mkatana
7111.2M

Polska Kuwejtem Europy? Zobacz o jakie złoża toczy się III wojna światowa.

Dlaczego sprzedaje się wszystko obcokrajowcom w Polsce, dlaczego wygania się miliony Polaków z Polski? Chodzi o wynarodowienie terenów w Europie które są bogatsze niż Kuwejt. Po zniszczeniu naszego …
PolakDuży
Trzeba coś z tym wszystkim zrobić, ludzie muszą się o tym dowiedzieć. Najlepiej było by to na jakiś bilbordach poumieszczać w całym kraju. Tak jak reklamy telefonii komórkowej... W prostej formie, żeby przekaz był łatwy w odbiorze przez naród. Bo inaczej się nie da...
Jan Dąbek shares this
1.2M
Warto przeczytać.
mareknal shares this
1.2M
Złoża w Polsce
turysta569
O HI HI HI O HI HI HI WSZYSTKO JEST FAJNE ALE NIE Z TAKIM GLUPKOWATYM I SPRZEDAJNYM SPOLECZENSTWEM JAKI OBECNIE MIESZKA W POLSCE BO GDYBY TO SPOLECZENSTWO BYLO MADRZEJSZE NA TYLE NA ILE JEST GLUPKOWATE TO BYLO BY W POLSCE BARDZO DOBRZE BO GLUPKOWATE SPOLECZENSTWONAWET NIE POTRAFI WYBRAC LUDZI DO ZADZENIA A WIEC JAKIE SPOLECZENSTWO TAKA WLADZA I TAKIE …More
O HI HI HI O HI HI HI WSZYSTKO JEST FAJNE ALE NIE Z TAKIM GLUPKOWATYM I SPRZEDAJNYM SPOLECZENSTWEM JAKI OBECNIE MIESZKA W POLSCE BO GDYBY TO SPOLECZENSTWO BYLO MADRZEJSZE NA TYLE NA ILE JEST GLUPKOWATE TO BYLO BY W POLSCE BARDZO DOBRZE BO GLUPKOWATE SPOLECZENSTWONAWET NIE POTRAFI WYBRAC LUDZI DO ZADZENIA A WIEC JAKIE SPOLECZENSTWO TAKA WLADZA I TAKIE PANSTWO CZYLI POLSKA
piotrek1971 shares this
1.2M
prawda
Reniu shares this
1.2M
Bardzo ciekawe dane.
Dorota K shares this
1.2M
Bardzo interesujący artykuł na temat Bogactwa Polski
seba1234
A PiS w takim razie niszczy i skłóca naród... wiem już dlaczego... Notabene, zakładam że autora nie poniosła za bardzo fantazja o kraju miodem płynącym, tak jak to jest pokazywane w reżimowej TVP :)
drawdes shares this
1.2M
...
Wicher0077 shares this
1.2M
No to wiadomo dlaczego eu tak ingeruje w naszą demokrację😥
Quas Primas
"Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (…) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółm…More
"Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (…) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów – i metoda okazała się niezawodną."

(G. Chesterton)
Robcio
Panie Krater, nikt nie każe od razu sprzedawać Nam tego wszystkiego i być na minusie.
Ceny światowe i krajowe mogą się zmienić. Jest wiele opcji korzystnego postępowania z tymi dobrami.
Tylko się postarać, pomyśleć, chcieć i dążyć do czegoś rozsądnego dla Polaków.
Łatwo powiedzieć jakichś kilka przeszkód... Lepiej jednak przy tych przeciwnościach postawić kilka drogowskazów jak najlepiej osiągnąć…More
Panie Krater, nikt nie każe od razu sprzedawać Nam tego wszystkiego i być na minusie.
Ceny światowe i krajowe mogą się zmienić. Jest wiele opcji korzystnego postępowania z tymi dobrami.
Tylko się postarać, pomyśleć, chcieć i dążyć do czegoś rozsądnego dla Polaków.
Łatwo powiedzieć jakichś kilka przeszkód... Lepiej jednak przy tych przeciwnościach postawić kilka drogowskazów jak najlepiej osiągnąć cel mimo tychże przeszkód... :)
Krater
Pomysł z energią geotermalną jest bardzo dobry. Problem jest w tym że nie będzie to tanie żeby to ruchomić, i spowoduje wbicie ostatniego gwoździa do trumny przemysłu wydobywczego węgla, gazu i ropy w Polsce.
Takie mapki z minerałami możana znaleźć każdym kraju.
Ten artykuł zapomina że istnniaeje coś takiego jak koszty wydobycia.
W Polsce produkuje się około 500 tysięncy ton miedzi i około 900 …More
Pomysł z energią geotermalną jest bardzo dobry. Problem jest w tym że nie będzie to tanie żeby to ruchomić, i spowoduje wbicie ostatniego gwoździa do trumny przemysłu wydobywczego węgla, gazu i ropy w Polsce.
Takie mapki z minerałami możana znaleźć każdym kraju.
Ten artykuł zapomina że istnniaeje coś takiego jak koszty wydobycia.
W Polsce produkuje się około 500 tysięncy ton miedzi i około 900 kg złota. Żeby dostać te 100 ton złota to zajmie to nam 100 lat. Srebro (1200 ton erocznie ) daje nam dwa razy wiekszy zyk nawet przy 14 dolarach za uncje (złoto po 1000 dolarów za uncje).
Prof. Ryszard Henryk Kozłowski który promuje te ideje, racze buja wgwiazdach in realiach gospodarczych.
Cena miedzi na rynkch światowych na 5 Grudzien 2015 to 4600 dolarów za tone. W polsce produkcja tony kosztuje 3000 dolarów to zysk jest około 1600 dolarów. Inne firmy światowe mają koszty produkcji od 1,5 do 2 tyś. zatone.
Z tych 8 mil. ton miedzi nie dostaniemy 62 mild. $ tylko 12,8 mild. $.
Te 100 ton złota z miedzi też nie ma sensu. Złoże ma 8 milionów ton miedzi, roczna produkcja 500 tyś ton miedzi i 900 kilogramów złota. To znaczy za 16 lat złoże się skończy i złoto też i będzie go nie 100 ton tylko około 14 ton.
Janie jestem żadnim specjajistome w dziedzinie górnictwa, geologji czy ekonomi. Ja jestem zwykłym enżynierem. Żeby to rowikłać to mi zajeło około 2 godzin na szykanie informacji po internecie i kalkulator. Praktycznie uczeń 3 klasy by doszedł do tych samych wniosków.

