Clicks2.5K
pl.news
8

Biskup Ojca Pio nazywa Komunię na język "nadużyciem" (film)

"Starajmy się unikać fałszywego spirytualizmu; chciałbym wspomnieć o jednym z nich, ponieważ jest on dla mnie w tej chwili szczególnie ważny", powiedział bp Franco Moscone podczas homilii z 3 stycznia w San Giovanni Rotondo, gdzie znajduje się sanktuarium ojca Pio.

Moscone jest biskupem Manfredonii-Vieste-San Giovanni Rotondo we Włoszech. "Wiem, że ludzie ciągle proszą o Komunię Świętą na język", kontynuował wściekły Moscone.

Podkreślił, że Covid-19 nie jest powodem, dla którego należy narzucać Komunię do ręki, ponieważ według niego istnieje "bardzo wyraźny biblijny argument" – jak powiedział sam Chrystus: "bierzcie i jedzcie", a nie: "połknijcie to". "Czym bierzesz?" – Moscone spytał i odpowiedział triumfalnie: "bierzesz rękami."

Ale te argumenty są kiepskie. Z argumentacji Moscone'a można by też wywnioskować, że powinniśmy zabrać hostię do domu. Dalej: Greckie słowo na "brać" oznacza również "odbierać". Jednak Moscone wnioskuje ze swoich argumentów, że przyjmowanie Komunii Świętej [na język] jest "nadużyciem".

Instrukcja Pawła VI z 1969 r. Memoriale Domini o sposobie dystrybucji Komunii Świętej nazywa przyjmowanie Komunii [na język] "wielowiekową tradycją", która powinna być "z pewnością zachowana".

#newsIgnpgppdmb

Prawda inside
Naprawa tego kłamcy: wziąć duży kij i palnąć go w ryj
Weronika....S
Póki co pracuje dla demonów, daj Boże, żeby się nawrócił. Nie tylko zresztą on, ale ci kapłani, którzy podają Komunię w maskach i często czarnych oraz dezynfekują ręce przed Komunią, bo pozbawiają Bóstwa Ciało Pańskie.
KONFEDERACJA WOLNOŚC I NIEPODLEGŁOŚĆ>,
.....to tylko kolejny dowód na to , że KK-cki jest przeniknięty do cna " posoborowymi " wilkami w owczych skórach " !
Weronika....S
To już nawet nie posoborowie, nawet nie czyściec tylko przedpiekle.
KONFEDERACJA WOLNOŚC I NIEPODLEGŁOŚĆ>,
Dokładnie !
Quas Primas
KAŻDY, kto zakłada namordnik (czy przyłbicę) w kościele, obojętnie czy wierny świecki czy kapłan, ten NIE MA WIARY.
Weronika....S
Za to co nastąpi, a nastąpi niewątpliwie wielka kara ,,podziękujemy,, takim profanom jak ten biskup na zdjęciu.