csk.news
4867

František o Ekumenizme: "Nemôžeme ísť rôznymi cestami" - hovorí o Cirkvi?

„Nemôžeme žiadať ostatných, aby sa zjednotili, ak sa vydáme rôznymi cestami,“ hovorí František v správe z 31. mája za Ekumenické modlitebné hnutie laikského arcibiskupa Anglikánskeho Canterbury, …More
„Nemôžeme žiadať ostatných, aby sa zjednotili, ak sa vydáme rôznymi cestami,“ hovorí František v správe z 31. mája za Ekumenické modlitebné hnutie laikského arcibiskupa Anglikánskeho Canterbury, Justina Welbyho.
Frantisek „si veľmi želá“, aby „sme my ako kresťania boli hlbšie zjednotení ako svedkovia milosrdenstva.“
Žiada Ducha „o dar jednoty“, pretože „iba ak žijeme ako bratia a sestry, môžeme šíriť ducha bratstva.“
Podľa Františka Duch Svätý „nakazil“ svet na Turíce životom. Na rozdiel od nešťastnej metafory sa svet o Ducha Svätého a o Božský život nestará.
Predtým, ako František začne bojovať za „zjednotené cesty“ s anglikánmi, mal by si skôr opraviť svoju hlboko rozdelenú cirkev, než aby podporoval rozpory medzi Katolíkmi.
#newsAysssdmvel
Blahovec01
Nikdy nás nemôžu zjednotiť rozličné cesty. Zjednotiť nás môže len niečo spoločné. Logika a aj viera nám hovorí, že kresťania sú tí, ktorý veria v Ježiša Krista, prijali jeho Evanjelium spásy a dodržujú jeho prikázania. To je jediný spoločný zjednocujúci proces. Žiadne modernizmy, žiadne pohanské božstvá, žiadni iní ľudia, nikto!
Jednotu dosiahneme len prijatím Ježiša Krista a jeho prikázaní …More
Nikdy nás nemôžu zjednotiť rozličné cesty. Zjednotiť nás môže len niečo spoločné. Logika a aj viera nám hovorí, že kresťania sú tí, ktorý veria v Ježiša Krista, prijali jeho Evanjelium spásy a dodržujú jeho prikázania. To je jediný spoločný zjednocujúci proces. Žiadne modernizmy, žiadne pohanské božstvá, žiadni iní ľudia, nikto!

Jednotu dosiahneme len prijatím Ježiša Krista a jeho prikázaní. Žiadna iná cesta neexistuje. Bergóliova cesta pohanstva a modernizmu vedie do záhuby a tiež všetkých, ktorí sú s nim v jednote a súhlasia s nim a prijímajú jeho "Nové evanjelium" skazy.
Blahovec01
Ja a aj moje deti nie sú podstatné, takže si položil otázku úplne mimo problému. Problém je ekumenizmus a ako ho dosiahnuť. Takže si mimo.
Ale odpoviem ti na tvoju otázku, lebo slušnosť je odpovedať. Svoje deti vediem k viere nášho pána Ježiša Krista a jeho Evanjeliu. Vediem ich k tomu, aby sa riadili vlastným rozumom a Evanjeliom a aby nepodľahli bludom a herézam všelijakým falošným prorokom …More
Ja a aj moje deti nie sú podstatné, takže si položil otázku úplne mimo problému. Problém je ekumenizmus a ako ho dosiahnuť. Takže si mimo.

Ale odpoviem ti na tvoju otázku, lebo slušnosť je odpovedať. Svoje deti vediem k viere nášho pána Ježiša Krista a jeho Evanjeliu. Vediem ich k tomu, aby sa riadili vlastným rozumom a Evanjeliom a aby nepodľahli bludom a herézam všelijakým falošným prorokom, ktorých je neúrekom aj na tomto portáli. Dali by sa zmerať na stovky ton. Ak niekto číta Evanjelium, Bibliu, tak hneď príde na to, že za nimi nie je Duch Boží, Duch Evanjelia, ale odveký nepriateľ Boha Satan. Už v Rajskej záhrade "opíjal" klamstvami a lžami Evu a priviedol ju do nešťastia. Stačí si tu prečítať komentáre viacerých, napr "Peter skala". Ale aj ďalší. také prekrúcanie Ježiša Krista, Evanjelia a Biblie sa len tak ľahko nezažije. Sú to verní služobníci démonov Diabla v šírení lží, klamstiev a poloprávd. Toľko stručne na tvoju otázku.
apredsasatoci
Múdro! Kľudne sa bergoglio zjednocuj s pachamamou a tvoja odmena bude zaručená!
Dana22
Ekumenizmus ?
www.hlavnespravy.sk/…/2002530
www.hlavnespravy.sk/…/2182480
Evanjelická farárka Polcková: Kuffa je bohorúhač… Potrat je právo ženy… Ježiš by dnes bol gay … homosexualitu treba rozvíjať
Liberálna evanjelická farárka Anna Polcková, ktorá sa preslávila tým, že na vianočnej kázni podporila homosexuálne zväzky, tentokrát zaútočila na katolíckeho farára Kuffu, ktorý podľa nej …More
Ekumenizmus ?