I niewiem kto może wierzyć w te bzdury nappisane w tym artykule. To jest stek propagandowy.
Polska ma duży potencjał gospodarczy, ale nie będzie to przemysł wedobywczy. Te mżonki promowane przez mgr inż. Andrzeja Łodzińskiego i Prof. Ryszarda Henryka Kozłowskiego treba w sadzic w bajki.
Polska nie jest drugim Kuwejtem i lepiej zeby nie była bo nasz kraj ma znacznie lepszy potętenjał gospodarczy.
A tytanie i jego opłacalności ze złuż na Suwałkach to prośze poczytać sobie z tego artykułu:
www.crazynauka.pl/dziwna-historia…
Widze że "mkatana" przekopiował ten artykół z innych źródeł.
Krater
Widać że coz z matematyka autora nie tak. Naprzyklad jeżeli chcilibśmy spredaś te ilość wśngla na świecie po dzisiejszych cenach to byś my nie mieli zysku 4,8 biliona tylko starty 5,16 biliona bo cena w Polsce za tone jest 175 dolarów and na swiecie 46, to byśmy musieli doplacić do każej tony 129 dollarów. To oznacza nici z exportu a precientny Kowalski bendzie płacil 129 dolarów wiencej niż …More
Widać że coz z matematyka autora nie tak. Naprzyklad jeżeli chcilibśmy spredaś te ilość wśngla na świecie po dzisiejszych cenach to byś my nie mieli zysku 4,8 biliona tylko starty 5,16 biliona bo cena w Polsce za tone jest 175 dolarów and na swiecie 46, to byśmy musieli doplacić do każej tony 129 dollarów. To oznacza nici z exportu a precientny Kowalski bendzie płacil 129 dolarów wiencej niż wszyscy inni na Świecie poto żeby nabić kabzy lobby węnglowemu.
Prosze zobaczyc to zestawienie:
Ocemiana ilość węngla (tone)40000000000
Oceniana wartosc ($) 4800000000000
Cena za tone ($) 120
Cena w polsce na Listopad 2015 za tone (zl) 700
Cena w polsce na Listopad 2015 za tone ($) 175
Cena na swiecie Listopad 2015 za tone ($) 46
Wartosc zloza wedlug polskich cen ($) 7000000000000
Wartosc zloza wedlug swiatowych cen ($) 1840000000000
Strata ($) 5160000000000
Daro8800
mkatana
Wiedza o bogactwach Polski ruszy do urn nawet najbardziej zaciekłą absencję wyborczą! I nawet pijacy na moment wytrzeźwieją! Niech tylko zjawi się jeden kandydat, który powie prawdę. Niech do Polaków dotrze jak od ponad 25 lat są oszukiwani i eksterminowani! Powodem są nasze bogactwa, na które jest wielu chętnych.
mkatana
Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce!
One more comment from mkatana
mkatana
Dlaczego sprzedaje się wszystko obcokrajowcom w Polsce, dlaczego wygania się miliony Polaków z Polski? Chodzi o wynarodowienie terenów w Europie, które są bogatsze niż Kuwejt. Po zniszczeniu naszego narodu nastąpi eksploatacja i korzystanie z bogactw, osób zamieszkałych poza granicami kraju.