Clicks2.1K
pl.news
4

Niespodzianka: 15 zakonnic rytu trydenckiego odeszło

15 sióstr karmelitanek bosych obrządku trydenckiego, które przybyły w 2017 roku z Valparaiso w stanie Nebraska do Filadelfii, aby przejąć miejscowy Karmel, nagle opuściło klasztor i wróciły do Valparaiso.

Jak podaje nonvenipacem.com (12 kwietnia), zakonnice wyjechały 9 kwietnia z nieznanych powodów. Od czasu przejęcia przez nie klasztoru, wszystkie oprócz jednej z zakonnic Novus Ordo Philadelphia zmarły. Siostra, która przeżyła, została pozostawiona sama sobie. Filadelfijski Karmel został założony w 1902 roku.

Zakonnice z Valparaiso zostały zaproszone przez byłego arcybiskupa Filadelfii, Charlesa Chaputa, ponieważ filadelfijski Karmel borykał się z dramatycznym brakiem sióstr. Chaput został zastąpiony w lutym 2020 roku przez zwolennika Franciszka, Nelsona Pereza.

#newsQdyrycgcvl
marcys.td
Wszystkie zmarły? No to jak odeszły? Do domu Ojca, tak? Cóż za dziwny news piszesz @pl.news ?
Bos016
Gender w natarciu. Mężczyzna chce zostać… zakonnicą

Mężczyzna, który twierdzi, że jest kobietą, chce zostać zakonnicą. 46-letni „Eefje” Spreuters, wychowany jako katolik, powiedział w wywiadzie dla „Radio 2 Antwerpen”, że gdziekolwiek się rejestruje, „siostry są entuzjastyczne. Ale nie dopuszczają tego zasady”. Mimo to mężczyzna ma nadzieję spędzić resztę swojego życia w klasztorze żeńskim i …More
Gender w natarciu. Mężczyzna chce zostać… zakonnicą

Mężczyzna, który twierdzi, że jest kobietą, chce zostać zakonnicą. 46-letni „Eefje” Spreuters, wychowany jako katolik, powiedział w wywiadzie dla „Radio 2 Antwerpen”, że gdziekolwiek się rejestruje, „siostry są entuzjastyczne. Ale nie dopuszczają tego zasady”. Mimo to mężczyzna ma nadzieję spędzić resztę swojego życia w klasztorze żeńskim i już określa siebie jako siostrę zakonną: „Nazywam siebie siostrą Eefje”

fronda.pl/…tarciu-mezczyzna-chce-zostac-zakonnica,159979.html
Weronika....S
???