli także przedstawiciele World Wildlife Foundation, Center for American Progress i Center for Naval Analyses, finansowanego z funduszy federalnych centrum badawczo-rozwojowego dla Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej. Symulacja ma miejsce w latach 2020-2030. Według prognoz dokonanych podczas symulacji, dekada przyniosła dwa poważne kryzysy żywnościowe, w których ceny wzrosły o prawie 400 procent. Symulacja kryzysu przewidywała również ekstremalne zjawiska pogodowe rzekomo spowodowane zmianą klimatu (opryskami geoinżyneryjnymi dopow.), kilka klęsk głodu i kryzysy uchodźców w Bangladeszu, Czadzie, Birmie i Sudanie oraz obalenie rządów Pakistanu i Ukrainy. Niektóre z tych przewidywań stały się rzeczywistością, zwłaszcza w odniesieniu do Ukrainy i Pakistanu. Tocząca się na Ukrainie wojna jest już dobrze znana. Ale w Pakistanie były premier Imran Khan został niedawno obalony, a władzę przejął nowy, bardziej przyjazny Zachodowi rząd. Khan twierdził, że jego odsunięcie od władzy zostało zorganizowane przez „obce elementy”, które wykorzystały wielu członków pakistańskiego parlamentu do realizacji własnych celów .

Globaliści przygotowujący się do wprowadzenia globalnych podatków węglowych na żywność
Symulacja przewidywała również, że w 2022 r. świat doświadczy „stromy wzrost cen z nadchodzącymi globalnymi niedoborami żywności”. W odpowiedzi na te niedobory żywności Unia Europejska w symulacji wprowadziła podatek węglowy od produktów mięsnych, który zostanie cofnięty dopiero w 2025 r. kiedy zbiory powrócą do normy.
„W nadchodzących latach dowiedzieliśmy się, że podatek węglowy jest możliwy” — powiedział Joe Stone, ówczesny wiceprezes firmy Cargill i przedstawiciel firmy w symulacji.
Szall zauważył, że to bardzo dziwne, że jedyną reakcją na głód, jaką musiała zareagować symulacja kryzysu, był globalny podatek węglowy. „Globalną odpowiedzią powinno być zasadzenie zwiększenie ilości żywności, powrót do hiperlokalizacji rolnictwa” – powiedział Szall. „Odpowiedzieli: „Zrobimy twojego burgera, twojego Big Maca, kosztować będzie 20 dolarów. I wiecie co… jeśli masz z tym jakiś problem, jesteś terrorystą, jesteś problemem dla rządu, jesteś kimś, kogo należy monitorować”. Podczas symulacji kryzysu, powiedział Szall, kilku uczestników zwróciło uwagę, że ludzie będą mieli problemy z zmuszaniem do płacenia więcej za żywność z powodu podatków węglowych. Według Szalla rozwiązaniem tego problemu w symulacji było „zbudowanie pewnego rodzaju sieci do ich obserwacji”. Szall zwrócił uwagę, że Cargill, jeden z głównych uczestników symulacji, jest powiązany z Billem Gatesem dzięki ich inicjatywom zastąpienia naturalnego mięsa mięsem hodowanym w laboratorium . Co więcej, reporter śledczy powiedział, że głównym mówcą symulacji kryzysu jest John Podesta, były kierownik nieudanej kampanii prezydenckiej Hillary Clinton w 2016 roku. „Nie mogę powiedzieć, że jestem w ogóle zaskoczony” — powiedział Peters. „John Podesta, bezpośrednio związany z Hillary Clinton, wszyscy razem z Billem Gatesem. Wszyscy z nich, to kluczowe (widoczne dopow.) elementy tej lucyferiańskiej globalnej kabały, wszystkie są częścią Głębokiego Państwa (masonerii). Klip z „The Stew Peters Show”, w którym gospodarz Stew Peters i reporter śledczy Edward Szall szczegółowo opowiadają o planowanym z premedytacją plan pogrążenia Ameryki w głodzie .

