Kardynał Marx: Nowy Kościół już w budowie

Kościół przyszłości to "globalny, synodalny Kościół", który już się "tworzy", pisze kardynał Reinhard Marx z Monachium w majowym numerze niemieckiego czasopisma "Herder-Korrespondenz". Przeszkodą …More
Kościół przyszłości to "globalny, synodalny Kościół", który już się "tworzy", pisze kardynał Reinhard Marx z Monachium w majowym numerze niemieckiego czasopisma "Herder-Korrespondenz".
Przeszkodą na tej drodze byłaby "źle rozumiana sakralizacja struktur i instytucji [= wyrażonych w boskim objawieniu], które deklarują się jako niezmienne i odnoszą się w niemal nieskrywany i bezpośredni sposób do woli samego Boga", ostrzega Marx.
Takimi stwierdzeniami kościelny funkcjonariusz wymyśla na nowo protestantyzm, który upada w Europie Zachodniej na oczach wszystkich, i przedstawia go jako przykład.
Tłumaczenie AI
sługa Boży
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Jesteś kłamcą i manipulantem - swoją drogą żałosnym. Porozmawiaj sobie z chrumkającymi.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Za naszych wrogów i za osoby, którym grozi wieczne potępienie trzeba się modlić i wyrywać je ze szponów szatana... dopóki człowiek żyje ma szanse na nawrócenie ... Matka Boża prosi o modlitwę za konających... nie ma dla Boga większej radości niż uratowanie grzesznika przed wiecznym potępieniem...a jaka zasługa dla nas i jakie łaski... kiedy grzesznik zostanie uratowany przed piekłem, dzięki …More
Za naszych wrogów i za osoby, którym grozi wieczne potępienie trzeba się modlić i wyrywać je ze szponów szatana... dopóki człowiek żyje ma szanse na nawrócenie ... Matka Boża prosi o modlitwę za konających... nie ma dla Boga większej radości niż uratowanie grzesznika przed wiecznym potępieniem...a jaka zasługa dla nas i jakie łaski... kiedy grzesznik zostanie uratowany przed piekłem, dzięki naszym modlitwom, jest nam tak wdzięczny, że nie da się tego wyrazić słowami...w czyśćcu modli się za nas nieustannie...
sługa Boży
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Twój obiektywizm nie pozwolił ci nie wcisnąć "Cieszyć się"...
Nie jesteś dla mnie osobą do rozmowy - po tych wszystkich swoich podbiciach,
należałoby już wyciągnąć taki wniosek (?)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Kiedy pomyślę, że podobni będą całą wieczność skwierczeć i wyć w piekle - jestem spokojny - już mnie to nie wzburza.
****************
Kim jest osoba tego komentarza? Na pewno nie jest to katolik. Być spokojnym, że ktoś będzie potępionym? Jakaś wyjątkowa schizofrenia!!!
sługa Boży
Kiedy pomyślę, że podobni będą całą wieczność skwierczeć i wyć w piekle - jestem spokojny - już mnie to nie wzburza.
Wenanty Wenanty
Sługo Boży, Pani Medalikowa wyraziła bardzo dobra myśl. Modlic sie za wszystkich o nawrocenie to wspaniała sprawa i godna naśladowania. Zachęcam do podobnej hojności.
sługa Boży
Wenanty Wenanty Więc znalazł sobie medalik rozmówcę.
Proszę jednak robić to ode mnie z dala.
Wenanty Wenanty
Dobrze, ale skoro chcesz sie dystansowac od modlitwy za tych co jej potrzebuja, to przeczysz temu co masz napisane, i temu co wyraza Twoje logo. Korzystanie z nicka “Sluga Bozy” zobowiazuje. Logo natomiast wyraza jeszcze wiecej. Mowi o madrosci, wiedzy i logice krzyza. Mowi o Panu Naszym. To domaga sie szacunku i czci, oraz wymaga wiecej. Zawsze wiecej.
sługa Boży
Wenanty Wenanty Tak jak nie rozmawiam z trollem, kłamcą, manipulantem i prowokatorem medalikiem - bo to zwyczajna strata czasu i obelga, tak i z tymi którzy mu wtórują.
Zrozumiałe ? Wysuwanie rozsądnej argumentacji i rozmowa z szukającymi jedynie punktu zaczepki i uderzenia jest głupotą.
Życzę owocnej rozmowy z medalikiem przed lustrem.
To wszystko - żegnam.
Walczyć o prawdę
Czy obecnie zjawisko sodomii nie jest groźniejsze niż biblijne? Objęło bowiem cały współczesny świat wraz Watykanem. Księża to z zasady tchórze, którzy boją się potępiać homoseksualizm, bo Franciszek się na ich obrazi... Podczas kazań ani słowa o sodomii i przestróg o karze za ten grzech.
Kwal.. Maciej .
Widziałem tego Głupca Marxa na plakatach w Hiszpanii jak promował zboków trzymając w rękach flagę tęczową...