www.hlavnespravy.sk/…/2002530

www.hlavnespravy.sk/…/2182480

Evanjelická farárka Polcková: Kuffa je bohorúhač… Potrat je právo ženy… Ježiš by dnes bol gay … homosexualitu treba rozvíjať

Liberálna evanjelická farárka Anna Polcková, ktorá sa preslávila tým, že na vianočnej kázni podporila homosexuálne zväzky, tentokrát zaútočila na katolíckeho farára Kuffu, ktorý podľa nej spáchal „bohorúhačstvo.“ Polcková taktiež v rozpore s kresťansk,ým učením podporila „právo“ žien na potrat a vyhlásila, že ak by Ježiš žil v dnešnej dobe, bol by gay, alebo rómska žena

Padlá evanjelická „farárka“ Anna Polcková už v minulosti prejavila svoje kontroverzné názory, ktorými kriví skutočné kresťanstvo a pretvára ho podľa obrazu liberálov.
Na vianočnej kázni v bratislavskom kostole podporila homosexuálne zväzky: „Pre väčšinu z nás je v živote šťastím, keď sa môžete tešiť z toho, že ste ženou alebo mužom v naplnenom partnerskom, manželskom vzťahu. A bolo by prirodzené, áno, láskavé, keby sme radosť z jedinečného spojenia, vzájomnej príťažlivosti a sexuality, ktorú prežívame, dopriali všetkým. Aj tým, ktorí v našej spoločnosti a hlavne cirkvi svoju identitu radšej skrývajú. V postoji k požiadavkám po legalizácii ich zväzkov nám láska stále chýba.“
Viac sa dočítate tu .
Polcková najnovšie vystúpila v podcaste na portáli Aktuality.sk, ktorý moderuje Braňo Dobšinský, ktorý musel odísť z RTVS, keďže počas jeho politickej diskusnej relácie existovalo podozrenie, že moderoval pod vplyvom alkoholu.
Na začiatku podcastu riešili situáciu okolo liberálneho fanatika Michala Havrana, ktorý šíril nenávisť voči katolíckemu farárovi Marianovi Kuffovi a voči katolíckej cirkvi, čím si vyslúžil trestné stíhanie.
Evanjelická farárka sa však svojho „kolegu“ Havranam(ktorý je tiež evanjelickým teológom) zastala a tvrdí, že cirkev musí uniesť kritiku.
Ďalej začali rozoberať kaltolíckeho kňaza Mariana Kuffu, ktorý pomáha tým najbiednejším. Napriek tomu obaja mali potrebu si do Kuffu slovne kopnúť.
Kontroverzný moderátor Dobšinský sa evanjelickej farárky opýtal, ako vníma farára Kuffu, na čo mu odpovedala jednoznačne: „Ja sa hrozím, keď si niekto robí obraz o kresťanstve na základe obrazu farára Kuffu, ale žiaľ nie je to iba tento jeden farár, obávam sa, že takýchto farárov je na Slovensku väčšina.
Dobšinský následne položil zavádzajúcu otázku ohľadom Kuffu, ktorého výroky vytrhol z kontextu: „Čiže podľa vás, keď hovorí (Kuffa, pozn.red) o liberalizme ako o prasniciach a paliciach, ktorých zaženie do chlieva a homosexuáloch ako o hrozbe, ktorá pácha genocídu národa, to je kresťanské ? “
Farárka Polcková mu skočila na lep a odpovedala takto: „Nie, ja to pokladám za bohorúhačstvo a vďaka tomu, že je farár Kuffa tak rétoricky zdatný, tak ho ľudia počúvajú a nechávajú sa ním manipulovať.“
Polcková takúto“ Kuffovu“ formu kresťanstva dokonca označila za „zdegenerované kresťanstvo.“ Skutočne opovážlivé tvrdenie, vzhľadom na to, že táto farárka pretláča do kresťanstva liberalizmus, ktorý je ale v skutočnosti presný opak toho, čo predstavuje kresťanstvo.
