daniel.k
152.8K
romek777
Obama... kto to w ogóle jest ??? " ... nasze organizacje... nasz Zbawiciel ... " o czym on w ogóle gada ??? Coś mu się chyba pomyliło, bo chyba nie jest kandydatem na ... nowego papieza.
m.rekinek
baranek

„Marny to pasterz, którego cieszą pochwały wilka; pasterz nie może się podobać i wilkom, i owcom” (papież Anaklet ).
baranek
"Nie możemy skupiać się tylko na kwestiach aborcji, małżeństw jednopłciowych i antykoncepcji" - powiedział Franciszek w obszernym wywiadzie dla jezuickiego pisma "La Civilta Cattolica". I dodał, że Kościół to "szpital polowy", gdzie leczy się rany. "Ciężko rannych nie pyta się o cholesterol czy poziom cukru" - przekonuje papież.

- Kościół katolicki ma przesadną obsesję na temat aborcji, małżeńst…More
"Nie możemy skupiać się tylko na kwestiach aborcji, małżeństw jednopłciowych i antykoncepcji" - powiedział Franciszek w obszernym wywiadzie dla jezuickiego pisma "La Civilta Cattolica". I dodał, że Kościół to "szpital polowy", gdzie leczy się rany. "Ciężko rannych nie pyta się o cholesterol czy poziom cukru" - przekonuje papież.

- Kościół katolicki ma przesadną obsesję na temat aborcji, małżeństw homoseksualnych i antykoncepcji - uważa papież, dlatego też sam zdecydował się nie mówić za dużo na te tematy, choć spotkało się to z krytyką części duchownych. Franciszek chce dać sygnał, że Kościół powinien być "domem dla wszystkich", a nie "małą kaplicą" skupioną na doktrynach i ortodoksyjnych zasadach polegających na stałym umoralnianiu.

- Nie jest niezbędne, by mówić o tym cały czas - powiedział papież w rozmowie z Antonio Spadaro, jezuitą i redaktorem naczelnym wydawanego w Watykanie pisma "La Civilta Cattolica". Zdaniem papieża duchowni nie mogą mieć obsesji na punkcie natarczywego narzucania wiernym doktryn. - Musimy znaleźć nową równowagę - powiedział Franciszek. - W przeciwnym razie nawet moralnie Kościół może rozpaść się jak domek z kart, tracąc świeżość Ewangelii.

Wywiad powstał podczas trzech spotkań jezuity z papieżem w sierpniu tego roku.

Papież odrzuca "duchowe wtrącanie się" w odniesieniu do gejów

Franciszek wrócił też do tematu homoseksualistów oraz swej głośnej lipcowej wypowiedzi: "Kimże ja jestem, by osądzać kogoś, kto jest gejem?". Podkreśla, podobnie jak wtedy, że także w tym punkcie trzyma się katechizmu. Ale też, podobnie jak wtedy, mocno przesuwa akcent z potępienia na miłosierdzie.

"Prowokująco ktoś mnie zapytał, czy akceptuję homoseksualizm. Odpowiedziałem pytaniem, czy Bóg, patrząc na geja, akceptuje go z czułością czy go potępiająco odpycha?" - mówi papież.

Z jednej strony Franciszek podkreśla, że "religia ma prawo wypowiadać swą opinię", ale z drugiej strony odrzuca "duchowe wtrącanie się" czy przeszkadzanie w odniesieniu do gejów. "Bóg towarzyszy ludziom przez całe życie. I my musimy im towarzyszyć, zważając na kondycję [homoseksualną]. Trzeba towarzyszyć z miłosierdziem" - poucza.

- Papież przekonuje w tym wywiadzie, że tylko wyraża w inny sposób nauki z Katechizmu Kościoła katolickiego, który odrzuca homoseksualne czyny, ale nakazuje traktowanie osób homoseksualnych z szacunkiem, współczuciem i delikatnością - komentował znany amerykański watykanista John Allen.

Przesłaniem całego wywiadu jest pragnienie, by Kościół był mniej osądzający i przywiązany do rygorów, ale jednocześnie bez lekceważenia doktryny czy też zbyt wielkiej swobody.

"Wielu myśli, że zmian i reform można dokonać w bardzo krótkim czasie. A ja jestem przekonany, że zbudowanie podstaw do skutecznej zmiany musi potrwać" - mówi Franciszek, któremu niektórzy publicyści zarzucają, że mimo pięknych deklaracji niewiele zmienia w Kościele.