Globalists have been planning to starve the world with food scarcity since at least 2015
Edward7
Wielkie fałszerstwo: „Duch Kijowa” nie jest prawdziwy, przyznaje ukraińska armia… wszystko zmyślili
Mary Villareal Dziesiątki mediów opublikowały artykuły identyfikujące majora Stepana Tarabalka jako legendarnego pilota, który zginął bohatersko po zestrzeleniu około 40 rosyjskich myśliwców. Pilot myśliwca asa, który zginął w marcu i został pochowany w miejscowości Koroliwka, został nazwany „…More
Wielkie fałszerstwo: „Duch Kijowa” nie jest prawdziwy, przyznaje ukraińska armia… wszystko zmyślili
Mary Villareal Dziesiątki mediów opublikowały artykuły identyfikujące majora Stepana Tarabalka jako legendarnego pilota, który zginął bohatersko po zestrzeleniu około 40 rosyjskich myśliwców. Pilot myśliwca asa, który zginął w marcu i został pochowany w miejscowości Koroliwka, został nazwany „Duchem Kijowa”. Jednak ukraińskie wojsko zaprzeczyło tym roszczeniom. Podczas gdy miejska legenda o Duchu Kijowa wcześnie rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych, później okazało się, że materiał, który stał się wirusowy, pochodzi z symulatora lotu.

Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy zabiło pogłoskę o Duchu z Kijowa, mówiąc, że „jest legendą superbohatera, którego postać stworzyli Ukraińcy”. Siły Powietrzne potwierdziły również, że Tarabalka nie był Duchem Kijowa i nie zestrzelił 40 samolotów. Zamiast tego powiedzieli, że postać ducha była „zbiorowym obrazem pilotów 40. brygady lotnictwa taktycznego Sił Powietrznych, którzy bronią nieba nad stolicą”. Mimo to został pośmiertnie odznaczony najwyższym medalem Ukrainy za waleczność w walce, Orderem Złotej Gwiazdy, z tytułem „Bohatera Ukrainy”. Legenda rozprzestrzeniła się, gdy ukraiński rząd publicznie przypisał anonimowemu wówczas pilotowi zestrzelenie sześciu rosyjskich odrzutowców pierwszego dnia wojny. „Ludzie nazywają go Duchem Kijowa. I słusznie”, stwierdził oficjalny tweet, dodając, że „już stał się koszmarem za inwazję rosyjskich samolotów”. W szeroko udostępnionym filmie „widano” Ducha, jak ścigał rosyjski samolot, a następnie strzelał do niego z nieba. Głos powiedział po ukraińsku: „Jest samolot. Jest jeszcze jeden. Zaraz się rozbije.

Jednak później okazało się, że wideo jest sekwencją z gry wideo „Digital Combat Simulator World”. (Powiązane: DEBUNKED: Najpopularniejsze ukraińskie artykuły w mediach korporacyjnych okazują się kompletnymi fałszerstwami .) „To nagranie pochodzi z DCS, ale zostało nakręcone z szacunku dla „Ducha Kijowa”” – powiedziała osoba, która przesłała wideo na YouTube 24 lutego. „Jeżeli jest prawdziwy, niech Bóg będzie z nim; jeśli jest fałszywy, modlę się o więcej takich jak on”. Twórca gry potwierdził, że nagranie jest jednym z ich materiałów.

Więcej zdjęć Ducha okazało się fałszywych
Zdjęcie pilota w hełmie w kokpicie , zidentyfikowanego jako Duch, zostało również znalezione na Twitterze. Były prezydent Petro Poroszenko, który zamieścił zdjęcie, opisał je: „Z tak silnymi obrońcami Ukraina na pewno wygra!” Jednak zdjęcie, które zamieścił Poroszenko, zostało pokazane przez Ministerstwo Obrony prawie trzy lata temu i przedstawia pilota wykonującego próbę w locie z nowym hełmem. (Powiązane: Holenderski dziennikarz na Ukrainie mówi, że zachodnie media regularnie kłamią na temat tego, co dzieje się w terenie .) Inne zdjęcia, które pojawiły się w Internecie, również nie były autentyczne. Za pomocą analizy szumu pokazano inny obraz, który został zmieniony za pomocą programu do przetwarzania obrazu. Wyszukiwanie odwróconego obrazu potwierdziło również podejrzenia, że zdjęcia są fałszywe . Inna wersja tego samego zdjęcia pojawiła się w Internecie, ale z wyraźnymi różnicami, w szczególności z symbolem Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych w tle. Nie można potwierdzić istnienia ukraińskiego pilota myśliwca, który zestrzelił sześć rosyjskich samolotów, ale jasne jest, że wiele filmów i zdjęć krążących w Internecie jest fałszywych. Film,więcej o tak zwanym „duchu Kijowa”.Deep fake: "Ghost of Kyiv" not real, admits Ukrainian military... they made it all up Wynika że wszystkie informacje z Ukrainy poza tymi ze giną ludzie; Rosjanie, Ukraińcy - są fałszywe...