Kontroverzná farárka Polcková svoje liberálne zmýšľanie prejavila aj ohľadom ďalšej témy a tou sú potraty. Kým kresťanstvo aj cirkvi (vrátane tej evanjelickej) odmietajú potraty, keďže sa jedná o zabitie nevinných nenarodených detí, zliberalizovaná farárka v rozpore s kresťanstvom presadzuje „právo“ žien na potrat:
„Pokiaľ sa mocensky presadzuje zákaz interrupcií, siaha sa tým na práva žien a na kvalitu života detí, ktoré sa narodia. … To dieťa má právo na dobrý, kvalitný život, ktorý mu rodičia chcú zabezpečiť a pokiaľ sa oni rozhodnú, že to tak zabezpečiť nevedia, alebo nechcú, tak by som tú zodpovednosť nechala na nich a určite by som podľa svojho videnia sveta nepresadzovala svoje hodnoty tým ľuďom, ktoré o ne nestoja,“ povedala zavádzajúco, presne podľa mantry prívržencov potratov, akoby otázka zabitia nevinného človeka bola výlučne otázkou viery a nie základným postojom človeka, bez ohľadu na vieru.
Ak by takéto niečo vyslovil kovaný liberálny ateista, dalo by sa to ešte pochopiť, lenže ak také niečo vysloví farárka, tu už naozaj ostáva rozum stáť. Čiže inými slovami podľa nej, žena má právo dať zabiť svoje nenarodené dieťa, lebo dieťa má právo na dobrý a kvalitný život a keď to rodičia nevedia zabezpečiť, majú ho radšej dať zabiť. Neuveriteľné.
Podľa tejto logiky, by chudobní rodičia ani nemali mať deti. Pritom ako farárka by mala vedieť, že ľudský život sa nehodnotí podľa bohatstva. Aj dieťa vyrastajúce v chudobnej rodine môže byť v mnohých prípadoch šťastnejšie než dieťa vyrastajúce v bohatej rodine.
Ďalšou témou podcastu bola LGBTI agenda. Farárka Polcková už v minulosti podporila homosexuálne zväzky a svoje liberálne zmýšľanie v rozpore s kresťanskou náukou prejavila aj teraz:
„LGBTI ľudia sú v našej spoločnosti a hlavne v našej cirkvi diskriminovaní, sú vystavení osočovaniu, posmievaniu a rôznym tiež nenávistným komentárom (zaujímavé, že v prípade osočovania, posmievania a nenávisti voči Kuffovi a katolíckej cirkvi zo strany Havrana jej to nevadilo a Havrana obhajovala, pozn. red.), ktoré vyplýva z nepochopenia ich identity.“
Polcková taktiež podporuje homosexuálov v ich hriešnom sexuálnom styku, čo je opäť v rozpore s kresťanským učením:
„Pokiaľ boli stvorení s takou sexuálnou orientáciou, nevidím dôvod, prečo by túto sexualitu nemali rozvíjať a nemali tak žiť, teda v súlade sami so sebou.“
Liberálna farárka sa opovážlivo vyjadrila aj o Ježišovi Kristovi. Na hypotetickú otázku moderátora, keby dnes prišiel Ježiš na svet, ako kto by prišiel, odpovedala farárka takto: „Mohol by prísť ako gay, mohol by prísť ako rómska žena, mohol by prísť ako dieťa, ktoré je nechcené, neviem, ale určite by stál o to, aby sme sa o neho zaujímali.“
Pristavme sa však pri hypotetickej úvahe pani farárky, že Ježiš by prišiel ako nechcené dieťa. Podľa jej liberálneho pohľadu, by teda matka, mala právo ísť na potrat a teda potenciálneho Ježiša zavraždiť. Aj na tomto príklade vidíme, že potraty nie sú v žiadnom prípade správne a liberálna farárka si sama protirečí.
Každopádne, vyjadrenia farárky Anny Polckovej sú jednoznačne v rozpore s učením cirkvi (aj tej evanjelickej) a je preto udivujúce, že ju evanjelická cirkev ešte stále drží vo svojich radoch, napriek tomu, že hlása liberálne bludy.
Niektoré médiá sa však tešia, že môžu extrémne idey podporovať takýmito „teológmi“.

Samuel Gdovin