W rozmowie z "La Civilta Cattolica" znalazło się również miejsce na lżejsze tematy. Z wywiadu dowiadujemy się na przykład, że papież kocha Mozarta i Dostojewskiego, a jego ulubionym filmem jest "La Strada" Felliniego.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,76842,1463599…
m.rekinek
„Niesprzeciwianie się błędowi jest jego aprobatą, a kto nie broni prawdy, jest jej prześladowcą; kto nie przeciwstawia się oczywistemu występkowi, współdziała w nim” (papież Innocenty I).
Królowanie Chrystusa na wieki
Jakie będą konsekwencje takiej polityki? Można powiedzieć, że jest to z jednej strony walka z przeludnieniem, jak i oczyszczenie krajów świata islamskiego z chrześcijan. Nie zapominajmy, że administracja Obamy przyjmuje rocznie ok. 100, 000 uchodźców z krajów islamskich. Kilka lat temu Obama powiedział niejako na wyrost, że Ameryka nie jest już krajem chrześcijańskim. Na porządku dziennym, nie …More
Jakie będą konsekwencje takiej polityki? Można powiedzieć, że jest to z jednej strony walka z przeludnieniem, jak i oczyszczenie krajów świata islamskiego z chrześcijan. Nie zapominajmy, że administracja Obamy przyjmuje rocznie ok. 100, 000 uchodźców z krajów islamskich. Kilka lat temu Obama powiedział niejako na wyrost, że Ameryka nie jest już krajem chrześcijańskim. Na porządku dziennym, nie tylko w USA, jest tworzenie uprzywilejowanych grup mniejszościowych genderowych, etnicznych, czy religijnych i ich preferencja kosztem praw istniejącej większości. Jedynym tego rezultatem może być dalsza atomizacja społeczeństwa, zniszczenie utrwalonych przez setki lat tradycyjnych wartości i wprost „konieczne” zwiększenie roli Państwa kosztem wolności jednostki…

Globalistyczni banksterzy nie przepadają za państwami narodowymi, interesują ich ciała regionalne (jak Unia Europejska), dla nich państwa narodowe to przeżytek.... Parcie na porozumienie z Iranem ma na celu wyeliminowanie jego ewentualnego zbliżenia z Rosją i skierowania go do obszaru konfliktów na Bliskim Wschodzie. Nie znaczy to, że wszystko Obamie musi się udać, przecież nie wypalił plan zainstalowania u władzy w Egipcie Islamskich Braci, co w konsekwencji zmusiło odrzuconego przez Obamę prezydenta gen. Abdela el Sisi do szukania porozumienia z Putinem…
m.rekinek
LovVal
EWANGELIZACJI POTRZEBUJE OBAMA; BANKI I CI WSZYSCY; KTORZY OKUPUJA i maja wladze na ziemi. POKLONCIE SIE CHRYSTUSOWI KROLOWI, przyjmijcie JEGO nauke to zniknie bieda ogolnoswiatowa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Oni się już pokłonili ! Mają swojego pana, księcia tego świata i jemu oddają cześć... 🙏
m.rekinek
Najchętniej sprowadzono by Kościół do roli organizacji charytatywnej . Naszym obecnym władzom z prezydentem Komorowskim na czele też by się to podobało.
LovVal
Tylko zycie moralne nas uratuje. Bez moralnosci zwlaszcza w instytucjach panstwowych, a wiec i Kongresie amerykanskim i Bankach amerykanskich bieda bedzie sie szerzyla. Kosciol pierwszym zadaniem jest gloszenie Chrystusa - ewangelizacja. Tejh EWANGELIZACJI POTRZEBUJE OBAMA; BANKI I CI WSZYSCY; KTORZY OKUPUJA i maja wladze na ziemi. To u nich rodzi sie ubostwo mas ludzkich. STOP ABORCJI I …More
Tylko zycie moralne nas uratuje. Bez moralnosci zwlaszcza w instytucjach panstwowych, a wiec i Kongresie amerykanskim i Bankach amerykanskich bieda bedzie sie szerzyla. Kosciol pierwszym zadaniem jest gloszenie Chrystusa - ewangelizacja. Tejh EWANGELIZACJI POTRZEBUJE OBAMA; BANKI I CI WSZYSCY; KTORZY OKUPUJA i maja wladze na ziemi. To u nich rodzi sie ubostwo mas ludzkich. STOP ABORCJI I DEMORALIZACJI NARODOW: POKLONCIE SIE CHRYSTUSOWI KROLOWI, przyjmijcie JEGO nauke to zniknie bieda ogolnoswiatowa.
aseret2
sama HEREZJA SAMO ZŁO i Pan Panie OBAMA dobrze o tym wie !!!!!! !!!!!
baranek
Zdaje się,że wziął sobie do serca słowa Franciszka....
sługa
niech Dobry Bóg ma w swojej opiece tego biednego człowieka.
Królowanie Chrystusa na wieki
Skupiać się na tym co ziemskie i materialne a nie na tym co duchowe i niebianskie !
....tak działają słudzy antychrysta !
daniel.k
— Kościoły nie powinny się skupiać na aborcji i homoseksualnych „małżeństwach
– mówił prezydent Barack Obama uczestnikom szczytu katolicko-ewangelickiego na uniwersytecie Georgetown, który odbył się w zeszłym tygodniu. Według prezydenta USA chrześcijanie powinni skupić się na pomocy ubogim.