Clicks2.2K
pl.news
5

Po Niemczech i Włoszech w Irlandii tworzy się narodowy Synod

Lokalna Konferencja Episkopatu planuje narodowy synod dla Kościoła w Irlandii "w najbliższej przyszłości", donosi TheTablet.co.uk (1 marca).

Podkomisja złożona z sześciu biskupów pracuje nad tą inicjatywą. Spotkali się oni z homoseksualistą, kardynałem Mario Grechem, sekretarzem generalnym Synodu Biskupów.

Podobne inicjatywy w Niemczech i Włoszech naciskają na wprowadzenie diakonatu kobiet, żonatych księży, protestanckiej komunii, homoseksualizm i cudzołóstwo.

Grafika: © Mazur/catholicchurch.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsJgmxxlxuwf

Weronika....S
Kościół Powszechny się dzieli i już niektórzy nie chcą by był ,,powszechny,,. W tym zamęcie też i kowidowym wiele się zdarzy. My trwajmy przy Kościele Powszechnym najbardziej reprezentatywnym przed SWII, teraz reprezentowanym przede wszystkim przez Bractwo Piusa X. Współczesne trendy wewnątrz Kościoła zachęcają do tolerancji i relatywizują pojęcie grzechu, a Franciszek tłumaczy to złożonością …More
Kościół Powszechny się dzieli i już niektórzy nie chcą by był ,,powszechny,,. W tym zamęcie też i kowidowym wiele się zdarzy. My trwajmy przy Kościele Powszechnym najbardziej reprezentatywnym przed SWII, teraz reprezentowanym przede wszystkim przez Bractwo Piusa X. Współczesne trendy wewnątrz Kościoła zachęcają do tolerancji i relatywizują pojęcie grzechu, a Franciszek tłumaczy to złożonością natury ludzkiej, stąd jego ,,wyrozumiałe,, traktowanie cudzołóstwa w AL i sodomii w jego licznych wypowiedziach, jakoby prywatnych. To zdecydowane novum.
NOWAERA
A w moim kościele gdzie uczęszczam, od lutego raz w tygodniu w niedzielę jest odprawiana msza w rycie rzymskim po łacinie już na stałe.Za zgoda Papierza Benedykta XVI. A ja już wcześniej (chyba pod natchnieniem Boga kupiłam mszał rzymski polsko- łaciński. I rozglądałam się za mszą wszech czasów. No proszę jak Bóg niesamowicie działa zawczasu.... Jestem naprawdę zaskoczona, bo nie było mi wcale …More
A w moim kościele gdzie uczęszczam, od lutego raz w tygodniu w niedzielę jest odprawiana msza w rycie rzymskim po łacinie już na stałe.Za zgoda Papierza Benedykta XVI. A ja już wcześniej (chyba pod natchnieniem Boga kupiłam mszał rzymski polsko- łaciński. I rozglądałam się za mszą wszech czasów. No proszę jak Bóg niesamowicie działa zawczasu.... Jestem naprawdę zaskoczona, bo nie było mi wcale łatwo znaleźć coś takiego, a tu mam pod nosem!
m.rekinek
Czy to parafia p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP ?
marcys.td
Ciekawe co czynili na tym spotkaniu z Mario Grechem? Czy były tam tylko słowa, czy czyny też?