Hermenegild
V rímskom kanóne sa v Novus Ordo novým misálom objavilo namiesto "Kornélia" "Kornel". Je to skutočne sv. Kornélius, alebo poslovenčenie na Kornela?
apredsasatoci
Konečný cieľ je Antikrist. Preto sa mu pripravuje priaznivé ovzdušie - new age.
Je nereálne skočiť zo dňa na deň do new age. Toto obdobie treba vyplniť (pomaly sa variaca zaba) - NOM. A práve pre toto NOM vzniklo. Ani ryba, ani rak.
To je presne tá istá logika ako pri 2VK.
Aby sa mohol konať 2VK, diabol konal 50 rokov. 🤔
Tomu hovorím plán!
Tomu hovorím trpezlivosť!
didimos
Tak toto je gól...je vidět jaké mají dnešní katolíci" povědomí o své Matce Církvi...Tato je na světě v malých obměnách víc jsk 1000 let a je oficiální liturgií KC. Je taky chráněná papežskou bullou z Trident. koncilu, tudíž ji nikdo nemůže zrušit!!! jenom snad odstavit na čas.. To taky naši někteří pastýři horlivě dělají...asi taky víme proč !!!! Novus Ordo je tady 60 let...jó je …More
Tak toto je gól...je vidět jaké mají dnešní katolíci" povědomí o své Matce Církvi...Tato je na světě v malých obměnách víc jsk 1000 let a je oficiální liturgií KC. Je taky chráněná papežskou bullou z Trident. koncilu, tudíž ji nikdo nemůže zrušit!!! jenom snad odstavit na čas.. To taky naši někteří pastýři horlivě dělají...asi taky víme proč !!!! Novus Ordo je tady 60 let...jó je vidět jak je historická paměť lidí krátká...
Metod
Lien, žiadna sekta, Tridentská omša je tá pravá, priateľu!
Lien Ifiona Ofened
Vy ste nejaká sekta,že len tridenská omša,veď to je sektárstvo
Roberto 55
nevies o com hovoris Lien. Je iba jedna sv. omsa a to tato, lebo rimska katolicka Cirkev tuto sluzila od pociatku a je viac menej nezmenena od vzniku.
Bystrík
Je to presne naopak, tridentská sv. omša je vo svojej podstate antisektárska, stáročia tvorila hrádzu proti sektárom.
Na tvorbe novej omše sa pritom sektári priamo podieľali a jej hlavný architekt o. Bugnini sa netajil tým, že chcel vytvoriť obrad, ktorý by neprekážal židom, protestantom a iným sektárom.More
Je to presne naopak, tridentská sv. omša je vo svojej podstate antisektárska, stáročia tvorila hrádzu proti sektárom.

Na tvorbe novej omše sa pritom sektári priamo podieľali a jej hlavný architekt o. Bugnini sa netajil tým, že chcel vytvoriť obrad, ktorý by neprekážal židom, protestantom a iným sektárom.
Lien Ifiona Ofened
Lenže roky je tu omša,že kňaz je otočený k ľuďom,už odmalička si to takto pamätám,je normálne platná..Myslela som to tak keď obhajujete len jeden druh omše,tak to robia sekty,že obhajujù len jedno ..Noa byzantská božská liturgia je podľa Vás aká liturgia?..
Roberto 55
Mas pravdu Lien, vacsina dnes zijucich (katolikov) prezila svoj zivot v tzv. Novus Ordo omsi. Nebudem sa zaoberat kolko apostazy bolo vdaka tejto sprotestantizovanej omsi, aj ja som mal problemy a vacsinu zivota som navstevoval NO az do chvile kym som nezacal chodit na latinsku. Zistil som, ze sme boli oklamani a "zneuziti" po 2 vatikane. Preto je Cirkev tam kde je - na upadku a vacsina katolikov …More
Mas pravdu Lien, vacsina dnes zijucich (katolikov) prezila svoj zivot v tzv. Novus Ordo omsi. Nebudem sa zaoberat kolko apostazy bolo vdaka tejto sprotestantizovanej omsi, aj ja som mal problemy a vacsinu zivota som navstevoval NO az do chvile kym som nezacal chodit na latinsku. Zistil som, ze sme boli oklamani a "zneuziti" po 2 vatikane. Preto je Cirkev tam kde je - na upadku a vacsina katolikov je sprotestantizovana (ludia si to ani neuvedomuju).
Katolici su povinni vzdelavat sa vo viere.
Bystrík
Lien, nikto tu nepopiera, že katolícka Cirkev zahŕňa viacero obradov. Byzantský obrad je samozrejme jeden z nich, o novus ordo missae sa to však povedať nedá práve pre vyššie zmienené dôvody.
Hermenegild
Ďakujem @Sancta Ecclesia za toto video. Mnohým kňazom v zmätku ukáže cestu a otvorí oči.
Lien Ifiona Ofened
Roberto55..východný katolìci nie sù sprotestanizovaný,ale západný áno ,dokonca radšej idù na protestanskù akciu ako keď ich pozvem na byzantskù liturgiu-to sa má spýtajú čo to je a čo sù to katolìci?čo je smiešne,že katolìci nepoznajù vlastnè obrady
Lien Ifiona Ofened
Či sù to katolìci
Roberto 55
Priznam sa Lien, ze nepoznam byzantsku liturgiu a neviem ci su aj greko-katolici sprotestantizovany. Slovensky vidiek a najma vychod krajiny je menej ovplyvneny, ale neviem.
Hermenegild
Kde nie je iná možnosť, ostáva byzantský obrad, ktorý nebol zdevastovaný 2 VK.
warez
Lien Ifiona studuj, mas v tom hokej.